Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gtaati

    őstag

    Helló Mindenki!

    Nem tudom, hogy jó helyen teszem fel a kérdésemet, ha nem, akkor elnézést!

    Segítséget, tanácsot szeretnék kérni! Van kb. 250m2 fűvesített területünk amihez kiépítettem az öntöző rendszert. Egy körön 14 db hunter rotator szórófej van. Jelenleg egy régről megmaradt leo xjwm 90/46-os szivattyú van direktben puffer tartály nélkül rákötve. Meglepetésemre egész jól működik a rendszer ezzel a szivattyúval, de sajnos két helyen nem locsol el a szóró fej addig amíg kellene. Tehát majdnem elég ez a szivattyú, de mégsem.... Barátomnak van egy psr 254M horizontális szivattyúja azt is kipróbáltuk, de nagy meglepetésre még annyit se tudott mint az öreg leo, nem jöttek ki a fejek addig mint a leoval és nem locsólt el addig, idővel a vizet is "elejtette". Akinek van tapasztalata, hogy hogyan kell méretezni a szivattyút az adott rendszerhez, vagy ha tudnátok ajánlani szivattyút ami biztos elég lenne azt megköszönném! Néztem, hogy a leonak a jelenlegi 90/46 után van egy nagyobb változata a 90/55 ami liter számban ugyanazt tudja csak nagyobb nyomások mellett így lehet az is jó lenne már, de találomra nem merem megvenni!

    Köszönöm! :R

Új hozzászólás Aktív témák