Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peestike

    senior tag

    antonini szénacéllal kapcsolatosan 1-2 észrevétel.



    csak munkában használom, evés közben, karton darabolás, pántoló szalag aprítás, semmi egyéb.
    kaja után mindig elmosom, meg minden egyéb használat után is.
    simán elkezd rozsdásodni reggeltől a délutáni időpontig, hiába törlöm szárazra. a patina kb. látszik.
    az éllel nincs gond, bár nagy erőfeszítéseket nem teszek bele. :D
    a porcelán kávés csészém alján húzgálom meg, simán borotvál. gondoskodást igényel, az tuti.
    van mellette egy opinel 9, evésre szerintem pont jó a penge hossza, így antonini is inkább a nagyobb lenne jobb választás szerintem. porcelán tányéron használom egyébként.a markolat a víztől bedagad, elég nehezen nyílik, záródik utána. szárazon kissé kotyog. a zár szerintem jobb, mint az opinel, így, hogy van összehasonlítási alap. lehet be kellene próbálni a 420 acélt antoninitől. :)
    mindennapi használathoz összességében azt mondom, hogy inkább rozsdamentes acél, mint szénacél, mivel sokat kell vele pöcsölni. :DDD
    most jön munkában az opinel 9, így pont elég tapasztalat lesz, hogy melyiket is a 2 közül.
    (így elsőre látatlanban azt mondanám, hogy 12c27+antonini zár szerintem nagyon jó lenne.)

    42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

Új hozzászólás Aktív témák