Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    veterán

    válasz asdf_ #45595 üzenetére

    AiMesh rendszerem van otthon, a lenti részen (garázsban) csak azért lett egy Node beüzemelve (wifi), hogy az inverter kapojon netet. Azon kívül kábelen csak a szerver megy még a garázsban. Év eleje felé lecseréltem az AC57U V3-at, ami eddig volt (szervizbe lett küldve, mert megmakkant az AiMesh+az egyik LAN port sem működött), és vettem egy AX1800U-t. Nem tudom, ennek jóval kisebb-e a hatótávja, vagy egyáltalán összefüggésben van-e a cserével, de igazából nem olyan régóta (talán épp a csere óta) van ez, hogy foylton eldobja a kapcsolatot. -70 alatt van a jelszint, ami nem valami acélos. Kábelem van otthon, az AX1800U-tól meg tudok kábelt húzni, szóval nem kell semmilyen plusz AP/repeater. Egyébként voltaképp megpróbálom majd közelebb tenni a node-ot (garázsban középen van az autó, két oldalon tároló, egyikben az inverter, másikban a szerver/router). Szóval ki tudom tenni talán az autó mellé, csak az a xar, hogy nincs ott konnektor, tehát egy hosszabbítót is ki kell vigyek oda mellé, ill. csak egy fém polcállvány van amire tenni tudom, ami megintcsak nem tesz jót a wifi jelnek, de próba szerencse, valamelyest azért közelebb kerül az inverterhez. Így néz ki amúgy a szint, jelölve a node és az inverter helye.
    Ha ezzel az elhelyezéssel sem lesz jobb a jel, én maradok a kábelnél, nem vagyok oda a wifiért, most csak emiatt nem szeretném telepakolni még a garázst is vezeték nélküli eszközökkek, ha egyszer kábellel is megoldható. Legalább megszüntetném lent a wifit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák