Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Innox

    tag

    válasz Geresics #902 üzenetére

    "- A jelenlegi fogyasztásod mellett nem éri meg napelemes rendszert telepítened! :N Ennek örülni kell, nem muszáj minden áron pénzt költeni. Tedd félre, és majd ha megnőtt a fogyasztásod (pl. elektromos autó), akkor költekezz! :K"
    Azzal tisztában voltam, hogy 1500kWh/évi fogyasztásra nem éri meg rendszert telepíteni. Ezért kezdtem el a villamos fogyasztás növelésén (párhuzamosan a gázfogyasztás csökkentésén) gondolkozni. Sajnos nem sajnos el kell költenem a pénzt, mert lejárt a fundamenta és más beruházást most nem tudok kivitelezni, aminek értelme is lenne. A napelem rendszer legalább környezet barátabb. Tovább fizetni pedig nem akarom.

    A tető árnyék és tagolás mentes, nincs semi zavaró kémény, épület, fa a közelben.

    "most nézem, hogy kértél ajánlatot a szövetség oldalán. Ma reggel ment ki a tagoknak a levél, szerintem lassan érkezik még pár ajánlat, de ha nem, vagy nem megfelelők, akkor is szólj bátran!"
    igen, tegnap éltem a lehetőséggel és rögzítettem az ajánlat kérést. Eddig jött 3 ajánlat, abból egy szimpatikus, de szigligeti. Nem igazán akarom fizetni a távolság miatti extra kiszállás költségét, jó lenne közelebb találni egy megbízható kivitelezőt.

    Nekem jelenleg az a legnagyobb kihívás, hogy találjak egy jó kivitelezőt, aki kb 3-4 hónapon belül megcsinája nekem tisztességesen a munkát, mert addig kéne a számlát benyújtanom a lakáskassza felé. Előre meg nem szívesen fizetném ki az egész összeget. Czegee fórumtárs megadta a neki kivitelező cég nevét. Tőlük is kérek egy ajánlatot. Mondjuk az se itt van a közelben. Valakinek javaslat, hogy kit keressek direktbe? Akár PÜ-ben is szívesen fogadom.

    Köszönöm az eddigi válaszokat. Várok pár napot, hátha jön még ajánlat. Utána viszont lépnem kell a megvalósítás irányába. Amúgy a 3-4 hónapos kivitelezés csak egy álom?

    Bízom benne, hogy össze jön a dolog.

    Amúgy érdekesnek találom, hogy 2-ből 2 cég a Solar Edge invertert ajánlotta ki annak ellenére, hogy nem származik belőle előnyöm. Pedig mindkét cég kért be extra dokumentumokat a házról is.

Új hozzászólás Aktív témák