Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    Topikgazda

    válasz __Zs__ #5175 üzenetére

    eszem a zuzád, de ccuki vagy! :DD
    Az off használata úgy működik, hogy kijelölöd az off-nak vélt szövegrészt, és a formázásnál az OFF gombra kattintasz (vagy már gépelés előtt megnyomod, és akkor úgy írod automatikusan). Ha pedig a teljes komment off, akkor a formázás alatt van az "off topik" jelölőnégyzet ;)

    Amúgy a bojler, mint a megtermelt energia elhasználója is olyan, mint az elektromos fűtések. Off topik itt, mégis azért kapcsolódik a témához. Ráadásul bojlere több embernek van, mint valamilyen elektromos fűtése :K

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

  • __Zs__

    tag

    válasz __Zs__ #5175 üzenetére

    Ez
    "hejbenfelhasználás",
    természetesen
    "helyben felhasználás"
    akart lenni. :B

  • Borisz76

    veterán

    válasz __Zs__ #5175 üzenetére

    Ha van éjszakai / vezérelt áramod, akkor 2 db villanyórád van.
    A napelemes rendszert a normál órára vagy a megfelelő kábelezés esetén valahol a házban kell rákötni.
    Ezt az órát a szolgáltató majd cseréli ad-vesz verzióra.
    A megtermelt energiát elhasználod vagy a felesleget visszatáplálja a közműhálózatba.
    Az óra fogja mérni....

    Az éjszakai vagy hivatalos nevén vezérelt óra pedig továbbra is ki-be kapcsolja a bojleredet.
    Számla 2 jön majd.
    A vezérelt óra mérése alapján egy és egy másik az éves elszámolásnál, hogy mennyit kell ráfizetned vagy esetleg ha túltermelésed volt, akkor, hogy mennyit fizet a szolgáltató az általad megtermelt áramért.

    Ha szeretnéd a bojler fogyasztását is megtermelni, akkor meg kell szüntetni a vezérelt órát.
    Át kell kötni a normál órára.
    Ezzel nő a fogyasztás de ezzel tudsz már számolni, hogy mennyivel kell nagyobb napelem rendszer amit ha jól méretezel, akkor 0 Ft-ra ki lehet hozni a fogyasztás / termelés arányát.

    Bocs... kicsit hülyén fogalmaztam meg.... remélem azért a lényeg átmenet.

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

  • tboy72

    aktív tag

    válasz __Zs__ #5175 üzenetére

    Bocsi a késői válaszért, de nem voltam gépközelben.
    Tehát nálam ugye napelemes rendszer van, ezért csak egy oda-vissza mérőóra van. A fő elosztóból van vezetékelve a bojler, ami fenn van a padláson. Kettő eszköz van rákötve, egy Sonoff POW, ez méri az energia felhasználást és egy Sonoff TH10, egy ds18b20 hőmérséklet érzékelővel, ez vezérli közvetlenöl a bojlert.
    Fontos, hogy minden Sonoff eszközömön TASMOTA firm. fut, nem az eredeti. (Domoticz alapú okosotthon vezérlést építettem) Jogos a kértdés, hogy miért van szükség 2 külön eszközre. Azért mert sajnos a Sonoff POW kapcsolónak nincsenek galvanikusan leválasztva a IO csatlakozói a hálózati feszültségről, így kifejezetten tiltják egyéb mérőeszközök GPIO-ra kötését. Páran megcsinálták, de én inkább nem kockáztatok.
    Tehát a két eszköz wifin kapcsolódik a hálózaton keresztül a Domoticz szerverre.
    A feltételes vezérlést a Domoticzon keresztül szkriptek végzik, de a TH10-ben van a Tasmotában külön egy állandóan érvényesülő parancs, hogy maximum 65 fokra engedi felmelegedni a bojlerben a vizet, ez akkor is él, ha valami miatt nem tud csatlakozni a szerverhez. (Az eredeti mechanikus hőkapcsolót kivettem a bojlerből, annak a csövébe ment a ds18b20 szondája, ezért kellet egy védelem, hogy kapcsolatvesztés esetn sem forralja fel a vizet.
    Nagyjából ennyi. :DD

Új hozzászólás Aktív témák