Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baky1987

    tag

    válasz Mikisys #19903 üzenetére

    Szia!

    Hétvégén volt kis időm olvasgatni, így felkerestem pár angol fórumot, ott többször is előfordult az általam jelzett jelenség.

    (Elvileg) Windows hiba, hogy a Displayportra kötött monitor (ha van mellette, ha nincs másik kijelző), annak kikapcsolása után leválasztódik a számítógépről. És mivel van 2. kijelző oda megy át a kép, az elsődleges (monitor) leválasztódása után, mivel akkor már csak azt az 1 kijelzőt látja a gép.

    Volt egy-két hozzászólás, amivel ELVILEG meglehet oldani, de sokan reagáltak azokra, hogy nem működik (és tényleg nem, mert én is kipróbáltam).

    Az előző monitorom DVI-vel volt hozzákötve a géphez, azzal nem volt ilyen bajom, de mivel az új monitornak nincs ilyen csatlakozója (tehát maradok ennél, mert TV n csak HDMI van, meg arra is van szükségem a 4k miatt) egyelőre ezzel sajnos nem tudok mit kezdeni.

    A kalibrálást (színprofil beállítása) természetesen a bolt által leírtak alapján csináltam, csak ott egy kijelzőre volt példa és megzavar(t), hogy a listában nem 1 vagy 2 lehetőség van, hanem amiket írtam. De ez a kisebb issue, ezt tudom a bolttal egyeztetni.

    A fentire tovább kutatok, talán van megoldás, és meg is találom.

Új hozzászólás Aktív témák