Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baidu

    csendes tag

    válasz Geresics #269 üzenetére

    Kösz Geresics a gyors választ, nagyon hasznos volt amiket írtál.

    Igazad van, a tetősík méretét rosszul saccoltam meg. Az épület amúgy L alakú és ez a tetősík az L egyik szára, de nem 3 méter magas hanem majdnem 5 (4.8 m). A 10m-es szélesség hozzávetőlegesen stimmel.
    Láttam az előző oldalon ez email címedet (geresics<kukac>gmail.com), átküldök rá neked egy google street view-t.

    Szerencsére elég jól be lehet lőni a méreteket a cserepek alapján. A bordatávolság 15cm, egy cserép magassága pedig 32 cm (a látszódó terület magassága, tehát átfedés nélkül).
    A tetőablakok fölött 6 sor cserép van, azaz kb 190 cm. Az ablakok alatt 5 teljes sor cserép van, a párkány magassága kb 18 cm, így az ablakok kb 180 cm-re vannak a cserépsor aljától (az egyik ablak kisebb, az még feljebb kezdődik).
    Így ha jól gondolom elférne az ablakok alatt és fölött is egy-egy sor napelem, persze nem tudom, hogy mennyire lehet a tető tetejéhez/aljához közel szerelni a napelemeket.

    Vizszintesen a felső sorban elférne 10 db napelem, az alsó sorban 8. Illetve még a tetőablakok sávjába is be lehetne rakni 4 napelemet (elforgatva).
    Szóval így akár 22 db is elhelyezhető összesen, ami már bőven fedezné a ház áramigényét.

    Az árnyékokkal kapcsolatban is tévedtem egy kicsit. A szomszéd ház már korábban elkezd árnyékot vetni a tetősik bal oldali részére, így az ott elhelyezett panelek rosszabbul fognak teljesíteni mint a többiek. Illetve az utcán szemben lévő ház is árnyékol a reggeli/délelőtti órákban, így a felső sorban lévő panelek több napot fognak kapni mint az alsó sorban lévők.
    Ezt figyelembe véve valószínűleg nem is árt, ha nem 18, hanem több panel kerül elhelyezésre.

    A különböző panel teljesítmények miatt gondolom a párhuzamos kötés a jobb megoldás (1 fázisú csatlakozásom van egyébként). Az invertert pedig ha jól tudom célszerű 25 fokos környezetben tartani, így a hatékonysága is jobb és az élettartama is hosszabb lesz. Ezért ezt akár a tetőtérben is el lehetne helyezni valahol, persze csak akkor, ha nem túl hangos (nem tudom van-e elektromos zúgása).

    Geresics, lehet tőled árajánlatot is kérni egy ilyen rendszer megvalósításásra vagy kivitelezéssel nem foglalkozol?

Új hozzászólás Aktív témák