- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- iPhone topik
- Redmi Note 13 Pro+ - a fejlődés íve
- Vodafone mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Yettel topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
bolvar
senior tag
válasz mindenes24 #28148 üzenetére
A 630 és a 730 se annyira öreg modell, simán kezelnek szerintem 8-10 tb disket is, persze a 3rd party diskekkel lehet anomália.
De jó lenne tudni 2.5 vagy 3.5 diskekkel terveztek, a sok sületlenségből nehéz kivenni a célt
A raid tömböt nem atomfizika létrehozni ezer leírást találsz rá a 4 disk mondjuk pont kérdés mit kell kiadjon.
Raidek között is van különbség mire kell, úgy alakul a disk szám. Ha egy telepítőt kitudsz írni és bootolni nem megoldhatatlan, egy truenas lehet elég lenne nektek, kapsz webes felületet ami elég egyértelmű.
Vagy ahogy írták vesztek egy kész megoldást synology qnap társai.[ Szerkesztve ]
A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)
-
Phobion
őstag
valakinek sikerült az SZTFH-t email-en vagy telefonon elérni? egyszerűen egy mailre se válaszolnak
-
DopeBob
addikt
-
Phobion
őstag
válasz DopeBob #28153 üzenetére
hát az remek 👏😂
nekünk még sikerült a regisztráció, viszont október 18.-tól védelmi intézkedéseket kell alkalmazni (???) meg felügyeleti díjat fizetni, év végéig meg auditor céggel leszerződni, amit elvileg az ő listájukból kell kiválasztani, csak hát érdekelne, hogy az a cég, amelyik a kiemelten kockázatos osztályba tartozik, az pl csak a magas vagy jelentős besorolású auditor céget választhatja?
a visszaigazoló lapon van egy ügyintéző név + telefonszám, ma 2x próbáltam hívni, de csak kicseng, jövő héten próbálom megint 🥴 -
qwertly
addikt
Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget.. nem boldogulok a mandatory profil létrehozásával. Szeptemberben kezdtem a nyári szünet után, nem lett szerver. Ne legyenek előzmények a a diák gépeken a [uwfmgr.exe ] programmal oldottam meg. Elején minden jó volt mondjuk újra indítást kért, hogy minden törlődjék. DE később jöttek a gondok össze vissza újra indult óra közben természetesen nem mentet el semmit . Talán a windows update kavart be? nem tudom csak nem működött egy idő után. Igy mást keresek javasolták a [mandatory user profiles] de elakadtam vele, valakinek van valami jó kis leírása róla? Win10 lenne a kliens gép és ezt klónoznám le 4 tanteremnyi gépet. Vagy ha valakinek van más alternatív javaslata az is szívesen meg hallgatom.. -
mindenes24
junior tag
válasz mindenes24 #28148 üzenetére
Ez volt a kerdesem:
Inkabb ugy kerdezem, ha 4db 10TB-os SAS-al akarunk servert, ahhoz milyen PC-t valasszunk, ami lehetoleg ingyenes Linux-al elmegy, nem kell win server sw-t venni?
A tobbit infonak szantam, hogy szagemberek miket mondtak eddig, de kar volt, a lenyeget mar senki se olvasta el.
Nem mindegy, hogy vidd ki a bilit vagy idd ki a bilit.
-
válasz mindenes24 #28156 üzenetére
Még mindig nem tudjuk hogy mit is csinálna ez a szerver.....
| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'
-
qwertly
addikt
Sziasztok, volt egy kérdésem [link] lehet a random újraindítás abból van, nem müködik a windows update letiltása. Pedig gpedt is elvan tiltva plusz szerviz folyamat is tiltva. DE mégis újra indul... Van valami módszer Windows frissítések tiltására?
-
jerry311
nagyúr
válasz mindenes24 #28156 üzenetére
Fajlokat akarsz tarolni a szerrveren es halozaton (windows megosztason) keresztul elerni? Ez az osszes feladat, amit a szerver vegez?
-
Gargouille
őstag
válasz mindenes24 #28148 üzenetére
Fiatalok kiröhögtek szekcióhoz:
- Rendszergazdai tudás nélkül - hardvertől függetlenül - valóban bajos lesz ezt összerakni és üzemeltetni.
- Sokféle HDD-t SSD-t kezelnek (nyilván nem csak 1-2TB), az már más kérdés, hogy ebből melyik supportált és melyik nem, de működik bennük sokféle.
- Annyi igazság van benne, hogy RAID tömböt nyilván azonos típusú és méretű lemezekből célszerű építeni. Bővíteni lehet további lemezekkel.
- Használható Linux is, lásd fenti két kép. Windows Server sem feltétlenül olyan drága, lehet használtat is venni stb.
- SAS és SATA valóban nem lenne szerencsés vegyítve
- Totál marhaság, ezekben a vasakban hardveres raid vezérlő van, semmi köze a letölthető programokhoz, teljesen független az oprendszertől a raid kezelésSAS HDD-hez venni PC-t és majd abból szervert építeni, ez egészen biztosan az a téma, amit minimum inkább a haladóknak javasolnék és semmiképpen nem produktív környezetbe (értsd. otthon játszósnak oké).
Egyébként pont ilyen célra egy NAS-al lehet jobban jársz.
[ Szerkesztve ]
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
félisten
válasz Gargouille #28160 üzenetére
> - Annyi igazság van benne, hogy RAID tömböt nyilván azonos típusú és méretű lemezekből célszerű építeni.
Nem. Ha azonos tipusbol veszel X darabot, akkor eleg jo esely van ra, hogy egy szeriahiba ugy jelenjen meg, hogy az osszes poccre pontosan ugyanakkor hibasodik meg, ergo akar egy napon belul tobb diszket is elveszthetsz.
while (!sleep) sheep++;
-
Longeye
tag
válasz Gargouille #28160 üzenetére
Nem tudom mekkora cég, de software RAID nem lenne elég?
Ha már úgy is Linux-ot akarnak használni...
Csak gondolatébresztőnek...
(Mert még sosem volt kapcsolatom semmiféle hardware RAID megoldással.)A szaktudás hiányával viszont nem tudok teljesen egyetérteni. Mindenki 0-ról kezdte. Nem tudok ma még olyan technológiáról, amivel génekbe lehetne kódolni a szaktudást és a tapasztalatot. (Bár ismerek olyat, aki ezt állítja magról, de az már inkább orvosi eset )
Rengeteg FREE forrás van a neten, amiből lehet tanulni. Bármennyire jó is egy tanfolyam, úgyis fogsz találkozni olyan esettel, amit ott nem mondtak el. Előbb, utóbb, magadra leszel utalva. A virtualizáció korában pedig szabadon lehet kísérletezgetni, tanulni, tapasztalatot gyűjteni. Csak kellő érdeklődés és motiváció kell hozzá. No meg persze idő, rengeteg idő.
Szerintem...
Vagy rosszul látom/* Egy lelkes kontár */
-
Gargouille
őstag
válasz Longeye #28163 üzenetére
A szoftveres RAID is működik nyilván, de azért egészen más a kettő. Mivel a kiinduló vasakban eleve van egy korrekt raid vezérlő, ezért célszerű azt használni. Ha lesz rá lehetőséged közelébe kerülni, akkor biztos vagyok benne, hogy értékelni fogod.
A szaktudás hiányát természetesen nem fellengzősségből írtam, lehet kísérletezni és tanulni (az ilyesmit támogatom és nagyra értékelem) sőt, ahogy mondod is, igazából ezzel tud valaki jó szakemberré válni, csak nekem úgy tűnt mintha éles környezetre (értsd. éles, fontos adatokkal) szeretne építeni ilyet. Ebben az esetben viszont már gondot okozhat, ha nem ért hozzá, mert rengeteg a hibalehetőség, amik így könnyen adatvesztésbe tudnak végződni.
Olyan ez mint az autószerelés. Más dolog laikusként picit pofozgatni otthon a kocsit és ismerkedni a motorral, ne adj isten szerelgetni amíg a kertben áll, meg megint más kimenni a közúti forgalomba vele.
Persze ha csak otthoni kísérletezgetésből vagy tanulásból épít szervert, akkor nincs ezzel baj, hajrá, csak ahhoz meg nem kell 4db 10TB-os HDD.
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
válasz mindenes24 #28167 üzenetére
Köszi az eddigieket, de ezzel a hozzáállással lehet máshová menni okoskodni
| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'
-
kecstama
tag
Szép napot!
Milyen rendszert érdemes most otthoni/ self-hosted felhőnek telepíteni?
Nextcloudról sok jót olvastam, de megkérdezem itt is, hátha van valakinek személyes tapasztalata vele.
Köszönöm! -
-
anulu
félisten
van valakinek linkje olyan doksihoz, ami pontosan összeszedi, hogy mi a különbség az M365 Defender for Endpoint P2 és F2 között? előbbi 4.90, utóbbi 3.30 ajró. csak a különbségek leírását nem találom pedig a fél netet végigtúrtam már miatta. mondjuk... lehet a rosszabik felét
"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB
-
anulu
félisten
válasz Phobion #28174 üzenetére
lol, de. sőt, ez volt az egyetlen, amelyik összeszedetten le bírta írni...
köszi a tippet
"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB
-
seger
addikt
Olyanra keresnék megoldást, hogy egy adott hálózatban szeretném alkalmanként usb-s eszközömet használni egy másik gépre. Pl. Pen, vagy vonalkód olvasó.
Egészen pontosan, ha rákapcsolódnék egy másik pc-re vnc-vel, és ott a kézi usb vonalkód olvasót tudjam használni. -
Szakbarbár
aktív tag
Hello!
Nálunk valami hasonló eszközt használnak ha jól tudom. Élőben ugyan nem láttam a működését
https://www.silextechnology.com/connectivity-solutions/usb-network-connectivity/ds-700Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.
-
seger
addikt
válasz Szakbarbár #28179 üzenetére
Köszi.
Igazából ezt szoftveresen nem lehet megoldani? Az sem baj, ha fizetős -
mrots
kezdő
válasz Longeye #28163 üzenetére
Mert még sosem volt kapcsolatom semmiféle hardware RAID megoldással.
A hardveres raid tud aldas es atok is lenni. Egy onallo kartyat (esetleg alaplapba integralva) kell elkepzelni egy csomo csatolofelulettel (sas, sata kornak megfeleloen) amelyhez csatlakoztatod a lemezt. A hardver feladata a raid kialakitasa, uzemeltetese, fenntartasa, helyreallitasa. Az elony nyilvan a sebesseg, hiszen dedikalt hardverrol van szo, illetve a fuggetlenseg, hiszen a hardvert szinte barmilyen rendszerhez illesztheted amin van megfelelo slot. Az oprendszer nem fogja latni a lemezeket kulon, hanem csak a hardver altal mutatott absztrakt kiosztast fogja latni. Azaz nem fog mondjuk ket merevlemezt latni, csak egyet, ami a raid hardver altal prezentalt raid 1. Vagy 0. Vagy amit bekonfiguralt az ember.
A hatranya, hogy az oprendszernek driver kell, hiszen csak a raid hardverrel fog beszelgetni, nem a lemezekkel. Tovabba userspace programokra is szukseg van, hiszen a raid allapotat monitorozni kell tudni, lemezeket ki-be pakolni, cserelni, javitani, ellenorizni kell. Userspace programok nelkul ezt a hardver sajat BIOSabol vagy hasonlojabol lehet megtenni, amit bootolaskor lehet elerni. Namost szervert nem fogsz elbootolni azert, hogy csinalj egy raid ellenorzest minden vasarnap ejjel. Tovabbi hatrany, hogy a raid hardver meghibasodasa eseten szivas van, egy ugyanolyan kartya kell, ha az adatokat szeretned visszakapni. Tovabba ezek a kartyak a sebesseget nem ingyen adjak: aramszunet eseten a rajtuk levo cache es egyeb gyorsito megoldasok vagy meg gyorsan uriteni tudjak magukat a rajta levo elemmel, vagy mar nem - tehat konnyebb korruptalni a file-rendszert.
Valamikor 20 eve a hardveres raid nagy kedvenc volt a komoly helyeken, a szoftveres kullogott utana, amolyan szegeny ember hardvere volt. Aztan a CPU-k megerosodtek, az alaplapi vezerlok megemberesedtek es igazabol 10+ eve szerintem mar a software raid csak nagyon sarkos helyzetben tud rosszabb lenni, altalaban inkabb nagyon hasonlo teljesitmenyt nyujt, cserebe pedig egyszerubb, platformfuggetlenebb es hiba eseten is konnyebb adatot visszanyerni.
En ha most kezdenem, tuti nem gorcsolnek hardver raid megoldasokkal. Sokkal tobb dokumentacio, howto es forum van ahol szoftver raid-del segitseget lehet talalni, mint valami random kartyaval amit mondjuk hasznal szazbol ot ember.
-
Gargouille
őstag
Ilyesmit keresel esetleg?: USB over Network
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
Gargouille
őstag
Egy picikét szeretném árnyalni azt, amit a hardveres raid vezérlőről írtál. Amiket írsz, azok igazak lehetnek egy saját építésű szervernek kinevezett PC-re, de egy brand gyári szerver hardvernél (például az említett DELL PowerEdge vagy egy HP szerver) a következő a helyzet:
"A hatranya, hogy az oprendszernek driver kell, hiszen csak a raid hardverrel fog beszelgetni, nem a lemezekkel."
Meg van adva, hogy milyen OS-el kompatibilis, ezek pedig alapból tartalmazzák a driver-t vagy már a telepítéskor a szerver képes injektálni bele, tehát ezzel semmilyen probléma nem szokott lenni, nem kell vele kézzel "bohóckodni", látja a RAID vezérlő által neki mutatott köteteket natívan.
"Tovabba userspace programokra is szukseg van, hiszen a raid allapotat monitorozni kell tudni, lemezeket ki-be pakolni, cserelni, javitani, ellenorizni kell."
Ezeken a vasakon van belső hardveres management (gyakorlatilag egy mini számítógép a számítógépben), DELL-nél például iDRAC-nek hívják, HP-nál meg iLO-nak. Ezt a management felületet hálózaton keresztül eléred egy böngészőből és minden egyes paraméterét tudod állítani, figyelni, konfigurálni a szervernek, a RAID vezérlőt is (sőt, akár lekapcsolni teljesen vagy visszakapcsolni is tudod a szervert). Akár egyenként a disk-ek állapotát is részletekbe menően. Mutatok róla pár képet (ez egy élesben futó DELL szerver, amin épp dolgoznak is sokan):
De nem csak nézegetni lehet, hanem fel is tudod konfigurálni azt is, hogy bármilyen anomália vagy warning állapot esetén emailt küld a problémáról, sőt akár előre definiáltan be is avatkozik, például ha kiesik egy disk a tömbből, akkor automatikusan a kijelölt tartalék lemezekből berak egyet a helyére és újraszinkronizálja stb. Mondanom sem kell, hogy akár kézzel csinálod, akár ő végzi, nem kell leállítani hozzá a szervert de még csak újra sem kell indítani, menet közben a háttérben csinálod, közben mindenki dolgozhat a szerveren, észre sem veszik.Természetesen monitorozhatod is ezerféle módon (SNMP stb.) a saját monitoring rendszereddel is és a szerveren futó OS alá is ad a gyártó hozzá szoftvert, amivel teljes körűen tudod kezelni az egészet vagy akár scriptelni.
"Tovabbi hatrany, hogy a raid hardver meghibasodasa eseten szivas van, egy ugyanolyan kartya kell, ha az adatokat szeretned visszakapni. "
Brand szervereknél előre megadja a gyártó, hogy hány évig van rá támogatás (ez azért sok év szokott lenni, a garancia is 3-5 év alapból + még vagy 5 év támogatás) és addig biztosítja az alkatrész ellátást, tehát nincs olyan, hogy már nem találsz cseredarabot 3 év múlva mert elfogyott a boltból vagy nem gyártják. A támogatás lejárta után is még sokáig lehet használt piacon beszerezni ezeket.
"Tovabba ezek a kartyak a sebesseget nem ingyen adjak: aramszunet eseten a rajtuk levo cache es egyeb gyorsito megoldasok vagy meg gyorsan uriteni tudjak magukat a rajta levo elemmel, vagy mar nem - tehat konnyebb korruptalni a file-rendszert."
Ezeken a RAID kártyákon saját belső akkumulátor van pontosan az ilyen esetekre, amik egy full áramszünet esetén is biztosítják, hogy a cache-ben lévő adatok kiírásra kerüljenek a diskekre. Mutatom:
Amúgy ennek az akkunak az állapotát is figyeli a management port és küld róla email-t, ha gyengélkedik vagy cserélendő az akku. Arról nem beszélve, hogy egy szervert minden körülmények között szünetmentes tápról üzemeltetünk eleve."En ha most kezdenem, tuti nem gorcsolnek hardver raid megoldasokkal."
Igazából ezeket a RAID vezérlőket pofon egyszerű kezelni, nagyon kényelmes használni és minden jól dokumentált hozzájuk, egyáltalán nem rakétatudomány. Ráadásul független az OS-től, vagyis akármi is történik az OS-el (egy hibás frissítés, egy biztonsági incidens vagy egy elcseszett beállítás stb.) nem esik szét a RAID tömb alatta, ami nem elhanyagolható tényező. Én, ha most kezdeném, akkor vennék egy brand szervert akár használtan és megkímélném magam sok fejfájástól.
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
jerry311
nagyúr
válasz Gargouille #28186 üzenetére
Ezeken a RAID kártyákon saját belső akkumulátor van pontosan az ilyen esetekre, amik egy full áramszünet esetén is biztosítják, hogy a cache-ben lévő adatok kiírásra kerüljenek a diskekre.
Legközelebb, amikor van áram. Feltéve, hogy visszajött az áram mielőtt lemerült a gyorsítótár akkuja.
És ha olyan szerencsétlen vagy, mint mi voltunk, akkor cache-ben tárolt adattól bootloop-ba megy az egész NAS, aminek a megoldása a cache törlése = adatvesztés 144 HDD-n. (HP EVA)
-
seger
addikt
válasz Gargouille #28185 üzenetére
Igen. Köszi. Kipróbálom
-
jerry311
nagyúr
válasz Gargouille #28189 üzenetére
Nem emlékszem az okokra, csak arra, hogy bug miatt nem tudott bootolni cache törlés nélkül. Még az is lehet, hogy bug miatt indult újra és ment boot loopba. Arra viszont nagyon jól emlékszem, hogy mennyit szoptunk utána. Legtöbbet egy 96 TB-os adatbázissal, amit szalagról kellett visszaállítani. Harmadjára sikerült, kétszer ledöglött menet közben, a sikeres visszaállítás 68 óra volt.
Akkor ismerkedtünk meg a 'Tape load error' hibaüzenettel is virtual tape library-ben. HP mérnökei olyan faszán virtualizálták a HDD-re a szalagos tárolót, hogy még ilyen hibát is tudott dobni.
De ez tényleg nagyon off. -
Gargouille
őstag
válasz jerry311 #28190 üzenetére
Hogy visszatérjünk off-ból, szóval igen, nyilván minden RAID tömb esetében vannak kockázatok, de ugye az eredeti felvetés szerint a hardveres raid-nél az áramszünet kockázat a cache-ben lévő adatokra, ugyanakkor egy szoftveres raid-nél is ha kirántom alól a tápot, akkor ugyanúgy borulhat minden, én pedig csak arra szerettem volna rámutatni, hogy egy normális raid vezérlőnél azért gondoltak erre a gyártók. Garancia persze semmire nincs, a tápellátás kiesése - legyen akármilyen raid tömböd - mindenképp kockázat. De hát ezért használunk redundáns tápokat, UPS-eket stb.
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
mrots
kezdő
válasz Gargouille #28191 üzenetére
Szia,
koszi, ezekkel en mind tisztaban vagyok, csak valaki irta, hogy meg sose latott hw raidet. Annyit azert hozzatennek az altalad leirtakhoz, hogy a javaslatodat kovetve azert elegge vendor lock, illetve garantalt folyamatos penzkiadas az, ha hardver raid iranyba megy el az ember. Te is irtad:
- kotve vagy azokhoz az OS-ekhez amiket a hw gyarto tamogat
- kotve vagy a tamogatasi idohoz, ami azt jelenti, hogy amugy remekul mukodo hardvert is ki fog kelleni kukaznod, csak azert, mert a tamogatas lejart es veheted az ujatAz eredeti temaindito nekem nem ugy tunt, hogy ezekkel a korlatokkal egyutt akarna elni, es a mondanivalom lenyege az volt, hogy amekkorat a szoftver raid fejlodott, illetve amekkorat a CPU-k es egyeb periferiak fejlodtek az elmult 20 evben, igazabol ma az az elony, ami 20 eve megvol a hw raidnel, ma mar csak igen igen sarkos esetekben van meg.
-
Gargouille
őstag
Ezt szintén picit tovább árnyalnám:
"kotve vagy azokhoz az OS-ekhez amiket a hw gyarto tamogat"
Tulajdonképpen ez bármelyik hardver esetében pontosan így van. Minden hardver esetében csak azokat az OS-eket fogod tudni használni, amiket a gyártó támogat és írt hozzá driver-t. Vagy saját szakállra raksz rá nem támogatott OS-t (ezt megteheted egy brand szervernél is) és felhekkelsz rá máshoz írt vagy közösségi alapon fejlesztett alternatív drivert aztán vagy működik vagy nem, vagy stabil vagy nem. E tekintetben semmi különbség mondjuk egy DELL raid vezérlő vagy egy bármilyen más márkájú között."kotve vagy a tamogatasi idohoz, ami azt jelenti, hogy amugy remekul mukodo hardvert is ki fog kelleni kukaznod, csak azert, mert a tamogatas lejart es veheted az ujat"
Dehogyis! Már miért kellene kidobnod egy jól működő hardvert? Ez csupán annyit jelent, hogy egy brand szerver esetében a gyártó garantálja, hogy mondjuk 10 évig biztosít neked hozzá cseredarabot, tehát biztosan tudhatod előre, hogy ha elromlik akkor ki fogod tudni cserélni ugyanolyanra. Egy akármilyen "noname" hardver esetében meg semmilyen garancia nincs rá, hogy akár fél év múlva kapsz ugyanolyat a boltban. Csak ennyi a különbség, de ez nagy különbség.
"amekkorat a szoftver raid fejlodott, illetve amekkorat a CPU-k es egyeb periferiak fejlodtek az elmult 20 evben, igazabol ma az az elony, ami 20 eve megvol a hw raidnel, ma mar csak igen igen sarkos esetekben van meg"
Nem a szoftveres raid ellen vagyok, de azért azt is akkor tedd hozzá, hogy ha CPU-ból megy a buli, akkor azt az erőforrást az alkalmazásoktól veszed el, illetve ha beterhelődik nagyon a vas, annak a levét I/O teljesítményben is megfizeted. Ebből a szempontból is van előnye a dedikált raid vezérlőnek, mert így ezektől is független vagy. Nyilván mindkettőnek van létjogosultsága, de én ennyire nem írnám le a hardveres megoldásokat.
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
jerry311
nagyúr
kotve vagy azokhoz az OS-ekhez amiket a hw gyarto tamogat
Ez ceges kornyezetben nem para, mert eleve olyan oprendszereket hasznalnak, amihez van driver es egyeb segedprogramok.
kotve vagy a tamogatasi idohoz, ami azt jelenti, hogy amugy remekul mukodo hardvert is ki fog kelleni kukaznod, csak azert, mert a tamogatas lejart es veheted az ujat
Kisvallalati szinten hasznalt hardver lesz gyartoi tamogatas nelkul. Kozep es nagy vallalatoknal, pedig leginkabb leasing szerzodeseket lattam = jellemzoen havonta fizetve, es 3 evente HW csere. Ez nemcsak szerver, de laptop szinten is ment.
-
Döglött Róka
veterán
válasz Gargouille #28193 üzenetére
Dedikált Raid vezérlőnek 20 éve volt előnye, ma már felesleges.
Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő
-
Gargouille
őstag
válasz Döglött Róka #28195 üzenetére
Ez így általánosságban picit erős kinyilatkoztatás.
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
Döglött Róka
veterán
válasz Gargouille #28196 üzenetére
Nem tartom annak mivel a modern alternativajaval dolgozom lassan 10 eve. SANokat meg a HW raidet mar reg el kene felejteni. Draga, speci hw meg meg kulon network kell, szemben a szerverben tartott nvme meg az RDMA kepes nicek sokkal olcsobb es gyorsabb alternativat nyujtanak.
Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő
-
Flowtation
őstag
Sziasztok!
A cégnél ultravnc-t használunk - egyelőre - a kliens gépek elérésére. Van már uem megoldásunk, ami küld reportokat, pl. arról, hogy kevés a hely adott gépen. Ezeket kellene nekem megoldani de user interakció nélkül, van arra megoldás, hogy a saját gépemről elérjem az adott gép C meghajtóját, törölni pl. a Temp mappák tartalmát? Most tegyük félre a művelet legitimitását egy kicsit, technikai oldalról érdekelne a dolog. Köszönöm!Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.
-
Döglött Róka
veterán
válasz Flowtation #28198 üzenetére
Nem teszem felre. Amugy C$
Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő
-
efemm
tag
válasz Flowtation #28198 üzenetére
Futtass powershell scriptet a távoli gépen távolról. Ezzel mindent is meg tudsz csinálni, ha van hozzáférésed a távoli géphez. Ha más hálózatban van, vagy az internet van közöttetek, akkor előtte VPN a belső hálózatra.
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest