Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cheesy

    őstag

    válasz DonThomasino #781 üzenetére

    Az öreg diót nehéz lesz megmenteni: farontó bogár költözött bele és annak a lárvája rágja belülről a fát.
    Én egy 20 éves hatalmas cseresznyfánál jártam úgy, hogy pont ott fúrta meg ahol a törzsből a 3 vezérág ágazik el és ahova odagyűlik a por, falevél, stb. Ezért fel se tűnt. Egymás után elfonnyadtak az ágakon a levelek és elpusztult a fa. Csak utólag vettem észre a kivágásnál, hogy hol lett megfúrva.
    Ha még friss a fúrás, vékony dróttal esetleg van esély széttrancsírozni benne a lárvát és megölni. Utána a lyukat be kell tömni viasszal. Ha már benne van, akkor legfeljebb levágni az ágat. Ha a vágásnál látod, hogy nem csak abban az ágban volt, akkor addig faragni a fát amíg van értelme. Ha nem lehet, akkor kivágni.

    1 éves vesszőt már lehet használni oltáshoz, de a lényeg, hogy legyen egy megfelelő keresztmetszet ahol összeoltod. Ferdén elvágod az alanyt és az oltványt úgy, hogy a metszett felületek közel tökéletesen takarják egymást. Utána szorosan összekötözöd őket és jó alaposan beviaszozod a seb körül. Amivel beoltod vessző, azon 3-4 rügyet meghagysz. Csak tiszta és nagyon éles késsel dolgozz. Ujjal nem taperolni a vágott felületet, mert elkapja a kezedről a betegséget.

    www.vakbelmutet.hu

Új hozzászólás Aktív témák