Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speederer

    senior tag

    Látom itt is volt róla szó és a kivitelezőm is említette, hogy az 5kW mellé is lehetne akár még +2 panelt rakni (persze azt már saját zsebből). Viszont amikor kértem erre egy árajánlatot, akkor azt mondta, hogy írjak az ÉMI-nek, hogy legyen írásos nyoma, hogy ezt nekem engedték.

    Akinél került fel több összteljesítményű panel, tudna nyilatkozni, hogy ezt neki is meg kellett csinálnia? Mondjuk nekem nem teljesen tiszta, hogy hogyan/miért engednének többet. Vagy hogy megy ez a dolog?

    Más:
    Eredetileg SAJ invertert hoztak volna, csak aztán azok már elfogytak, most Solax-ot kaptam, de még kérhetem a cseréjét Huawei-re. (Nagyobb teljesítményre sajnos már nem.) Mit gondoltok, megérheti a felárat?

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

  • Speederer

    senior tag

    válasz asdf_ #3447 üzenetére

    Köszi, írtam nekik.

    Azt nem tartom a legjobb ötletnek, hogy megvegyek mindent és itt álljon 3 évig, ha nem engedik most így felrakni. Lenne most más helye is annak a pénznek.

    Meglátjuk mit írnak.
    Amúgy kb 300-at említett a kivitelező a +2 panelre mindennel együtt. Nem vagyok képben, hogy ez mennyire jó ár, de pontos kalkulációt akkor kapok tőlük ha lesz pozitív válasz az ÉMI-től.

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

  • Speederer

    senior tag

    válasz ficanka #3458 üzenetére

    Köszi, bízok benne, hogy én is hasonló választ kapok...

    Az inverter cseréről sajnos lecsúsztam, legalábbis azt mondta a kivitelező cég, hogy ahhoz új Eon engedély kell, de akkor meg már tuti buknám a szaldót, így jelen állás szerint van rá esély, ha jól tudom.
    Szóval annyit nem ér az eggyel nagyobb inverter, max más típusra cserélhetem, így jött szóba a Huawei.

    asdf_: igen, az egy kicsit árnyalja a képet, ha később nem kapni már ilyen paneleket, de hogy 3 évig itt álljon... azért még átgondolom, de sajnos 1000 más dologra el tudnám költeni azt a pénzt, amiből nem csak 3 év múlva lenne valami.

    Nekem is kicsit herótom van már az ilyen ügyintézéstől, ez is 2 éve húzódik már, közben változó szabályokkal, ezekről a tájékoztatás meg mintha elmaradna. Bár azért annyiból próbálok pozitívan hozzáállni, hogy így mindenképpen a piaci árnál olcsóbban lesz napelemem, még ha nem is ingyen.

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

  • Speederer

    senior tag

    válasz ficanka #3464 üzenetére

    Egyelőre még nem írtak vissza.
    Gondolom így lassan 2 év után kevésbé mérvadó az akkori válaszidejük, de azért azt még megmondanád, hogy mennyi idő után reagáltak?

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

  • Speederer

    senior tag

    válasz Speederer #3468 üzenetére

    Nemrég megkaptam választ a tegnapi levelemre... Pedig tényleg próbáltam úgy fogalmazni, hogy egy egyértelmű igen/nem választ elég legyen adni, de a válasz nagyon nem ilyen lett.

    A Széchenyi Programirodától kaptam a választ, amibe lényegében a pályázati kiírás 2.1.1 és 2.1.2-es pontja volt bemásolva, de a sortörés, tagolás, idézés az finoman szólva is gyengére sikerült. Szóval megnyitottam a feljebb linkelt pályázat kiírási pdf-et és úgy próbáltam rájönni, hogy mi merre hány méter, legalább azt tudjam mi jön onnan idézetként és mi saját gondolat. (igazából utóbbi nem nagyon volt)

    A 2 említett bekezdés után újból bekerült, hogy az inverter csak max 5kWp-es lehet, vagy max 20%... de ugye nem az volt a kérdésem.

    Aztán még 1 gondolat:
    Amennyiben a jelen pályázat keretében telepítésre került napelemes rendszeren kívül azt megelőzően, vagy azzal párhuzamosan telepítésre került rendszer is megvalósításra került, abban az esetben kizárólag azon teljesítmény értéket szükséges figyelembe venni, mely jelen pályázatban foglalt műszaki tartalom eredményeképpen jött létre. Figyelem! Kapacitásbővítés esetén betartandók az 1.4. 6) pontjában rögzítésre került feltételek is!

    Itt nekem nem annyira tiszta, hogy mire gondol a költő, mert a +2 panel akkor egy "párhuzamosan telepítésre került rendszer" lenne? Vagy rendszer alatt az inverterrel együtt kell érteni?

    És azért csak így írtam körül, hogy mi volt a levél tartalma, mert az utolsó mondat szerint a levélben leírt tájékoztatás csak nekem, mint címzettnek szól és nem járulnak hozzá a nagy nyilvánosság előtti (különösen fórumokon) való megosztásához.
    Az egész választ amúgy én inkább érzem egy "nem"-nek, mint "igen"-nek.

    Ez a mondat viszont sikeresen kimaradt a levélből:
    A beépített napelemek összesített névleges teljesítménye legfeljebb 20%-kal haladhatja meg a hálózatra kapcsolódó inverter(ek) összesített névleges hálózati csatlakozási teljesítményét.

    Bár itt valszeg arra gondolt a költő, hogy pl egy 4-es inverterhez rakhatsz fel +2 panelt, mert még akkor is 5 kWp-en belül van az összteljesítmény, de egy 5-öst már nem nagyon van hova bővíteni.

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

  • Speederer

    senior tag

    válasz ficanka #3472 üzenetére

    Na pont ilyen válaszra vártam amúgy én is. Amiben nem full általános idézeteket kapok, hanem a konkrét kérdésre válaszolnak. De egyelőre nem jött össze, úgyhogy visszakérdezek.

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

  • Speederer

    senior tag

    válasz Speederer #3471 üzenetére

    Miután firtattam még kicsit a témát, kaptam egy olyan választ, hogy ő biztosra menően annyit mondhat, hogy nem rakhatok fel több napelemet, de ha gondolom forduljak az ÉMI-hez. Ez ugye azért vicces, mert eredetileg is nekik írtam, ezért kérdeztem, hogy akkor milyen módon tudok nekik írni?
    Végül az a válasz jött, hogy némi utánajárás után kiderült, hogy max fél panellel lehet eltérni a megengedett darabszámtól és önerőből sem lehet ezen túllépni.

    Egyrészt kénytelen vagyok ezt így elfogadni, másrészt a pályázat kiírásából is inkább ez jön le, hogy 5kWp a max. Persze ettől még engedhetnék a saját költségen bővítést, amit ugye valakiknek engedtek is. De hát ez van, örülök majd az 5-ös rendszernek.

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

  • Speederer

    senior tag

    válasz Z_A_P #3495 üzenetére

    Ja, de hát hogy bővítesz? Csak panelt?
    Nem mondom, hogy teljesen képben vagyok, de inverter nagyobbra cseréjével úgy tudom új szerződés kell az Eon-nal (vagy kinek mi), akkor viszont biztos, hogy nem lesz onnantól szaldó.
    Vagy egy különálló rendszerre gondolsz? Külön inverter + panelek?

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

  • Speederer

    senior tag

    Volt itt korábban említve, hogy a pályázatos napelemek kicsit túl vannak árazva... egy inverter cserénél látom ezt, a legjobb árukeresős árhoz képest kb +150k-ért adják. Kicsit bosszantó, de hát mit tudunk tenni?!

    [ Szerkesztve ]

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

  • Speederer

    senior tag

    válasz S-eye #3514 üzenetére

    Talán mondhatom, hogy az átlagos mértékben kellett ráfizetnem (valamivel 500k fölött az 5-ös rendszerre), de végül kértem, hogy Huawei-re cseréljék ki az inverter, így még lett majdnem +100k felár.

    LOTR:
    nekem az ilyenben az a zavaró, hogy inkább írjon korrekt árat az eszközökre (legyen az napelem vagy klíma vagy bármi hasonló), mert hát manapság úgyis 2 kattintás megtudni, hogy máshol mi mennyibe kerül, és a munkadíjat meg ettől különítse el. Persze nézhetném csak a végső összesített árat, nem foglalkozva ilyen apróságokkal, de nem szeretem ha így akarnak hülyének nézni vagy lehúzni.

    A konkrét helyzetben persze megengedőbb vagyok, ahogy említettem próbálok pozitívan hozzáállni, hogy ha nem is 100%-ban, de jelentős mértékben lesz támogatott napelemem. Mert azért a kb 125k/kWp azért egész baráti ár, főleg ha tényleg éves szaldó lesz.

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

Új hozzászólás Aktív témák