Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Prof01 #29950 üzenetére

    Látom, over-eart akarsz, ez esetben a MixR és az Amperior sztornó lenne, de azért csak próbáld ki őket. A MixR inkább szoros, de én szeretem a szorítását, az Amperior azonban viszonylag kényelmes, ám csukott szemmel vedd kézbe, mert ijesztően randa.

    Szerk.: a K551 szebben, pontosabban szól, mint a K550 - és alkalmasint még olcsóbb is.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz helltp #29964 üzenetére

    Nagyon ízlésfüggő. Van, akinek az "eredeti" árán is megéri, de van, akinek ingyen se kellene, mert nem szereti. De az biztos, hogy a benne levő anyag is megér ennyit. Ha vásárlás előtt nem tudod meghallgatni, és utólag nem tetszik, akkor elállsz a megvásárlásától vagy eladod. Ha boltban veszed személyesen, akkor hasonlítsd össze más hasonló árú típussal, például a felettébb ellentétes karakterű Pioneer MJ711-gyel, és akkor megtapasztalod, hogy te milyen hangot szeretsz. Aztán hosszútávon ez persze változik. Persze, elvileg bőven megér ennyit, de a gyakorlatban személyfüggő, mint mondtam.

    Szerk.: Nem sokáig tart lefesteni azokat a zöld csíkokat... :Y

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Fitzgerald #29980 üzenetére

    Bár megjegyzendő, hogy az előbb az M50X-ről volt szó, azt még nem hallottam, de az általad kérdezett M50 a világ egyik legfélreértelmezettebb fejhallgatója - bár mint korábban például Krichd1 is felhívta a figyelmet, két változata van, a régi változat valóban közelebb állt ahhoz, amilyennek az M50-et általában gondolják sokan (értsd: bassheadnek), most beszéljünk a ma is kurrens változatról, amely biztos hogy nem basshead. Amint Fattyu válaszából is látod, sokan "hiszik" bassheadnek, sőt kirívóan bassheadnek, pedig egyáltalán nem az. A mélyátvitele szinte lineáris - sőt, mivel fejhallgatóról beszélünk, annak sajátos pszichoakusztikai követelményeivel, a (mai) M50 lényegében lineáris mélyátvitelű, a mélytartományának kb. 3-4db-es kiemelése gyakorlatilag a lineáris mélyátvitelűnek tekintett fejhallgatók sajátja. Két fő baj van vele, amit sokan bassheadségnek "hisznek".
    1. Tompa. Gyenge a magasátvitele, 10kHz felett elég meredeken lekonyul a frekvenciagörbéje.
    2. Rossz az úgynevezett tranziens viselkedése. Nagyon lusta a membránja. A megszólaltatandó jel ún. felfutó éle sem valami meredek, de a legfőbb gond, hogy a jel megszűnése után nagyon lassan szűnik meg a membrán mozgása, nagyon lassan tér vissza kiinduló nyugalmi helyzetébe, sőt, a jel megszűnése után hosszú-hosszú milliszekundumokig még gyakorlatilag "teljes hangerőn" szólaltatja meg a (megszűnt) jelet, és ezután is lassan cseng le. Közben meg már jönnek az új jelek, és összemosódnak a régi jelekkel, amelyeknek már el kellett volna tűnniük. Emiatt mosott a hangzása, ezt itt úgy szokás mondani, hogy "lassúak" a mélyei - de nem csak a mélyei, hanem mindene "lassú".
    Egyébként részben ezen lassúság-mosottság (interferenciák) miatt a magasainak egy része hajlamos szúrósan színezetté is válni, ez bizonyos hangfelvételeken-hangrendszereken-füleken jobban megmutatkozik, másokon kevésbé.
    Tehát az M50 kissé tompa, erősen mosott, és kicsit szúrós. Hogy az erényei mellett ezen hibák kinek mennyire feltűnőek adott hangrendszerekben, aszerint ítélik. De nem basshead - legalábbis az utóbbi évek verziója biztos hogy nem. Nem sok a mélye, hanem minőséghibás. Nem sok a mélye, hanem kevés a magasa.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Bjørgersson #29989 üzenetére

    Mindenhez javasolt normális forrás. Semmihez sem elég a pocsék forrás. De ne azért ne vegyél most fejhallgatót, mert most nincsen pénzed normális forrásra. Most megveszed a fejhallgatót, élvezni fogod a pocsék forrásról, majd veszel normálisabb forrást, és még inkább élvezni fogod.

    (#29997) coolpet: No igen, "sokan" jönnek azzal, hogy ők elolvasták az összefoglalót, de nekik mégis olyasmit ajánljon a topik, amit nem ajánl a topik. Nincs olyan, hogy ajánlható kategória, mert az számít, hogy kinek mennyi pénze van a célra, és azt kell okosan elkölteni, attól függően, hogy mi a cél. Az itteniek célja a minél jobb hangminőség, tehát ez a szempontjuk a választásban, a vezetéknélküli pedig rosszabb hangminőségű, mint a vezetékes - például a technológia korlátai, a plusz interfészből adódó plusz átkódolás-visszakódolás miatt stb... Pacifistától hiába kérünk tanácsot arra, hogy na de mégis melyik fegyvert érdemes megvenni, amelyik csak azokat öli meg, akiket meg akarok ölni. Van link az összefoglalóban, ahol jó szívvel ajánlanak neked a vezetéknélküliek közül. Azért néha-néha megesik, hogy itt is mond valaki valamit, hogy adott típus nem rossz ahhoz képest, hogy vezetéknélküli - de ez ritka kivétel, és még ritkább, hogy az általad megcélzott árkategóriában, hanem inkább 150ezer körül. Hasonló példa, hogy azt jelzed, hogy a Logitech-ed nagyon tetszik neked, legyen az az alap, de az ittenieknek nem lehet az az alap, mert az ittenieknek jellemzően nem tetszik a Logitech-ed, nem tudnának ilyesmi vásárlásában gondolkodni. Elnézést, ha elkeserítelek, de itt ez a helyzet. A fegyverkereskedőtől kérj fegyvervásárlási tanácsokat. Vagy menj át pacifistába.
    Vegyél vezetékest.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz coolpet #30003 üzenetére

    Nem biztos, hogy le kell mondanod róla. A megfelelő topikban kaphatsz 20ezerért is ajánlatot, amivel esetleg elégedett leszel, "ahhoz képest". No meg hallgatózz, Zegen is biztos van ehhez megfelelő üzlet.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz coolpet #30005 üzenetére

    Én ugyan nem ajánlom, de a gamer fejhallgatók topikjában foglalkoznak a vezetéknélküliekkel is, bár ott is inkább csak mellékesen. Ott a link az összefoglalónkban.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz daniel909 #30011 üzenetére

    Eleve kezelhetetlen kérdés az, hogy megéri-e lecserélni. Kinek, milyen körülmények mellett, milyen célra... stb. - ezt mind a kérdező egyén tudja, főleg, amíg nem közli velünk a paramétereket.
    Mint láthattad, szerintem a Solo HD egy jóhangú fejhallgató, 40ezerért már meg is érné a hangminősége, 20ezer körül egész jó vétel lenne. De a Solo 2-t itt eddig egy ember említette, hogy hallotta (én is csak olvastam, hogy a 2-es a HD vonalat fejleszti tovább, nem az ostobán szóló sima Solo-ét), tehát kicsi eséllyel fog érkezni róla vélemény. Szerencsés esetben az illető hallott már Solo HD-t is ugyanolyan körülmények között, és akkor tud összehasonlítást tenni. Erre egyelőre tényleg elenyésző az esély ebben a topikban - túl friss a Solo 2, és a Solo HD-t is kevesen hallották.
    De hogy érdemes-e lecserélni... Minek?!

  • #71562240

    törölt tag

    válasz dmenyusd #30028 üzenetére

    Szia.
    Kérdezés előtt bármely topikban a témaösszefoglaló és a kereső használata illendő.

    Link 1
    Link 2
    Link 3
    Link 4
    Link 5

    Ezek nagyobb része kérdés, de azok környezetében is találhatni a kérdésekre adott válaszokat, sőt beszélgetéseket. Lásd hólabda/lavina módszer. Kivesézheted alaposan. Talán nem is marad kérdésed, vagy teljesen új kérdéseid támadnak.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Falconer #30056 üzenetére

    Olyan szempontból akkor már a Beats követi a Sony stratégiáját, hogy a Sony előbb volt "divatfos" mint a Beats. Mindazonáltal az MDR-1R éppen nem ebbe a vonalba sorolható, azon látszik, hogy olyanok tervezték, akiknek van fogalmuk a kulturált zenehallgatásról - mint ahogy elvétve még a Beatsnek is vannak ilyen fejhallgatói. Lehet, hogy az MDR-1R túlárazott, de hogy "divatfos" lenne, az blaszfémia. Éppenhogy egy kulturált szándékú darab, amely annyira sikerült, amennyire, ki szereti ki nem, kinek érdekes, kinek nem, de a hangkaraktere kulturált, mondhatni embereknek készült, nem konzumidiótáknak - ami viszonylag érvényes a decens külsejére is. Talán ha nem öt perc alatt ítélted volna meg...

    (#30057) krx21 "még kezdő vagyok ezért nekem több idő kell a véleményhez..." Pozitív hozzáállás. Sajnos egyébként éppen a kezdők a leghajlamosabbak "pillanatok alatt" véleményt mondani - illetve a félműveltek talán még inkább hajlamosak. Minél tapasztaltabb valaki, annál nehezebben véleményez, pedig annál több alapja van hozzá.
    Várjuk majd a hosszabb beszámolót a Shure-ról!

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Nigér #30080 üzenetére

    A hajthatóság ügye jóval bonyolultabb.
    - Az impedancia csak egy részparamétere a hajthatóságnak. Sőt, még az érzékenység is csak egy részparamétere.
    - Az impedancia ráadásul nem is azonos azzal az "átlagolt", " megszépített" viszonyszámmal, amit a készülék dobozára ráírnak. Sőt, az érzékenység sem azonos azzal az átlagolt viszonyszámmal. Mindkettő értéke folyamatosan változik a frekvencia függvényében, általában elég nagy kilengésekkel, ezért az impedanciát is és az érzékenységet is grafikonon adják meg a mérések, a frekvencia függvényében mutatva az értékeiket. Ez az impedanciamenet, érzékenységmenet számít igazából, azazhogy a maximumok, minimumok, a kilengések nem pedig ezek "átlagszáma".
    - Más részparaméterek is szerepet játszanak a hajthatóságban. Például a hangszórómembrán, a mozgórész úgynevezett tranziens viselkedése is fontos, vagyis, hogy (leegyszerűsítve) a mozgórész mennyire tud gyorsan elindulni a jel hatására és mennyire tud rögtön megállni a jel megszűntével.
    - Aztán ott van még a hangszóró mozgásából eredő, hektikusan változó elektromos visszahatás az erősítő elektronikájára, ami ellen minél nagyobb damping faktort érdemes "beépíteni" az erősítőbe, ha az erősítő kapcsolása, konstrukciója ezt megengedi...
    No és persze minden paraméter összefügg, ezek egymásból következnek, egymásra hatnak, sőt általában egymás ellen hatnak. Bonyolult dolog ez a hajthatóság (is).
    És akkor még ezután következik, hogy adott erősítők "meghajtási képességével" sem egy az egyben függ össze a fejhallgató hajthatósága, hanem egyikkel szinergikusabb, másikkal kevésbé szinergikus, és sokszor egészen esetlegesnek tűnik ez a szinergia, hiába ismerjük az adatokat, tehát próba-szerencse kérdése nagymértékben.
    Ezért dönt mindig a meghallgatás, a konkrét helyzet kipróbálása.

    A fenti ismeretterjesztés után persze megjegyzendő, hogy azért az mégiscsak egy valós tendencia, hogy a mobileszközök többségében levő "játék" erősítők jellemzően elhasalnak a Q701 jelentette igénybevétel vizsgáján, tehát nagymértékben másmilyennek, szegényesebbnek mutatják a Q701-et, mint a "rendes", "komoly" erősítők.

    (#30085) Nigér Nyűgös, nyűgös, de azért nem kell eleve megijedni, mert "játék" mobilerősítőről is szépen szól, csak halkan, és nem olyan erőteljesen, mint "rendes" erősítővel. Érdemes megismerni, mert még "játék" erősítővel is hallhatod olyannak, hogy aztán azt gondolod, hogy ez még így is jobb ár-érték arányú számodra, mint más, könnyebben hajtható (tehát a tudásukat "játék" erősítőkkel is könnyebben megmutató) fejhallgatók. Más fejhallgatókat is akkor tudsz jól megítélni, ha minél sokrétűbb a tapasztalatod. Persze ez már a hifi hobbi része, nem kötelező az embernek ezzel töltenie az idejét, csak akkor tegye, ha élvezi a sok próbálgatást, tapasztalatszerzést is.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Nigér #30092 üzenetére

    Még ment utólagos kiegészítés is az előzőbe.
    Szerk.: Azt is érdemes tudni, hogy a Q701-nek nem csak "játék" erősítőkkel kevés a mélye, hanem eleve, bármiről hajtva lekonyul 100Hz, de főleg 50Hz alatt. De szépen szól.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Nigér #30094 üzenetére

    Megvilágosodás?! Majd tíz-húsz év múlva, ha addig szorgalmasan hallgatsz különféle hangrendszereket, hangdobozokat, fejhallgatókat, fülhallgatókat, agyba épített implantátumokat... Addig csak a zűrzavar... ;]

    Megjegyzem (javaslat), az a gain csak játék gain, inkább ne használd, nem jó semmire, csak árt, félrevisz. Az "előerősítős" lejátszószoftvereknél is a 0dB a cél, minden egyéb manipuláció kiiktatása.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Ati1979 #30097 üzenetére

    Arról nyilván minden brutális(an finom).
    De azért a Q701 "abszolút értelemben" mélyhiányos. De ezt alkalmasint elnézzük neki, illetve alkalmasint ez nem feltűnő.

    (#30096) Nigér A K272 nem csak árban, hangban is más kategória. Kiegyenlítettebb, all-rounderebb, de nem ugyanaz a minőség, mint a Q701 - persze ezen nem lepődtél meg. A K272 is az AKG "stúdiós" vonalához tartozik, csak "nem annyira". Egyébként viszonylag hallgathatós, viszonylag korrekt, nagy bajt nem csinál de semmi különös, amolyan átlagos-féle, kirívó erényei nincsenek. Megvehető, de nem szalad utána az ember, hogy megvehesse.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Falconer #30064 üzenetére

    Egyébként nekem is fennakadt a szemöldököm, látván, hogy te az 1RBT alapján teszel következtetéseket az 1R hangjára vonatkozólag, de mivel arról csak olvastam, hogy jelentős különbség van a kettő hangja (és mérési adatai) között, ezért nem szóltam. Szerencsére Szakibá szólt, bár sajnos ő is csak olvasmányai alapján tud a bluetoothosra hivatkozni, de akkor már én is megerősítem, hallásélmény híján is, hogy jelentős különbség van a kettő között (hogy az NC verzióról már ne is beszéljünk), és az írások (és mérések) szerint a BT hátrányára, ami egyébként logikus is, hiszen a BT-ben semmilyen egyéb konstrukciós előnnyel nem kompenzálják a belepakolt elektronika káros hatásait, sőt, ami kevés egyéb konstrukciós különbség van köztük, az inkább a sima 1R javára szól. Tehát enyhén szólva nem helyes az 1RBT hangjából az 1R hangjára vonatkozó következtetéseket levonni, általános elvi és konkrét gyakorlati okokból sem.

    (#30101) .DLL: Te ugyebár (helyesen :D ) nem hiszed el nekem feltétel nélkül, hogy eleve nem lehet ugyanaz, hiszen a BT-be belepakolt elektronika mint elektronika, mint anyag és mint tömeg eleve beleszól a hangképbe, akkor is ha ki van kapcsolva és meg van kerülve, ezért jelzem, hogy egyéb konstrukciós különbség is van köztük. Két külön fejhallgatókonstrukció, nem csak az egyikbe belepakolt elektronika miatt - de mint mondottam, pusztán az egyikbe belepakolt cuccok miatt sem lehetne ugyanaz, vezetékről sem.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz .DLL #30107 üzenetére

    Persze, de ha ugyanannak a háznak mondjuk a külsejére lenne rápakolva a BT, tehát belül minden ugyanaz lenne akusztikailag, és a vezetékes üzemeltetéskor ki is kerülné a BT áramköröket a jel, akkor is beleszólna, csupán a "környéken levése" miatt, mint elektronika, mint anyag (és mint tömeg...), ahogy például a vezetéken levő szigetelés is hat a hangképre, nem csak a vezetőér - ezügyben már tamáskodnál.

    Az anyag olyan, mint a celebek: kisugárzása van. Ahol anyag van, ott zavar van. Minél több anyag, annál több zavar.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz krx21 #30114 üzenetére

    Szép. (Lassan Jippa és Fattyu nyomdokaiba lépsz...)
    És ahogy később írod is, egyre inkább elkezdesz zenéket hallgatni. :D

    (#30119) Maacaw: Ezek közül zenehallgatásra és zenekészítésre is a K551-gyel járnál legjobban, az szól a leghangszerszerűbben és legkiegyenlítettebben a trióból. A Sony szerintem szebben, érdekesebben szól mint a K550 (ezzel lesznek, akik nem értenek egyet), de színezettebb is, és a sávszélei eléggé hiányoznak (egy kis felsőmély-kiemelés mellett), ergo a Sonyval esélyes, hogy "V-karakterű" hangfelvételeket készítenél. A Sony inkább zenehallgatásra jó (megszorításokkal), a kissé mosottas, de viszonylag kiegyenlített K550 inkább -készítésre (megszorításokkal), a K551 pedig mindkettőre, szinte megszorítások nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #16820480 #30134 üzenetére

    Szerintem se kiegyenlített, nagyjából ugyanaz a véleményem, mint neked. Azt írtam, hogy viszonylag kiegyenlített, de ezt is csak ahhoz képest, hogy korábbi mondatban leírtam, hogy a sávszélei mélyben és magasban is lekonyulnak, és van egy kis kiemelése a felsőmélyeknél (ergo egy kissé felmelegített-színezett, sőt mosottas is) - na ehhez képest viszonylag kiegyenlített, hehe.
    Valami demagóg audiofil majdhogynem középsávorientáltnak hívná, hehe.
    Szóval akár szó szerint egyetértünk, kiegészítve a tiedet azzal, hogy a felsőmélykiemelés ellenére a mélyei is lekonyulnak, elfogynak, nem csak a magasai.
    Viszonylag hallgathatósan csal.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #71562240 #30137 üzenetére

    Sheratan:
    Hogy egyértelmű legyen: a kiegyenlítetlenségét tárgyaló mondatom után a viszonylag kiegyenlített kitétellel kifejezetten a hangzására vonatkoztatva azt akartam kifejezni, hogy viszonylag higgadtan, viszonylag egyenletesen szól, nem tol semmit kifejezetten a képünkbe, és nem hallgat el kifejezetten semmit. Amolyan "folyamatos", kissé "tömör" hangzása van.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #71562240 #30139 üzenetére

    Sheratan:
    Jól elbeszélgetünk magunkban, de most látom, az egész még amiatt is okafogyott, hogy a Sonyra még csak azt se írtam, hogy viszonylag kiegyenlített. A K550-re írtam, hogy kicsit mosottas, de viszonylag kiegyenlített. A Sony-nak eredetileg csak a kiegyenlítetlenségéről beszéltem. Úgyhogy szép hozzászólásfolyamot csináltunk a semmiből - miután becsaptál mindkettőnket, félreolvasván a szövegemet, hehe. Biztos a nagy távolság miatt eltorzult kicsit. A horizont diffrakciója...

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Dorien #30142 üzenetére

    Valójában már az első pillanatban észrevettem a hibát, na de ha rögtön rávílágítok, akkor miről beszéltem volna ennyit?! :Y

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #16820480 #30146 üzenetére

    Így van, párezer kilométer alatt olyan sokat torzult az adat, hogy az AKG-ből Sony lett! Ennél egzaktabb bizonyíték nem is kell.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz priti #30154 üzenetére

    Igen, ez éppen a bürokratikus ("bürök-ratikus") EU előírások miatt van, nem pedig azért mert a gyártó ilyen eccerű módszerrel akarná létrehozni a piacon szokásos különféle impedanciájú verziókat. Már csak azért is, mert a gyártó-fejlesztő manapság annál jobban örül, minél kisebbre sikeredik az impedancia egy-egy adott konstrukción belül a konstrukcióból adódóan - így közvetve az érzékenység növelhető. Szándékosan nem fogja növelni épelméjű gyártó az impedanciát, csak ha az EU miatt muszáj. A gyártónak az az érdeke, hogy (legalábbis egy bizonyos határig) minél kisebb legyen az impedancia, azaz közvetve az érzékenység minél nagyobb.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Dozbik #30212 üzenetére

    Lehet, hogy mindkét oldal egyformán zörög-recseg, és a füleid között van a különbség. Próbáld ki megcserélve a jobb és bal oldalt, ha eddig nem próbáltad. A fejhallgatók egyébként bizonyos hangerő fölött sajnos hajlamosak recsegésre, ritka, amelyik nem teszi.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz vodkaboy22 #30216 üzenetére

    Szélesen akartam helyeslőleg bólogatni priti kolléga szavaira, miszerint a fejhallgatózás sehogysem tudja kiváltani a hangdobozos zenehallgatást, de aztán hagytam volna, ha nem opponáltad volna.

    Kammerer itt már néhányszor elbusongott azon, hogy sajnos sokak számára manapság a fejhallgató jelenti "A" hangrendszert, így azt hiszik, hogy a fejhallgató alkalmas zenehallgatásra, sőt még azt is hiszik, hogy a fejhallgató olcsóbban alkalmas zenehallgatásra mint a hangdoboz. (?!?!?!) Pedig nem alkalmas a fejhallgató. Ráadásul sokkal drágábban nem alkalmas - legalábbis a kb. 15ezer feletti ársáv felett értelmezve, hiszen 15ezer alatt gyakorlatilag hangdoboz nincsen.
    Hangdoboz is van persze többféle, és bizonyos értelemben többé-kevésbé az is csak az illúzióját teremti meg a zenehallgatásnak, de a fejhallgató bármely értelemben definitíve alkalmatlan erre. A fejhallgató csak fejhallgatózásra alkalmas, ami két dolgot jelent: 1. tudati informálódást arról, hogy a hangfelvételen kb. milyen zene szerepel; 2. a zenehallgatás élvezetének a felidézését-eljátszását akkor, amikor nincs alkalmunk hangdobozon zenét hallgatni (papás-mamás játék versus a szex gyakorlása). Illetve a harmadik lehetőség a 15ezer alatti árszint.

    "Megnézem azért mennyiből raksz össze egy Beyerdyanmic DT770Pro/250Ohm + TC impact twin (DAC) rendszerhez hasonló hangfalas rendszert hangminőségben... (Előbbi 130k utóbbi hangfalas legalább 2-3szor annyi... )" Dehogy, dehogy! Ha egyáltalán értelmezhető lenne az összevetés (most vegyük úgy, hogy értelmezhető), akkor azt mondanám, hogy kb. feleannyiból sokkal jobb hangminőséget rakok össze hangdobozos rendszerből, és minél feljebb megyünk az árkategóriában, annál nagyobb lesz a különbség a hangdoboz olcsósága javára. Már ha egyáltalán értelmezhetőnek vesszük az összehasonlítást - hiszen mennyire jó papás-mamás játék tud jobb lenni a valódi szexnél...
    "Nyilván nem tudja a fejes a hangfalat kiváltani de egy fejessel töredék áron kaphatsz olyan minőséget amit egy átlagos 500k-s hangfalassal se, ezt jó észben tartani..." Dehogy, dehogy! - lásd fent. Ezt nem észbentartani jó, hanem elfelejteni - de mint mondtam, sajnos ma nagyon sokan abból indulnak ki, hogy a fejhallgató "A" hangrendszer, ezért tobzódnak a hasonló nézetek, mert a sok fejhallgatózás mellett alig van tapasztalat a hangdobozról. Kb. 30ezer forintból olyan hangdobozt veszek, amely mellé állítva egy Audeze is végletesen nevetségessé válik, ami szomorú, de ez a realitás. A hangdoboz a valóság, a fejhallgató a játék. A fejhallgató kb. olyan mint a távirányítós autó: jó játék, lesz általa valamennyi fogalmunk az autóvezetésről, de a Balatonra lejutni vele nem tudunk.
    Zenehallgató hifistánál nem nagyon látsz fejhallgatót, legalábbis nem a hangrendszer részeként, hanem csak kiegészítő eszközként, bizonyos gyakorlati helyzetekhez (alszik a gyerek, vékonyak a panelfalak...). A fejhallgató szép és jó játék - de zenehallgatni nem lehet vele, ezért összevethetetlen a hangdobozzal, de ha már mégis összevetjük, akkor éppen fordítva vannak az árviszonyok - kivéve kb. 15ezer alatt, ahol hangdoboz nincs, és kb. 1-2millió fölött, ahol már fejhallgató nem nagyon van.
    "És az aktív hangfalas rendszer még olcsóbb is mint a nem aktív ugyanolyan minőségi szinten..." Dehogy, dehogy, dehogy!!! Szinte mindig fordítva van, főleg az alsóbb árszinteken - épp ez a lényeg, hogy szinte mindig fordítva van!

    (#30218) Falconer "En pont most kezdtem el hangszorokat nezni, es dobbenet milyen dragak a normalisak a fejhallgatokhoz kepest." Dehogy, dehogy!!! Lásd fent.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Maxtreme #30225 üzenetére

    "- Van egy jó könyvük Dickenstől?
    - Nincs, nincs... De... útikönyveket árulunk, mivel ez egy ilyen bolt.
    - Ó, értem... Az új John Grisham krimi sincs meg?
    - Nos, nincs, hisz az is... az is egy regény, nem igaz?
    - Óh, igen. ...Na és a Micimackó?
    - ...Martin! A te vevőd!"

    (#30226) Falconer "Tenlyeg nekem senki nem mutatott semmi ertekelhetot eddig ennyi penzert." Gondolom rosszul értékeled. Menj a hifi topikba. De ne úgy vesd fel, hogy vs. Retro DJ, mert így máris komolytalan. Főleg, ha használtat is emlegetsz. Használtan 30(50)ezerért hét nyelven beszélőt is lehet kapni.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #71562240 #30228 üzenetére

    Falconer

    Mondjuk csak egy példa, a példa kedvéért, hogy újonnan is kb. beleférjen 30-40ezer körül: Cambridge Audio S30... Vagy Magnat Monitor Supreme 100... Vagy Tannoy, Mission, Boston, HECO, System Audio, Tangent, Mordaunt Short, Wharfedale... minimonitorok - csak a ma is működők közül szemezgetve. De nyilván ismersz ilyeneket, csak félreértékeled őket a fejhallgatókhoz képest. Hangdobozként ezek a legalapabbak, de fejhallgatóval már ezek is összehasonlíthatatlanok. Valóság vs. játék. Gyümölcsszörp, vs. mesterséges aroma. Ne már hogy Retro DJ...

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Bodz #30233 üzenetére

    Ezt mondom én is.

    (#30236) Jozdavab Kiindulópontnak a témaösszefoglalót.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #71562240 #30248 üzenetére

    Sheratan:
    A hangdoboz vs, fejhallgató viszonylatban a fejhallgató kárára elsütött hasonlataimat a hangdoboz kárára is el lehet sütni, ha a viszonyítási alap az élő akusztikus hangverseny.
    Kammerer már többször elmondta itt:
    1., Élőzene vs. hangdoboz egyenlő valóság vs. játék.
    2., Hangdoboz vs. fejhallgató egyenlő valóság vs. játék.
    3., Fejhallgató vs. fülhallgató egyenlő valóság vs. játék.
    (4., Gondolom, a fülhallgató után a közvetlen agystimulálás következik majd... (?!))

    De most a 2-es pont volt a téma.

    Szerk.: No és persze az élő akusztkus hangverseny is csak illúzió. Sőt, a Világegyetem is... - de ez is másik téma, hehe.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz .DLL #30244 üzenetére

    Elképzelek egy jelenetet. Mármint a karmester megnyúlt arcát, amikor a MÜPA zsöllyéjének tizedik sorában ülő .DLL a crescendót túlkiabálva felordít: - Mi a fene ez?! Dehát itt nincs normális térhatás, ez egy basshead massza, minden elölről és egy tömbbe összemosva szól, a felsőmélyek kiemeltek..., és egyáltalán, hol vannak a magas hangok?! Aztán felmászik a színpadra, leül a karmesteri pulpitusra, és elvigyorodik, na végre egy kis majdnem normális térhatás! - na de még mindig hol vannak a magashangok?! Aztán beugrik a nagybő... a fuvolába, Hajmási Péter, Pityke Pál... :Y

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Maxtreme #30252 üzenetére

    NEM ajánlunk ilyesmiket, lásd témaösszefoglaló.

    Bodz: Igen, ezért hangsúlyoztam, hogy akusztikus jellegű élőzenéről van szó, mint viszonyítási alapról. A hangosított koncert nem "élőzene" a témánk szempontjából.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Bodz #30267 üzenetére

    A józsi nem jó, mert Józsi az úthengerrel, nem a gitárral...

  • #71562240

    törölt tag

    válasz priti #30280 üzenetére

    Elvből se szoktam belevonódni a képletekkel dobálózós vitákba, mert a hifi bonyolultabb és relatívabb ezeknél, de egy általános szempontot bedobnék. Ha hifivel kapcsolatos elektronikai paraméterekről beszélünk, akkor nem létezik az elhanyagolhatóság kategóriája, nincs olyan, hogy egy elektromos paraméter elhanyagolhatóan kicsi. A legkisebb, sokszor mérhetetlenül kicsi elektromos változások is nagy változásokat okozhatnak a hangkarakterben, hangminőségben - vagy éppen kis változásokat, de az is fontos.
    Sok vakmerő ígérgető sok balszerencsés kalapot megevett már ilyen témák kapcsán...

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz DeathAdder #30334 üzenetére

    Némely erősebb reakciót azért kaptál, mert napi-heti jónéhány olyan kérdező robban be a topikba, aki nem érti meg, hogy ez a topik nem az ő kérdésükhöz való, lásd az "olvastam a témaösszefoglalót, de nekem akkor is vezetéknélkülit ajánljatok meg mikrofonos headsetet meg sokpontegyest meg filmre meg játékra... típusú értetlenkedőket. Egy kicsit a te kérdésed is ilyen, bár persze látszik, hogy próbálod értőn, intelligensen kezelni a problémát, ez rendben is van. De ez a topik bizony forrón eszi a kását, ahogy azt észre is vetted.

    Lényegében két része van a kérdésednek.
    1. Sztereó vs. sokpontegy. Bármely hangsugárzófajra (hangdobozok, fejhallgatók, fülhallgatók...) igaz, hogy kétcsatornás sztereó megoldással jobb ár-érték arányt érhetünk el (zenei) hangminőség szempontjából, mint a sokcsatornás megoldásokkal - ez logikus is, és a tapasztalat is ezt mutatja. Ez egy (zenei) hangminőségorientált topik, tehát itt csak sztereó megoldáshoz kaphatsz szavazatokat. (Az meg egy külön téma, hogy fejhallgatók esetében sztereó esetben is egyelőre a csatornánként egyhangszórós megoldások működnek jobban, (egyelőre) ritka a többhangszórós sztereó fejhallgató - de majd hamarosan ezek is terjedni fognak valószínűleg a fülhallgatók mintájára.)
    2. Hangminőség játékra. Ez a topik a zenei hangminőséggel foglalkozik, ezért a mi szempontunkból értelmezhetetlen (és kellemetlen, alkalmatlan) az olyan kérdés, hogy adott (sztereó) fejhallgatók közül melyik jobb hangminőségű játékra, filmre. Mi arról tudunk beszélni, hogy szerintünk melyik jobb hangminőségű zenére, és miért. Abból aztán következtessen ki mire akar a filmezés és játékozás szempontjai szerint, de ne ezt kérdezze, mert ez "nekünk" értelmezhetetlen, alkalmatlan, céljainkkal ellentétes.

    A 25ezer alatti árkategóriában feltétlen figyelmezz a Creative Aurvana Live!-ra is az eddig ajánlottak mellett. A 25ezer feletti tartományokban már valószínűleg érdemes egyből 40-50ezerig ugrani, ott találhatóak újra kiemelkedő ár-érték arányú fejhallgatók, de azokkal nem nem maradna pénzed alkalmas hangkártyára. A 25-40ezer közötti sáv kicsit üres ilyen szempontból, illetve az ott helyet foglaló jobbfajta fejhallgatók között nem nagyon vannak "all-rounder" típusúak, szinte mindegyiknek van valami kirívó hiányossága vagy többlete a frekvenciamenetet tekintve.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz killer095 #30321 üzenetére

    :D Elfelejtetted hozzáírni, hogy sokpontegyes vezetéknélküli legyen!

  • #71562240

    törölt tag

    válasz DeathAdder #30351 üzenetére

    A Takstar Pro 80-at sajnos még nem hallgattam. (A Pro 80-at ismerők és kedvelők pedig zömükben a CAL!-t nem hallották, úgyhogy ebben a topikban sajnos nem nagyon van személyes összehasonlító tapasztalat éppen e két típus között, pedig érdekes és hasznos lenne "megversenyeztetni" őket.) A CAL!-lal való hallgatási tapasztalataim és a mindkettőről olvasott szaktesztek alapján úgy látom, hogy a CAL! valószínűleg jobb fejhallgató egy kicsivel - de természetesen ez csak gyanú, ki tudja mit gondolnék, ha hallottam is volna már a Takstart, nem csak olvastam volna róla. A mérési adatai mindenesetre szebbek-jobbak a CAL!-nak, és amit szaktesztet olvastam komoly médiumban (Goldenears) a Pro 80-ról, ugyanott a CAL!-t hangzásilag is jobbnak értékelték. No persze számodra is csak az összehasonlító tartós meghallgatás hozhatna igazán döntési alapot, de mint mondod, nincs lehetőséged ezeket meghallgatni. Úgyhogy én a helyedben inkább hallgatnék a szakemberekre, és a CAL!-t kockáztatnám be az adott árkategóriában, amely egy kicsit még olcsóbb is, mint a Pro 80 (főleg itthon). De mindkettő nagyon jó minőségű, jó ár-érték arányú fejhallgató, hangzásilag is és anyagtartalomban is. Az igényeidhez képest nézve, a CAL!-ból talán egy kicsit jobban kihallhatóak a mélyhangok.
    A Takstar jobbára úgynevezett OEM gyártású fejhallgatókat forgalmaz, a típusaik más neveken is futnak, általában műszaki eltérés nélkül, néha kisebb eltérésekkel. A CAL! pedig a néhány éve a 200 dolláros árkategóriában igen sikeresen szerepelt Denon D1001 licenszelt változata, valamelyest átalakítva, és sokkal olcsóbban árulva az elődnél.

    A 20ezres és az 50ezres árkategória hang- és anyagminősége között természetesen jelentős különbség van, amit bárki ép hallású személy könnyedén meghall, de nem csak minőségben van különbség, ugyanis az 50ezer körül kezdődőek többsége már másfajta hangkarakter, másfajta ízlés is, mint a 20ezer körüliek többsége (a drágábbak zöme kiegyenlítettebb, visszafogottabb karakter, amit a tapasztalatlan hallgató esetleg kevesebbnek, hiányosabbnak értékel a jellemzően "dübörgősebb", "bulisabb" olcsóbbakhoz képest). A 20ezres árkategóriában azonban már lehet kapni olyan minőségű fejhallgatókat (például az említetteket), amelyek ismeretében sokan úgy gondolják, hogy nekik nem éri meg a plusz harmincezret a hangminőségnövekedés - mint tudjuk, minden termékcsoportban általában is igaz, hogy az ár és a minőség nem egyenes arányban halad, hanem az árak exponenciálisan nőnek a minőséghez képest. A hobbista zene(hallgatás)kedvelőknek azonban általában megéri az árkülönbség, ha van miből áldozniuk ilyesmire. Erről jut eszembe, hogy az eredetileg 50-80ezres árú AKG K511-et mostanában sok helyen lehet kapni 30ezerért, amennyiért igencsak megéri, és javasolnám is, de ahhoiz fel kell adnod a kiemelt mélyek iránti vágyaidat, mert a K511 már igencsak az a másfajta, "visszafogott" hangkarakter, amelyre az előbb utaltam.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz DeathAdder #30379 üzenetére

    Elnézést, nyomdahiba, persze K551.

    (#30378) winben

    "De egy nem régen talált tesztben azt olvastam, hogy vezetéken szólt valahogy (hangkártyától függően), bluetooth-n pedig egy fokkal jobban, mivel direktben a fejhallgatóhoz készített erősítő van benne és az szólaltatja meg a kis hangszórókat." Ez ilyenformán nem csak igaztalan, hanem értelmetlen is, felejtsd el.
    "Tehát úgy gondolom, hogy az én problémámra a legjobb megoldás egy bluetooth vevős fejhallgató lenne,..." Ha így van, rossz topikban jársz tanácskérőleg, ahogy az összefoglalóban is olvastad.
    "Tehát ennek fényében milyen fejhallgatót mernétek ajánlani?" Például AKG K551-et. Ergo vezetékest, ahogy az összefoglalóban is olvashattad.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Falconer #30385 üzenetére

    Múltkor azonos áron hirdettek egy teljesen új Ferrari Testarossát és egy 43 éves Trabant 601-est. Természetesen én a Trabantot vettem meg, hiszen olvastam valahol, hogy egy tesztben, amelyben a Ferrarinak három, vasrudakkal telepakolt kamiont kellett maga után húznia, miközben a Trabant önmagában haladt, a Trabant sokkal fürgébbnek bizonyult, sőt a Ferrari igazából meg se tudott mozdulni a három kamionnal megterhelvén. Ezt természetesen elmondtam a Ferrari topikban is, hogy megtudhassák, a Trabant sokkal jobb autó, és kértem is őket, hogy ajánljanak nekem további Trabant típusokat az 500-as sorozatból is.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Falconer #30389 üzenetére

    "En azt irtam le mit olvashatott..."
    Én is. A kolléga mondata, amit az olvasmányairól írt, legfeljebb a hasonlatom logikája alapján értelmezhető. Másképp nem, ugyanis összevethető, "egyenlő" feltételek mellett a Bluetooth-nak mindenképpen jelentős hátrányban kell lennie a vezetékessel szemben - a technológia mai szintjén. Szerintem még az általad konkrétan említett Sony MDR-1RBT példában is, bár ezt csak valószínűsíthetem, mivel azt konkrétan ilyenformán nem próbáltam.
    Azt írod, ha jól emlékszel, Sony Z1-ről hajtottad az MDR-1RBT-t... Én ugyan nem hallottam a Sony Z1-ről semmilyen formában a Sony MDR-1RBT-t, ellenben hallottam más lejátszóval az MDR-1RBT-t bluetoothosan és vezetékesen is, és hallottam más fejhallgatóval a Z1-et vonalkimenetről, így nem hiszem (sőt!), hogy a Z1-ről jobbnak hallanám az MDR-1RBT-t bluetooth üzemben, mint vezetékesen. Ugyanis közel sincs olyan bravúros az MDR-1RBT bluetooth üzemmódja (sőt!), és közel sem olyan "rettenetes" a Z1 jack kimenete (sőt!). Az MDR-1RBT bluetooth üzemmódban (és mellesleg vezetékesen is) kissé elfuserált fejhallgató, ellenben a Z1 vonalkimenete a mobillejátszók között kifejezetten a jobbak közé tartozik, főleg ha a mobiltelefonokat nézzük, tehát közel sem "rettenetes" (sőt!). A Z1-nek elég normális vonalkimenete van, hangzásilag is és mérve is - sőt mérve egészen szép adatokat mutat, a csatornaáthallás kivételével, amelyben átlag alatti. Lehet, hogy másféle hangképet várunk el egy-egy hifi készüléktől, így másképpen értékelünk adott hangminőségeket (lásd például Z1 analóg kimenete), de valószínűsítem, hogy figyelmesebb hallgatás esetén te se észlelted volna jobbnak a bluetooth változatot, mint a vezetékest - ebben persze jó eséllyel tévedhetek. Főleg, ha kiderülne, hogy nem is Z1-ről hallgattad, hanem valami valóban borzalmas vonalkimenetről. Mert persze, egy valóban borzalmasan gagyi vonalkimenethez képest egy valóban drága és nagyon magas minőségű bluetoothos fejhallgató versenyben lehet, csak hát ebben az esetben "nem egyenlőek", nem összevethetőek a feltételek, ezt jelzi a kissé kicsavart autós hasonlatom.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #71562240 #30391 üzenetére

    Elnézést, kifutottam a szerkesztésből.
    Falconer (#30389) (és Winben)

    Azt ne feledd, hogy Winben kolléga konkrétan pongyolán megfogalmazott mondatára írtam azt, hogy abban a formában igaztalan és értelmetlen. Lásd:
    "De egy nem régen talált tesztben azt olvastam, hogy vezetéken szólt valahogy (hangkártyától függően), bluetooth-n pedig egy fokkal jobban, mivel direktben a fejhallgatóhoz készített erősítő van benne és az szólaltatja meg a kis hangszórókat." Miféle "tesztben"? Biztos, hogy az egy teszt volt és nem csak valami laikus iromány, hozzá nem értő laikus személytől? - de nem ez a lényeg. Mik voltak a körülmények? Konkrétan miféle hangkártyákról volt szó, és konkrétan miféle bluetooth fejhallgatóról? Vagyis, összevethetőek, "egyenlőek" voltak a versenyfeltételek? Biztos, hogy nem voltak egyenlőek, vagy biztos hogy nem volt hozzáértő a szerző, ugyanis összevethető, "egyenlő" feltételek esetén nem jöhet ki az adott eredmény, - ahol az összevethető feltételek alapja például a bluetooth fejhallgatóban levő DAC-kal és erősítővel összevethető minőségű (árfekvésű) és illesztésű hangkártya, megfelelő minőségű vezeték... A fejhallgatóban nagyon rossz, korlátos körülmények között működik a DAC és az erősítő, általában igencsak korlátozott minőségűek vannak beépítve - vagy nagyon drágák.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz winben #30393 üzenetére

    "Értem, tehát a 2013-10-29-i topicnyitó még mindig érvényes a vezetéknélküli technológiákról.
    Ezt így is el lehetett volna mondani."

    Hehe. Akkor neked meg lehetett volna azt kérdezned, hogy érvényes-e még. Hehe. És akkor azt mondtuk volna, hogy persze. Hehe.
    Hehe, ott van, tehát érvényes. Hehe, de ugye nem gondoltad, hogy nem érvényes? Hehe, de ugye nem gondoltad, hogy másfél év alatt drasztikusan átalakult a technológia, és azóta túlhaladottá váltak az ott leírtak, és csak atavisztikus zárványként van ott? Hehe.
    Megjegyzem, az összefoglaló legutóbb kb. bő egy hónappal ezelőtt került megújításra, de ez mindegy is.

    (#30394) Falconer
    "Miert kene egyenlo feltetel?" Hát már hogyne kéne? Milyen következtetést tudsz levonni abból, ha egy 150ezer forintos bluetoothos fejhallgatóban levő DAC és erősítő esetleg megveri az 5ezer forintos hangkártyát? Hova számít ez?
    "Nem is ez a lenyeg, hanem az, hogy lazan elkepzelheto olyan szitu, hogy BT-n jobb." Hát a lényíeg az, hogy igencsak nem lazán képzelhető el ilyesmi, hanem csak feltűnően egyenlőtlen feltételek mellett, amivel ugyebár nem nyersz semmit az irdatlan árkülönbség miatt.
    "Van a juzernek pl egy akarmilyen f.s laptopja, legalja vonal kimenettel, vagy egy legalja vonalkimenettel rendelkezo telefon, nem akar dacokkal bajlodni, nem akar uj telefont, nem akar kulon sansa clipet (nem azert mert nem eri meg, hanem azert mert csak) kell neki egy fejhallgato... Elkepzelheto, hogy egy adott BT fejes BT-n szol jobban." Persze elképzelhető, lásd fent. És akkor a megfelelő topikban meg is találhatja a kérdező a megfelelő bluetoothos fejhallgatót. Ennyi. Meg is írtam a kollégának is, hogy ehhez joga van, de nem ebben a topikban kapja meg a megoldást a bajaira - amint az összefoglalóból ez egyértelműen kiviláglik. Ennyi. Ebben a topikban ajánlottam neki vezetékest az adott pénzért.
    Ez hangminőségi fejhallgatós topik, a fejhallgatók közül pedig drasztikusan jobban szólnak a vezetékesek adott árkategórián belül. Ennyi.
    Etttől persze filozofálhatunk itt általánosságban a rendszerbehelyezési kérdéskörről, csak ezt ne a kérdező konkrét problémájával összefüggésben tedd, mert úgy nem működik, ugyanis ő nem filozófiai keretek között, hanem adott konkrét pénzért akar megoldást találni, lásd egyenlő feltételek kérdésköre.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz DeathAdder #30405 üzenetére

    Hangban és kiképzésben a K551 már az 50ezres szint, abból is az igényesebb fajta, tehát jelentős ugrás, nehéz is elhinni, hogy mostanában 30ezerért is meg lehet venni. Mélyben lineárisabb, pontosabb, éppen elegendő a mélye, és mélyre is megy, de nem olyan hangsúlyos, mint a másiké. Sokkal hallgathatósabb, mint az olcsóbb vetélytársak, de kevésbé ugrik a képedbe, tehát lehet hogy kevésnek érzed, amíg át nem szoksz rá. Szokj át rá. Nem igazán érzékeny. A 30ezer vs. 25ezer összevetésben nem kérdés, de neked valószínűleg egy kicsit barátkoznod kell azzal, hogy ilyen visszafogottasabb az igényes hangminőség karaktere - persze nem ez az egyetlen lehetséges út.
    Ahogy .DLL jelezte, némelyeknek nem fekszik fel pontosan.

Új hozzászólás Aktív témák