Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Falconer #30389 üzenetére

    "En azt irtam le mit olvashatott..."
    Én is. A kolléga mondata, amit az olvasmányairól írt, legfeljebb a hasonlatom logikája alapján értelmezhető. Másképp nem, ugyanis összevethető, "egyenlő" feltételek mellett a Bluetooth-nak mindenképpen jelentős hátrányban kell lennie a vezetékessel szemben - a technológia mai szintjén. Szerintem még az általad konkrétan említett Sony MDR-1RBT példában is, bár ezt csak valószínűsíthetem, mivel azt konkrétan ilyenformán nem próbáltam.
    Azt írod, ha jól emlékszel, Sony Z1-ről hajtottad az MDR-1RBT-t... Én ugyan nem hallottam a Sony Z1-ről semmilyen formában a Sony MDR-1RBT-t, ellenben hallottam más lejátszóval az MDR-1RBT-t bluetoothosan és vezetékesen is, és hallottam más fejhallgatóval a Z1-et vonalkimenetről, így nem hiszem (sőt!), hogy a Z1-ről jobbnak hallanám az MDR-1RBT-t bluetooth üzemben, mint vezetékesen. Ugyanis közel sincs olyan bravúros az MDR-1RBT bluetooth üzemmódja (sőt!), és közel sem olyan "rettenetes" a Z1 jack kimenete (sőt!). Az MDR-1RBT bluetooth üzemmódban (és mellesleg vezetékesen is) kissé elfuserált fejhallgató, ellenben a Z1 vonalkimenete a mobillejátszók között kifejezetten a jobbak közé tartozik, főleg ha a mobiltelefonokat nézzük, tehát közel sem "rettenetes" (sőt!). A Z1-nek elég normális vonalkimenete van, hangzásilag is és mérve is - sőt mérve egészen szép adatokat mutat, a csatornaáthallás kivételével, amelyben átlag alatti. Lehet, hogy másféle hangképet várunk el egy-egy hifi készüléktől, így másképpen értékelünk adott hangminőségeket (lásd például Z1 analóg kimenete), de valószínűsítem, hogy figyelmesebb hallgatás esetén te se észlelted volna jobbnak a bluetooth változatot, mint a vezetékest - ebben persze jó eséllyel tévedhetek. Főleg, ha kiderülne, hogy nem is Z1-ről hallgattad, hanem valami valóban borzalmas vonalkimenetről. Mert persze, egy valóban borzalmasan gagyi vonalkimenethez képest egy valóban drága és nagyon magas minőségű bluetoothos fejhallgató versenyben lehet, csak hát ebben az esetben "nem egyenlőek", nem összevethetőek a feltételek, ezt jelzi a kissé kicsavart autós hasonlatom.

Új hozzászólás Aktív témák