Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aleister

    veterán

    válasz imyourfriend #16320 üzenetére

    Ma jó napom lesz. :)

    "Ki mondta hogy nem kell VR?"
    Te:
    "Stabit ezen gyútávon nem tartom fontosnak."

    "Annyit írtam hogy ezen tartományon 2.8-nál nem látom értelmét a stabilizátor bevezetésének."
    Mivel arra a kommentedre válaszoltam, nyilván én is erre a gyutávra értettem.

    És mi volt a kurva nagy érved, az idióta kinyilatkoztatásod mellett:
    "aki ilyen objektívet vesz az eddig is megoldotta stabi nélkül a dolgot, akkor ezek után miért ne tudná megoldani? "

    :DDD

    Te aztán tudod, hogy eddig ki, hogy oldotta meg a "profi kategóriából" hozott üvegeivel a különböző problémákat, mert ugye rengeteg tapasztalatod van ezekkel az emberekkel, és ezekkel az övegekkel. Biztos sokat használtál 17-55 és 24-70-et is, valamint jó sokáig volt fent a Tamron 24-70 VC is, hogy megtapasztald a különbséget. Mert ugye már megint elkezdted osztani az észt 2 olyan üvegről, amiket eddig csak kb a monitoron keresztül láttál. :U

    Te monopodos esküvőfotós, tee. :DDD

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

  • aleister

    veterán

    válasz imyourfriend #16320 üzenetére

    Csak hogy legyen egy kis fogalmad miről is van szó:

    Szombaton bementem egy teljesen hétköznapi erdőbe. Nem voltak mamutfenyők, összefüggő dzsungel, csak egy szimpla fás terület 4-5 méter magas nyomi fákkal. Kint verő napsütés, bent fényszegény terület.

    24mm f2.8 1/10s ISO100

    A képkivágás a képközépről készült. Látható, hogy VC nélkül rendesen bemozdult. VC-vel sem az igazi, de már vállalható. Netre, lekicsinyítve pedig teljesen jó.

    Kicsit feltoltam az ISO-t, hogy életszerűbb legyen. Ugyanezen okokból kifolyólag a rekesz is felment 5.6-ra:

    24mm f5.6 1/40s ISO1600

    A képközép ezeknél a beállításoknál rendben volt. A lényeg a sarok ebben az esetben. Itt már elégnek kellett volna lennie a reciprok szabálynak, de az a fránya 36MP csak felmutatta a középső ujját. A kéreg mintázatán, és a leveleken is látható a bemozdulás.

    Igazából az ilyen jellegű képeknél szűkebb rekeszt használ az ember. F8, néha felette. 3200-6400-ig még fel tudtam volna menni ISO-ban, így kb ugyanilyen képek születtek volna f8-ig. Efölött reciprok szabályon kívül estem volna záridővel.

    A helyszín ideális volt, mert a fénymérésem szerint a templomban kb ugyanez a helyzet.

    Mi a konklúzió:
    1. Nem beszélünk tapasztalat nélkül hülyeségeket.
    2. A stabi UWA-n kívül mindig jól jön. Ha épp nem kell, max kikapcsolja az ember.
    3. Azért mert elképzeltél egy bizonyos fotózási helyzetet, ideális fényviszonyokkal, attól még rengeteg egyéb helyzet adódhat, ahol igenis szükség van a stabira (turistafotók, esküvőzés, beltéri használat, stb).

    Részemről ismét befejeztem a veled való kommunikációt egy időre. Fél évig neveljen más.

    Ha kell valakinek, felteszem az eredeti képeket az exif miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Új hozzászólás Aktív témák