Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BaKeSZ87

    senior tag

    válasz Macka #317 üzenetére

    Helo. Ma voltam a boltban, mondtam, hogy nem fogadom el a 15%-ot, és a cipőt sem viszem el, hanem kérem a teljes vételárat. Mondja a csaj hogy jó. Aláiratta velem a papírt, hogy nem fogadtam el a 15%-os árleszállítást. Mondom és a pénz? Jaaa, hogy ő azt nem adhat, hanem menjek el a helyi fogyvédhez, és náluk kell panaszkodni, és akkor majd elbírálják, hogy jogos vagy nem. Mindezt az után, hogy aláiratta velem a papírt. Elmondása szerint most is folyamatban van egy ilyen ügyük, de már elutasították. Szóval ha elfogadják a dolgot, akkor békítés, vagy per stb stb. MIndez egy 9990ft-os cipőért. Lehet, hogy van akinek ez nem összeg, de nekem igen. Szóval ha vki szart vesz, akkor nem csinálhat semmit, pénzét sosem látja viszont, mert vagy elutasítják, vagy nem, ha nem akkor pereskedni kell, és ha veszít az ember akkor mindent a nyakába varrnak. Szóval elhajtottak a fenébe.
    Szakvélemény egy vicc:

    Vizsgálat megállapításai:
    Mindkét cipő járótalpa a külső oldali sarokrészen erősebb mértékben kopott, mint a talp többi járófelületén látható időarányos kopás. Ez az egyéb talpfelületektől lényegesen eltérő mértékben helyi kopásjelenség, a lábbeli viselőjének egyedi, sajátos járásmódja miatt jelentős mértékben megnövekedett, erőteljes koptató hatásokra vezethető vissza.
    A bal lábas cipő sarokrészén a járótalp kismértékben levált a köztalpról. A jobb lábas cipő köztalpa levált a felsőrészről. A talpválás gyártási hibára és/vagy az egyedi járásmódra és/vagy a cipő sarokrészét többszörös erőmechanikai sérülések - pl. beakadások, stb. - miatt fellépő feszítő erőhatásokra vezethető vissza.
    A fenti jegyzőkönyv szerint cipő már korábban kétszer volt javítva.
    Talpválás sakmai szempontból javítható.
    A fentiek figyelembevételével, a Ptk. 306. §. (1) alapján az aránytalan többletköltség elkerülése érdekében a cipő ismételt javítását - jelenleg fennálló talpválások megragasztását - javaslom.
    A vásárló reklamációjának további intézésénél, a közel 4,5 hónapos cipő készeri javítása miatt, valamint a Ptk. 306. §. (1) alapján, az ismételten megjavított lábbeli 15%-os mértékű árleszállítás alkalmazását javaslom.


    Tehát azért szar a cipő, mert nem tudok járni. Szerintem minden ember másként jár, de akárhogy is teszi azt, egy cipőnek 3 hétnél tovább kell bírnia. Ez nem bírt. Szóval tanuljak meg járni. Elmennek a .... Nemtom mit tegyek most. Nagyon felidegesítettek ezzel. Hónapok óta járok ebbe szar boltba, nevezzük nevén Szinga Sport Kft. Players Room Kecskemét, Malom központ, mert mindig javításon volt ez a xar. A fogyasztónak semmi joga sincs, a garancia xart sem ér, ha xart veszel, akkor cseszheted, a pénzed többet nem látod, belefogni nem érdemes pereskedésbe se semmibe, mert nincs semmi értelme. Véleményeket kérek.


    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák