Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz rekid #50910 üzenetére

    Vállalkozásnak 7420[..] tevékenység felvesz, oszt'kész, legálisan számlaképesen fotós vagy.

    [link]

    Azt senki nem tudja hogy valami bug-e a jogszabályok varázslása közben, és két hónap múlva visszacsinálják, de elvileg a kamara is azt mondta többeknek, hogy (most épp) nem kell már képesítés.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • ph_5.5

    aktív tag

    válasz rekid #50910 üzenetére

    Ahogymár írták- szeptember óta semmi nem kell hozzá.
    Legyen számlaképes és legyen benne a tevékenységi körben. A helyi kamarát megkereste az egyik oktatással foglalkozó cég- és mivel itt sem tudtak semmi érdemlegeset mondani, nem is indult el a képzés. Mire kérjenek pénzt, ha nincs szükség papírra.
    Az más kérdés hogy hogy a helyi normál iskolában folyik ugyanúgy a fotós oktatás. Diákoknak nappalin és az estisek is végigcsinálhatják. Kapnak papírt amivel pont ott lesznek mintha be sem jártak volna. Adnak egy olyan szakmáról végzettséget ami már nem is végzettséghez között. Ez kb a vicc kategória.
    És nem fogják visszacsinálni. Ez jó eséllyel végleges döntés, ahogy a többi kivett szakma esetében is.
    Nem emlékszem hogy mely fórumban beszélgettünk erről... de alényeg az volt hogy ha nincs végezettséged akkor mégis mi alapján fogják számon kérni ha hibázol?

    Hogy ez hova vezet? Az egyébként is felhígult "szakma" még rosszabb lesz. Még kevesebben fognak tudni megélni belőle... mert így már nem a piacgazdaságról szól vagy arról hogy ha jobb vagy akkor neked lesz munkád a másiknak pedig nem.
    Eddig visszatartó erő volt az hogy nem lett vállalkozó az akinek nem volt papírja- mert papír nélkül nem tehette be a tevékenységi körbe, így nem adhatott számlát. Most mindenki fel goja venni és ki is meri állítani a számlát. 20X annyi fotós lesz mint eddig. Kiírja, a megbízó elhiszi hogy fotós mert ki van írva... plusz olcsó lesz, mert hát elköltött 200e-t összesen fotós cuccra és azt apránként is vissza lehet termelni. Aki pedig erre áldozott egy jelentősebb összeget két dolgot tehet majd. Csökkenti az árat addig amig még megéri, vagy elmegy szobafestőnek, mert nekik sem kell már végzettség.

Új hozzászólás Aktív témák