Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz philoxenia #1550 üzenetére

    Egészen durva képszéli lágyulást produkál, nem szép, az biztos.

    A 28mm-est azért nem használom, mert nem egy űber a képe, állítólag híresen gyenge objektív volt a maga korában. Bár lehet kitobinál jobb, majd csinálok egyszer tesztet, ha ráveszem magam :)
    A kitobit meg egyrészt azért nem, mert nagyon látványosan jobb képet nyújt az 50mm-es, és mindig mek lell állapítanom, ha kitobival fotózok, hogy bizony nem az igazi. Persze nem feltétlen ez egy fénykép célja, de azért mégis bennünk van a kisördög :) Másrészt meg mert nagyon ritkán fotózok nagylátószögekkel, az 50mm (75mm ekv) baromira bejön nekem, mint gyújtótáv, nagyon eltalálta az igényeimet. Harmadrészt meg mert úgy vettem észre, hogy ha fix objektívem van, az elősegíti a kreatívabb fotózást, nem csak tekergetem a zoomot és lesz valami, amire néha hajlamos vagyok a kitobival, hanem tényleg ki kell találni, hogy ebből a fix látószögből hogy lehet kihozni a legtöbbet, mozgásra késztet a téma körül és gondolkodásra, ezen túl nem csak gombnyomás, és fokuszált, megvan a gép, hanem érzem is, hogy valamit én csinálok, egyszóval élvezetesebb és kreativitásra serkentőbb vele a fotózás.

Új hozzászólás Aktív témák