Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz .DLL #30510 üzenetére

    Köszönöm a választ. :R

    Ha megkérlek tudnál linkelni nekem egy ilyet. Mert őszintén bevallom sose hallotam még róla. Azt sem tudom mennyibe kerülhet.
    Nekem egy ilyenem van. De ha ezt bedugtam akkor a füles csak mono-ba szólt. A másik bemenetbe a füles mellett az 5.1 sztereó hangfalai voltak bedugva. Ezt nem tudom számít e de gondoltam leírom.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • #71562240

    törölt tag

    válasz .DLL #30510 üzenetére

    Persze, ez nyilvánvaló fizikai összefüggés, ezen nincs mit magyarázni. Annak, hogy fejhallgatóerősítők, leginkább mobillejátszók "teljesítményét" alkalmasint úgy adják meg, hogy lead 30mV feszültséget 16Ohm-ra (feleannyit 31Ohmra...), annak vannak bizonyos praktikus okai is a fejhallgatók világában, de leginkább marketingokai vannak, így kevésbé látszik, hogy milyen kis léptékről, milyen kis teljesítményekről van szó, például mobillejátszók esetében. De a teljesítmény mértéke teljesítménymérték, tehát Watt - ami tartalmazza a fent leírt fordított arányosságot a feszültség és az ellenállás között, és a némely fejhallgatóerősítők esetén gyakorolt kifacsart "teljesítménymegadási" gyakorlattól még nem válik létjogosulttá megkülönböztetni "voltage sensitivity-t" és "power sensitivity-t", mert ez értelmetlen, ilyen a valóágban nincs, ez a semmi gittrágása. Az érzékenység olyan mértékegység, amely egységnyi teljesítmény hatására létrejövő hangnyomást mutat, tehát az érzékenység megadja a hangsugárzó "hangosságának" mértékét. A teljesítmény pedig teljesítmény, nem feszültség. Tehát a "voltage sensitivity" legfeljebb is csak értelmetlen marketinggyakorlat, illetve ennek "illegális" mellékhatása, ugyanis minden sensitivity definitíve "power sensitivity", zehát teljesítmény és hangnyomás viszonya.

Új hozzászólás Aktív témák