Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz forceberg #5001 üzenetére

    Sehol sem rossz... de sehol sem annyira jó :) - f/3,5-4-en az alapzoom jobb eredményt hoz pixelvadászat nélkül (üveg összehasonlításkor azt szoktam, most az ellenkezőjét csinálom, csak válogatom a képeket). Nem tudom mennyire van benne a dologban hogy alapból 8as sharpeninges jpget gyártatok a vázzal mondjuk...
    Korábban teljesen elégedett voltam vele - rosszabb nem is lett - csak a jobb üvegek meg a 808as 'elkapatott' :) . Ahol 'nem túl jónak' mondható az a tele rész, de tudtam mikor megvettem hogy a plusz tartomány a 18-105höz képest kompromisszumos. Az 50mm környéke amit sűrűbben használtam (ha nem tele és nem nagylátón volt) és összevethető ott meg már nem ehhez szokott a szemem.

    Illetve az nem tudom mennyire üveg függvénye, de erdőben, főleg váltakozó fényes/árnyékos résznél többet tévedett a váz/kellett korrigálni (igaz, a tamival 90%ban felülexpóz ha nem pontos, egyszerű korrigálni) meg a tágabb rekesz miatt persze érzékenységben sem kell annyira felmennie, így végeredményben 'csak böngészgetve a képeket' az tűnik fel hogy nem rossz, nem rossz, de jobb szokott lenni. Nem tudom mennyire bénán magyarázom és mennyire érthető hogy mire gondolok :B

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák