Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Real_Necro

    veterán

    válasz #40935168 #21330 üzenetére

    Megértem a problémádat, de engem pl nem érdekel. ;)
    Keveset képelek, hobbi célra van, ha a képeim fele kuka, az sem érdekel, a másik feléből ki tudok valamit hozni. ;)
    Azt viszont nem teljesen értem, hogy gyakorlatilag lefikázod azokat a halandó júzereket, akik nem foglalkoznak ezen problémával és együtt élnek a "fícsörrel", ahelyett, hogy melléd állva forradalmat indítanának ama nagy tükrös gyártók ellen. Ahogy mi elfogadjuk, hogy téged mennyire mélyen érint ez a probléma, annyira fogadd el te is, hogy van, akik meg tojnak rá. Ettől még nem kell őket lenézni... :U

    Ezt erre a kijelentésedre értettem:

    "Értem én, hogy sokan igénytelenek innen és nagyobb megapixeles váz ellenére is magasan rottyantanak a problémára, kényelmes behunyt szemmel ülni a kakiban ahelyett, hogy teleordibálnánk a világot, hogy baj van, de attól még a baj nem szűnik meg. A kaki meg ugyan büdös, de legalább meleg, így van ?"

    Ez nem igénytelenség, ez sokak számára hobbi és elfogadják olyannak amilyen. ;)

    [ Szerkesztve ]

    „Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

  • aleister

    veterán

    válasz #40935168 #21330 üzenetére

    Itt te nem érted miről van szó. Elsőre megértette mindenki a focus shift lényegét.Megértjük, hogy elment rá másfél millád, és ideges vagy emiatt.
    Majd megértettük másodjára is.
    Majd harmadjára.

    ...és negyedjére nekem, de ahogy nézem másoknak is, nincs kedvünk végigolvasni megint. Értesz már?

    Nincs kedvem megint féloldalas okfejtéshez, hogy miért szar a világ összes fényképezőgépe, a világ objektívparkjának a 99%-kával párosítva.
    Sokan -általad csak igénytelennek nevezett emberek- tök jól elvannak az általad magas lóról leszarozott gépeikkel, és tök jó képeket lőnek. Mindeközben boldogok, és egyáltalán nincs szükségük, hogy valaki -a szakmaiság álcájába bújva- elvegye a kedvüket.

    Egyébként állati vicces, hogy emlékeim szerint azért nem küldted vissza a Tamront ingyen szervizbe, mert nem rekeszelt normálisan valamelyik állásban f2.8-4 között (kvázi sokkal nagyobb problémája van mint a shifttel), de azon kiakadsz, hogy felmerül a lehetősége, hogy f4-től használja valaki az üveget.
    Simán komponálhatsz LV-ben is, ahol nincs shiftelés, főleg a te fotózási szokásaidat ismerve, de nem, inkább heti szinten idejössz elégedetlenkedni egy olyan probléma kapcsán, ami minimális kompromisszummal kiküszöbölhető

    Tehát leírom még egyszer: nagyon sajnáljuk, hogy f2.8, f3.2, f3.5 rekeszállásnál elcsúszhat békagecinyit a fókuszsik! Azt is sajnáljuk, hogy csak kukucskán keresztül vagy képes komponálni! Sajnáljuk, hogy sokkal igényesebb vagy nálunk! Sajnáljuk, hogy az egyszemélyes hadjáratodra nem jelent meg a Nikon-Canon-Pentax triumvirátus szükséghelyzetekre létrehozott titkos technokrata gárdája és a Pápa!

    Látod mi megértőek vagyunk, ezért cserébe csak annyit kérek sírva könyörögve, légy te is az, és ne gyere még egyszer ezzel! Vagy, ha igen, neveztesd át a nicked Pite 2-re, a kéretlen térítések koronázatlan királya után szabadon. (bocs Pite, ez most nem a Te sarad)

    Csak csendben kérdezném meg, hogy szerinted a híres, elismert fotók technikailag hibátlanok, minőségileg tökéletesek, vagy esetleg sikerült olyan tartalmat közvetíteniük a szemlélő felé, hogy bekerüljenek a hall of fame-be?
    Az nyilvánvalóvá vált, hogy a te hozzáállásod inkább a technikai oldalhoz húz. Erre írtam a legelején, hogy ha valóban ilyen vészesnek tartod a helyzetet, akkor változtass szemléletet, mert nem lesz benne őszinte örömöd. Azt, hogy ezt megfogadod-e vagy sem, az már a te dolgot. Én tudom, hogy nem, mert ismerem a kompromisszumképtelen hozzáállásod, de ez engem már nem érint.
    Utoljára mintha azt írtad volna, hogy lapozzunk, de este felnézve látom még nem mindig itt tartunk.
    Nájsz.

    (#21332) Real_Necro:
    +1
    Szerintem jobban leirtad pár sorban, amit én egy oldalban. Ha Kutyává változnék, kérlek lőj le! :)

    [ Szerkesztve ]

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

  • madgie

    titán

    válasz #40935168 #21330 üzenetére

    Az a baj, hogy le vagy maradva, mint a bili füle. Akit zavart a kiszámíthatatlan, bizonytalan AF, már rég ugrott MILC-re. Négy, öt éve én is kaptam hideget, meleget, mert a jó kis Canonról a tévégyártó Panára váltottam. Aztán nemrég ugyanúgy ment az értetlenkedés, mikor kijelentettem, hogy a Zuiko 45/1.8 pontatlan távolra. Jöttek az riposztok, hogy én vagyok a hülye, különben is, itt van XY igazolványkép-kompozíció, nézd meg, penge. Én meg vakarom a fejem, mondom, TÁVOLRA.
    A saját képeimmel nem is sikerült meggyőzni a nagyérdeműt, amikor a netet áttúrtam, no meg a fórumtársak képei közül szedtem ki olyan képet, ahol látható a jelenség, akkor kezdte a topik elfogadni, hogy jé, tényleg lehetséges, hogy itt és itt problémás a pontosság.

    Azt itt is elfogadom (te is elfogadhatod), hogy másnak messze nem kardinális probléma az AF kiszámíthatatlansága, de ha téged zavar, sz@rd le, más mit szól hozzá. Add el a Nikont, ha nem akarsz együtt élni vele. Vegyél Sony-t vagy akármit. Vagy még inkább próbáld ki valahogy, valakinél vásárlás előtt. Minél többet.

    Nem leszel ettől ortodox MILC-es, vagy akármilyen hívő.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák