Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ESP

    senior tag

    válasz vati #1069 üzenetére

    Mivel és hogyan lehet korrekten megjeleníteni az alaplapi chip és a vga hőmérsékletét?
    erre minden esetben a bios a legfrankóbb, de korántsem a legkényelmesebb megoldás...a legegyszerűbb egy gyári hőmérőprogi alkalmazása...
    A Motherboard Monitor 5.3.7 nem támogatja a lapot (úgy láttam, semmilyen K8-as Giga lapot)
    ez anno nekem sem sikerült...sőt sokszor meg is fagyasztotta a rendszert... :DDD
    A SpeedFan 4.28 mutat egy ''temp1'', ''temp2'', ''temp3'' nevű hőmérsékletet. Az első 25 fok, ez nem tudom, mi lehet, sok értelme nincs. A második 32 fok, ez csak a CPU lehet. A harmadik 70(!) fok, ezt tippelem a chipsetnek. Kézzel megfogva sem a VGA sem a chipset bordáit nem lehet tartósan fogdosni, bár nem éget. A chipset a forróbb, néhány másodpercnél tovább nem lehet fogni. (olyan 55-60 fokra saccolnám a bordát, így reális a benti 70 fok)
    ez sajna igaz...
    Szóval, az NF4 chipset baromira melegszik -ahogy sokan írták-, és nem akarom hogy az egyszer csak instabillá váló lap hazavágja az adataimat is. Eddig nem volt instabil, amikor 1 órája szimultán futott DVD-kódolás és egy 3D-s játék, 70-ről felment 72-re a SpeedFan által mutatott érték, és ennyi. Viszont melegebb is szokott lenni a szobában
    Korábban én is gondoltam, hogy szükség esetén majd ráteszek 4 cm-es ventit a chipsetre, de a gép összerakásakor derült ki, hogy ez lehetetlen: a VGA kártya ugyanis rálóg a chipset hűtőbordára, szinte milliméterre.
    Mi a megoldás?
    a megoldás baromira komplex...én speciel annyit szívtam a lapommal (giga k8nxp-sli), hogy lecseréltem egy passzív-heatpipe-os asusra...
    A chipsetre a legjobb, ha leveszed a gyári hűtőt és felteszel valami komolyabb példányt...vannak egész korrekt kis bordák aranyos kis ventikkel (egy cseppet sem magasabb, mint a mostanid) és azok valódi rézből vannak, a mostani sárgára festett aluval szemben (nálam ez volt, pedig egy csúcsnak mondott giga laptól nem vártam ekkora blamát)


    Összefoglalva: a giga nálam felejtős lap...

    Ja, húzva nincs a gép, meg se nyekkent 200as fsb felett.

    2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

Új hozzászólás Aktív témák