Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asdf_

    veterán

    válasz RR-13 #19587 üzenetére

    Igazából nem értem, mit szórakoznak, halál egyértelműen elállhatsz, és esetleges békéltető testületes ülésen is kb. 2 perc alatt a javadra döntenek.
    A teljesen tuti kedvéért én megolvasnám a webshop ÁSZF-jét, hogy ott megjelölnek-e módot, emailcímet, stb., amin az elállást várják, valamint amennyiben még a 14 napon belül vagy én a tuti kedvéért elküldeném az elállást még egyszer (nem gmailről, mert az nem tud ilyet), de úgy, hogy kézbesítési jelentés (= a levelezőszerverük átvette), + olvasottsági jelentés (hátha leklikkelik) és másolatban önmagam (bizonyíték, hogy tényleg elküldtem a levelet) hogy az alábbiakban a most forwardolt elállási szándékodat visszajelzés híján megismétled. Kiegészítheted azzal a jogszabályi idézettel, hogy hogy az elállásról való értesüléstől számított 14 napon belül vissza kell téríteniük a vásárlás összegét, és ezt csak addig tarthatják vissza, amig a készüléket át nem adtad, vagy futárral el nem küldted (tehát nem kell megérkeznie hozzájuk, elég, ha már feladtad, de a termék sérülékenysége és értéke valamint a vita miatt én ezt kizárólag személyesen vinném vissza).
    Ha vissza tudod vinni (és az ÁSZF-ben megjelölnek erre személyes átvételt is), a legegyszerűbb beállítani, hogy itt van, visszahoztam, vegyék át, a minimum, hogy előtted bekapcsolják, hogy nincs betörve a kijelzője (de ha már ott tartanak, akkor észrevételezzenek bármnemű értéjkcsökkenést), és amennyiben erre nem hajlandók, akkor megkérdezed, hol a vásárlók könyve, mert írni szeretnél bele (ha nem szabadon hozzáférhető helyen van, hanem elzárt helyről veszik elő, rögtön ennek a szabálytalan ténynek a rögzítésével kezded az irományodat, ha az előtted levő panaszos példánya benne van még a vásárlók könyvében, ezzel folytatotd (nem GDPR kompatibilis) olyan pedig egyenesen nincs, hogy nem adják oda, és eztán leírod, hogy elálltál, de nem veszik át, bizonyítékként lősz a boltban magadról egy szelfit a TV-vel (ha überbiztos akarsz lenni a dolgodban, akkor fel egyből a felhőbe, ott ugye nem tudod a dátumát változtatni, vagy FB posztba feltöltöd, amit egyedül te látsz), aztán hazamész a készülékkel és mar fordulsz is a békéltető testülethez és írod a történetet.

    Amúgy gondolom az egyedi megrendelésre készítettet (melytől valóban nem lehet elállni) keverik össze az egyedileg beszerzettel (amitől viszont igen).

  • MaCS_70

    félisten

    válasz RR-13 #19587 üzenetére

    Én is jártam hasonló cipőben, váltig bizonygatták, hogy a bolti átvétellel bukom a távollevők kötött szerződések lehetőségeit, sőt, nagyon határozottan állították, hogy a jogászuk erről egyértelműen meggyőződött.

    Aztán megemlítettem, hogy ügyvéd vagyok, mire egyetlen szó ellenvetés nélkül visszakoztak.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák