Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #71562240 #19499 üzenetére

    Ismeretterjesztő Kammerer-monológ (#19496) csecso22 (és persze bárki) számára:

    A "mit jelent a névleges impedancia" kérdésed megválaszolásához nincs szükség erre a topikra, hiszen az interneten könnyen hozzáférsz, mégis, nézzük meg ismeretterjesztőbben, hogy miről is van szó, ha már ekkora sláger lett a tömör definícióm.

    Az impedancia szakkifejezés olyasféle jelenséget ír le váltakozó áramon, amit egyenáramon ellenállásnak nevezünk, tehát áramkorlátozó hatást jelent. Az impedancia egy adott elektromos eszköz, jelen esetben hangsugárzó/fejhallgató váltakozó áramon mutatott áramkorlátozó hatását jelenti (ezért alkalmasint - hasonlatként - szokás az impedanciát "látszólagos ellenállásnak" is nevezni). Az impedancia mértékegysége ugyanúgy Ohm, mint az ellenállásé. Hogy hogyan kell az impedanciát kiszámolni, azt most itt nem tárgyaljuk, bár egyszerű a képlete.
    A hangszórókból (valamint vezetékekből és keresztváltóból) felépülő hangsugárzókra, ilyen értelemben a fejhallgatókra is érvényes, hogy a hangfrekvencia függvényében nem egyenletes az impedanciájuk, tehát az impedanciájuk eltérő értékeket vesz fel a különféle hangfrekvenciákon. Hangsugárzók (fejhallgatók) esetében az impedancia minimuma és a maximuma között elég nagy szokott lenni a különbség, ami nem tesz jót az erősítőnek (és mellesleg gátolja, hogy a hangsugárzó egyenletes hangnyomással sugározza le a hangfrekvenciás sávot). Ezért bármely hangsugárzó mérésénél meg szokták mérni az impedanciamenetét a hangfrekvenciasáv függvényében, és az ezt ábrázoló grafikonon hullámhegyeket és hullámvölgyeket láthatunk, néha pedig kiugró hegycsúcsokat is. Az impedanciamenet mérése azért elengedhetetlen, mert ez fontos adatsor annak előrejelzéséhez, hogy az adott hangsugárzó/fejhallgató mekkora és milyen terhelést fog jelenteni az őt meghajtó erősítő számára. A szobai hangsugárzóknál az szokott lenni a probléma, hogy túl alacsony értékeket vesz fel a hangsugárzó impedanciája, ezért könnyen "megszalad" az erősítő, a fejhallgatóknál pedig az szokott lenni a probléma, hogy túl magas értékeket vesz fel az impedanciájuk, ezért a kisebb teljesítményű fejhallgatóerősítők nem mindegyik fejhallgatóhoz tudnak elég áramot biztosítani, merthogy a nagy impedanciájú fejhallgatók több áramot követelnek, mint a kis impedanciájúak.
    Na de miért van szükség az úgynevezett névleges impedancia alkalmazására? A fentebb leírt impedanciamenet-grafikont nem szokás mellékelni a hangsugárzók/fejhallgatók gyári specifikációjához, két okból: egyrészt mert kevesen tudják értelmezni, másrészt mert csúnya és ijesztő az a girbe-gurba impedanciagörbe, tehát a közreadásának riasztó hatása lenne a termék potenciális vásárlói számára. Ezért ezeket a görbéket csak a készülékek tesztelését végző szaklapok szokták megadni a téma iránt mélyebben érdeklődő szaklapolvasók számára. A mezei hangsugárzó/fejhallgató-vásárló számára pedig a gyártó az úgynevezett névleges impedanciát szokta megadni. A névleges impedancia egy átlagadat (általában kozmetikázott átlagadat). Az általam fentebb tárgyalt (csúnya és ijesztő) impedanciagörbe alapján a készülék gyártója kiszámolja a hangsugárzó/fejhallgató átlagos impedanciáját, ami tehát egy darab szám lesz, egy átlagszám, ami a készülék névleges impedanciája. Ez az átlagszám egyrészt egyszerűbben kezelhető, másrészt sokkal "szebben mutat", mint a bonyolult és ijesztő impedanciagörbe. Csakhogy ez a kiszámolt átlagszám általában még mindig nem mutat elég szépen, ezért a készülék gyári specifikációjában valószínűleg nem ezt a kiszámolt átlagszámot fogod látni névleges impedancia címszó alatt, - merthogy a gyártók szeretik ezt az amúgy is kozmetikai adatot tovább kozmetikázni: a szobahangsugárzókra szeretnek minél magasabb értéket ráírni névleges impedanciaként, a fejhallgatókra pedig szeretnek minél alacsonyabb értéket ráírni névleges impedanciaként. Emiatt a gyári készülékspecifikációban a gyártó által megadott névleges impedancia csak egy körülbelüli átlagos érték.

    Ugyanezt tartalmazza a (#19499) kammerer egy mondatban.
    (Ha van rajta sapka, ha nincs rajta sapka... :Y )

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Djsaba #19567 üzenetére

    Kaptál múltkor is választ, hiszen az ajánlataink többsége, tehát a válasz benne van a témaösszefoglalóban, arról pedig nem írtál egy szót se, hogy miért nem tetszik az az ajánlás.

    "Ezért várnék tőletek további megerősítést, hogy ezek valóban jobbak-e játékra és másodrendben (zenére, filmezésre) mint a gamer fülesek?" Ebben a topikban a zenei hangminőséges fejhallgatókkal foglalkozunk zenehallgatás céljából, tehát nem értelmezhető szempont itt, hogy mi jó játékra és milyen paraméterek alapján. Itt zenére tudunk fejhallgatót ajánlani.
    "Viszont az is érdekelne, hogy miért van az, hogy az összes "gamer" a "gamer" füleseket használja, és az álalatok "futtatott" fejesek nagy részéről nagyon kevés/ 0 visszajelzés van." Az általunk "futtatott" fejesekről szóló visszajelzésekkel Dunát lehetne rekeszteni. Nem igaz, hogy nagyon kevés a visszajelzés róluk.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Djsaba #19572 üzenetére

    Ott volt az eredeti (#19300) Djsaba hozzászólásod. Az többé-kevésbé beleillett ebbe a topikba, de nem kellett külön válaszolnunk rá, mert az előre elkészített válaszaink benne vannak a témaösszefoglalónk ajánlójában.
    Az utóbbi, (#19567) Djsaba hozzászólásod, már inkább olyan kitételeket tartalmaz, amelyekkel mi nem tudunk kezdeni, ezt jeleztem is a válaszomban.
    Ebben a topikban a zenei hangminőséggel foglalkozunk, a zenei fejhallgatókat tudjuk értelmezni zenei szempontból. Itt nem tudjuk értelmezni, hogy kinek milyen típusú fejhallgatók jók játékra és miért éppen azok jók nekik, ezért nem tudjuk összehasonlítani sem a két szempontodat és a két fejhallgatófajtát ilyen szempontból.. A gamerek azért használnak elsősorban gamer fejhallgatókat, mert nem érdekli őket a zenei hangminőség, ezért nem arra figyelnek a fejhallgató kiválasztásakor. Mi csak arra figyelünk, csak azt tudjuk értelmezni. Itt zenehallgató fejhallgatókat tudsz keresni.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Djsaba #19575 üzenetére

    Pitty-pitty, megintcsak ott tartunk pitty-pitty, hogy ott van az eredeti hozzászólásod pitty-klatty, ahhoz tudunk visszatérni platty-platty, az általad leírt paramétereknek megfelelő fejhallgatók a legfontosabb tulajdonságaik megjelölésével kitt-kitt-kitt ott vannak a témaösszefoglaló ajánlójában pitty-pitty, mit szólsz azokhoz pitty, mit szólsz a kollégák által privátban ajánlottakhoz pitty. Én (R. Kammerer) a Creative Aurvana Live!-ot pitty és a Beyer DTX910-et ajánlom leginkább pitty a 15-20ezres árkategóriában pitty-pitty, próbáld meghallgatni az ajánlott típusokat pitty-klatty-platty-kapcsford.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz jippa #19590 üzenetére

    A Goldban az az aranyszínű anyag micsoda? Valami szövet?

  • #71562240

    törölt tag

    válasz DeadMeat #19603 üzenetére

    Vannak jó Philips fejesek, konkrétan ez számunkra nem bizalomgerjesztő - okokat lásd a témaösszefoglalóban.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz mauricius #19612 üzenetére

    Szerintem akármennyi pénzt sikerül összehoznod rá, hangminőség szempontjából jobban jársz, ha egy fejhallgatót veszel, amely monitorozásra van kihegyezve, tehát színezetlen és semleges karakterű, és azt használod zenehallgatásra is.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz slt #19642 üzenetére

    Ugyanazt reagálom, amit a mindig szűkszavú Schawo: "Izé. Oszt' mér?", - valamint egy kis kiegészítés és didaxis, hogy meg is értsed elsőhozzászólásos újoncként - nem elriasztani akarlak, hanem rávezetni.

    "Véleményetekre lettem volna kiváncsi..." Mit gondolsz az ajánló mit tartalmaz? Mit gondolsz miért készült az az ajánló? Mit gondolsz hányan kérnek tanácsot itt naponta-hetente pontosan ugyanazzal a szöveggel és pontosan ugyanazokkal a paraméterekkel, mint te - és hányan kérnek alig eltérő paraméterekkel? Miért kell nekünk napi hatszázszor elmondani ugyanazt, ami az e célra készült ajánlóban ott van? De ha már valaki mégis azt akarja, hogy neki külön mégis mondjuk el aznap hatszázadszor, akkor adjon már valami támpontot, hogy mit vár tőlünk olyat, ami nincs benne az ajánlóban? (Merthogy a véleményünk van ott, mi más is lehetne.)
    "...ja és nem találtam a felsoroltak között megfelelőt." Na de hajlandó lennél végre megírni, hogy miért nem találtál megfelelőt? Már az előző válaszomban is megkérdeztem: "Mi bajod a témaösszefoglalóban ajánlottakkal?" Szerinted erre az egy válasz, hogy "nem megfelelőek"? Az ajánlóban több olyan típus is van, ami a kérdésedben leírt paramétereknek tökéletesen megfelel. Akkor írd már le végre, hogy ezek a típusok miért nem megfelelőek neked, hogy ki lehessen találni, hogy mi az ami megfelelő neked?!
    Itt azért fórumoznak az emberek, mert szeretnének egymással beszélgetni arról, amiről egymással beszélgetni szeretnének, és senki se azért fórumozik itt, mert az a kedvenc hobbija, hogy napi hatszáz tanácskérő kérdés megválaszolgatásával töltse el a drága idejét. Évekkel ezelőtt még esetleg érdekes lehetett volna a kérdésed kapcsán elbeszélgetni, de tegnapig már sokszázadszor/-ezredszer kérdezték meg sokszázan/-ezren ugyanazt, amit te. Egy idő után már nincs kedve az embernek egyedi elbírálásban részesíteni a sokszázadik egyenkérdést. Látszik, hogy te mindenáron egyedi elbírálást szeretnél, szeretnél elbeszélgetni itt a problémádról, a kérdésed azonban a sokszázadik egyforma probléma, amelyeknek az eszenciája ott van az ajánlónkban, éppen azért van ott, hogy a napi hatszáz egyenproblémát segítsen megoldani anélkül, hogy napi hatszázszor nekünk kelljen egyenként megoldani. Ha te mégis egyedi elbírálást vársz, akkor írd már le végre, hogy miért!
    Ezt is kábé kéthetente kifejtjük itt ilyen módon, de természetesen a tanácskéréssel iderobbanók nem törődnek azzal, hogy ne csak iderobbanjanak, hanem előtte olvasgassák is a fórumot, használják a fórumkeresőt, elolvassák a témaösszefoglalót. A te kérdéseden látszott, hogy előtte legalább a témaösszefoglalót elolvastad (helyes!), de akkor próbálj már válaszolni végre a kérdésre, hogy miért nem megfelelő az ott levő (sok fórumtárs véleményét összegző) tanács? Tehát mégegyszer: "Mi bajod a témaösszefoglalóban ajánlottakkal?" Vagyis, miért nem találtál megfelelőt a kérdésedben megadott paramétereknek tökéletesen megfelelő típusok között, miért nem megfelelőek neked ezek a típusok?

  • #71562240

    törölt tag

    válasz kliegl #19652 üzenetére

    Szerintem az A500X amolyan "jó középarányos", kissé középsávorientált fejhallgató, amely keveseket varázsol el hipp-hopp, de keveseket is idegenít el magától. Minőségileg és "mennyiségileg" is viszonylag kellemes, kiegyensúlyozott, hallgathatós, de semmiben se kiemelkedő, azaz nem is nagyon informatív, nem is nagyon energikus, nem is nagyon kiterjedt frekvenciamenetű... Ezzel nem akarom azt mondani, hogy jellemtelen-gerinctelen, mert ez is egy karakter, lelkiismeretesen, igényesen elvégzi a dolgát, elégedett vagy az eredménnyel, de nem fog világot megváltani. Furcsa módon egyszerre szellős is és kicsit fojtottan telt/telített is. Tehát jó választásnak tartanám, de inkább afféle all-rounder eszközként, nem kifejezetten rockzenészeti célra, - de szépen szól rockzenével is, azaz inkább szépen, mint nagyot szól.

    Az általad a jelek szerint vizsgált 50ezres árkategória környékén van néhány fejhallgató, amelyek bizonyos tuljadonságaikban kiemelkedőbbet nyújtanak, mint az A500X, ezzel persze együttjár, hogy a hibáik is szembetűnőbbek - lásd például a kifejezetten mélyhangsúlyos Audio-Technica M50 és Denon D1100, a kiegyenlítettebb, de szintén inkább mélytónusú Shure SRH840 és AKG K550, a stúdiós erényekkel bíró, mégis eléggé egyedi hangszínű (és kicsit drágább) Yamaha HPH-PRO300, a Beyer DT770-ek változatos világa vagy a részletezős-energikus, de némelyek által túl V-karakterűnek mondott DT990 Pro, a tisztán, analitikusan, de esetleg helyenként mélyhiányosan szóló Fostex T-50RP... Vagy az A500X-hez közelálló karakterű, de talán kicsit szellősebb terű és "életnagyságúbb" hangszereket adó, kevésbé "fejhallgatós" hangú Philips Fidelio M1...
    Miután elolvasgattad a teszteket, ezeket meg is tudod hallgatgatni, indulj. (Fostex-hallgatásban fórumtárs tud segíteni, ha felajánlja.)

  • #71562240

    törölt tag

    válasz honda 1993 #19656 üzenetére

    Megfogja az, csak hát a feszítőerő természetesen sokkal nagyobb, mint amennyire azon a kis felületen hatni képes a ragasztó. Gondolj bele, ha az eredeti anyag eltört azon a felületen, akkor mit várhatsz a ragasztott állapottól.
    Sínbe kell rakni. Ragszd meg a törésnél, majd vágj ki egy kb. 5mm széles, színben a pánthoz illő szövetanyagot valami már nem használt szövetből, azt tekerd a törés köré passzentosan, majd a szövetet itasd át a pillanatragasztóval, hogy a sín rágyógyuljon a pántra. Ha jól csinálod, legközelebb biztos, hogy nem ott fog eltörni. A szimmetria kedvéért megteheted ugyanezt az ép oldalon is, és végezhetsz szépészeti beavatkozásokat a műtét helyén.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz honda 1993 #19661 üzenetére

    Nézz körül a témaösszefoglalóban típusajánlat végett.
    De meg is tudnád ragasztani, ha akarnád.
    A gari kiterjedhet törésre, ki kell próbálni. Az a kérdés, hogy ki tudja-akarja bizonygatni a rendeltetésszerű vagy azzal ellentétes használatot.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz mrhitoshi #19665 üzenetére

    Hát itt erős ellentmondás van. "Szeretnék (...) 30-35eFt körül..." vs. "Amit eddig néztem ki: Sony MDR-XB600." Azt a Sony-t egyébként se nagyon szoktuk ajánlani, legfeljebb erős megszorításokkal, mert nagyon hazug (és kicsit sprőd) hangú fejhallgató, igaz éppen az általad említett, manapság divatos műfajok javára hazudik.
    A 30-35ezres sáv éppen egy hullámvölgy, az alatt és az felett (40ezertől) vannak olyan sávok, amelykben több olyan fejhallgató van, amelyekről szívesen beszélünk.
    De a sávodban például:
    Sennheiser HD 239
    Sennheiser HD 25-SP II
    AKG K452
    Fostex T7
    Yamaha HPH-200

    Hallgatgasd őket.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Marcixxx #19667 üzenetére

    Egyiket se érdemes.
    Az első kérdésedre is azért nem kaptál választ, mert a kérdezés praktikus módja, és arra a kérdésedre a válasz is ott van a témaösszefoglalóban. Na most, ezen újabb kérdésed eléggé más árkategóriát céloz meg, mint a tegnapi. Melyiknek higyjünk?

    (#19669) mrhitosh
    De mint említettem, kissé sprőd is a hangja, tehát nem olyan kellemesen hazudik, mint némely más, hasonlóan hazug, de lágyabb hangú Sony.
    Keresgélni tudnék teszteket, de azt te is tudsz. No meg a fórum keresőjével is találsz többségükről véleményeket.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz mrhitoshi #19671 üzenetére

    "Gondoltam tudsz valamilyen megbízható forrást." Hi-Fi News and Record Review, Hi-Fi Chioice, Stereophile, What Hi-Fi, innerfidelity.com, headphone.com, goldenears.net... ezek hifi szaklapok, annyi megbízhatósággal, amennyi megbízhatóság egyáltalán elvárható hifi területen. Aztán ott vannak a vásárlói véleményeket összegző honlapok, azoknak esetleg statisztikai megbízhatósága van, ha elég sok a vélemény, - meg a sok véleményből is le lehet szűrni ezt-azt.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz DEJVID #19677 üzenetére

    De én nem is azt említettem, hanem az SP II-t, ami javult valamelyest - bár azt is inkább csak a hallgatott műfajok végett említettem, nem egy kifejezett all-rounder.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz kliegl #19680 üzenetére

    Ha már Xonar, akkor egy DX szintig érdemes lehet felugrani, annál feljebb az adott rendszerben valószínűleg nem lenne hatékony.
    Az önmagában túl sokat nem számít, hogy egy adott hangkártyán van egy olyan rész, amire azt mondják, hogy az a fejhallgatóerősítő rész. Az lehet jobb is rosszabb is, mint az azonos árú, de külön "fejhallgatóerősítővel" nem rendelkező hangkártyák fejhallgatókezelése.

    (#19681) Normi01 Azért javasolta a kolléga a témaösszefoglalót, mert az jelzi, hogy mi milyen fejhallgatókkal foglalkozunk, milyen értelemben, ergo azzal a típussal itt nem nagyon van tapasztalat. De amennyire tudott, emellett egy általános választ is írt a kérdésedre. Tehát jelezte, hogy az a Steelseries esetleg egy cserealap lehetett volna az ő véleménye szerint.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz slt #19686 üzenetére

    Idézlek: "Otthoni használat, zenehallgatáshoz, zárt rendszerű, circumaural, kényelmes és kiegyensúlyozott hangzás. Esetleg a mély lehet több, de ne a magas rovására.
    Kb. 15.000.- körüli összeget szánok rá..."

    Ezeknek a feltételeknek kiválóan, minden szempontból megfelel az amúgy is kiváló Creative Aurvana Live!, nem is akarnék mást ajánlani, a definiált és gyors mélyei nem nyomják el a magasakat, annak ellenére, hogy kicsit (egészséges mértékben) mélytónusú fejhallgató. Kiegyenlítettebb nála (kicsit magasbahúzó) az általad is említett Shure SRH240, ez is tetszene neked, ha nem a Creative, akkor a Shure, de szerintem inkább a Creative. Az Audio-Technica M30 is beleillene az eredetileg közölt paramétereidbe (kicsit ráül a magasakra, de nem vészes), nem olyan nagyon kicsi a kagylója, de próbáld ki a füleidre. A Bodz által javasolt, szintén elég jó AKG K512 MKII-nek szerintem kevesellnéd a mélyeit, akkor már én inkább az AKG K511-et javasolnám, ez is az az eset, amelyiknek "a mély lehet több, de ne a magas rovására". Ha kipróbálod a K512 MKII-t, feltétlenül próbáld ki a K511-et is, szerintem jobban fog tetszeni. Nagyjából ezek az általunk ismert "zárt rendszerű, circumaural, kényelmes és kiegyensúlyozott hangzás" slágerek, illetve ott vannak még egyes Superluxok, vagy méginkább Takstar-ok, de én ezeket még nem hallottam, Bodz szerintem ajánlana Takstart.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz blizzrd #19691 üzenetére

    Arról a típusról itt még nem nagyon volt szó, tehát nem valószínű, hogy sok tapasztalatot kapsz róla, de az általában vett ajánlataink ott vannak a témaösszefoglalóban, indulj ki abból, aztán esetleg lehet ragozni, ha egyik se felel meg.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #71562240 #19695 üzenetére

    Természetesen minden tanács arra vonatkozik, hogy menj és hallgasd meg, ha tudod. A Creative-ot nem biztos, hogy meg fogod tudni hallgatni üzletben, ezért arra felelősségem teljes tudatában állítom, hogy meghallgatás nélkül is megveheted, tetszeni fog, ennyiért főleg - sokkal többet ér a hangja.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Sir Riccio #19742 üzenetére

    Szemezgess a témaösszefoglaló ajánlatai közül. A rászánt pénz függvényében más is szóbajöhet, de a HD660 is ott van az ajánlatok között, rövid jellemzéssel - nem a világ legérzékenyebb fejhallgatója, a zongora kimenetének erejétől függően lehetséges, hogy érzékenyebbet, könnyebben hajthatót lenne érdemes.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz atom18 #19772 üzenetére

    "...az fontos hogy legyen rajta mikrofon mert ritkán szoktam beszélni." Most így nem tudjuk, hogy mi is a szándékod, de ettől függetlenül olvasd el a témaösszefoglalót.
    "Volt egy Genius HS-04A, de két problémám is volt vele az egyik az, hogy egy idő után már nyomta az fejemet a másik meg az hogy kb. 2-3év után a fej és a fül részéről nekiállt hámlani a "bőr"..." Nekünk a gyenge hangminősége lett volna vele a problémánk, - ehhez képest kaphatsz itt tanácsot.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Djsaba #19776 üzenetére

    Ennyi pénzből boldog leszel az új készülékekkel. Nagyobb boldogsághoz jóval több költőpénz kellett volna - vagy használt készülékek vétele.

    (#19777) .DLL Vagy inkább kihagyott egy nemet, miszerint nem fontos.
    (Egyébként királynét...)

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz adamkaa777 #19779 üzenetére

    (#19781) general Próbával győződhetnél meg, hogy mennyire tesz jót a tabletednek vagy sem, egy ilyen alapfokú készülék. Valószínűleg nem sokat nyernél vele, ha egyáltalán. Egyúttal, mire bedobozolod és táppal látod el, legalább kétszer ennyibe fog kerülni.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz szasanyi #19797 üzenetére

    Ha meglesz a Fiio, akkor a témaösszefoglaló paraméterei alapján kellene tanácsot kérnetek itt, hogy milyen fejhallgatókat menjetek el feltétlenül meghallgatni a rendelkezésre álló pénzkeret alapján. Illetve van ajánlat is a témaösszefoglalóban. A fiad füle legyen majd a döntő a vásárlásban, tehát tényleg fontos lenne Dorien tanácsát megfogadni, és nem meglepetésként venni mellé a fiad számára fejhallgatót, hanem elmenni a fiaddal, és a megkapott lejátszó segítségével meghallgatni, hogy mi tetszik neki, illetve mi tetszik neki ezzel a Fiio-val párosítva. Hifi készülék vásárlásakor mindig a saját fülünk az "ötödik elem".

    (#19799) szasanyi Ezekkel a paraméterekkel saemmit se tudsz kezdeni, a hangminőség és hangkarakter a döntő. Hadd válassza ki a fiad - a tanácsaink alapján!!!

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz szasanyi #19804 üzenetére

    Ha csak Nyíregyházán van módotok hallgatózni, akkor a meghallgatásra vonatkozó tanácsaink érvényüket vesztik, mert amiket ajánlgatni szoktunk, azok általában legfeljebb Budapesten hallgathatóak meg - illetve Vzsrylnek igaza van, Bodz segíthet, neki mindig van otthon ez-az.

    Ha 20ezer a felső határ, akkor szerintem a Creative Aurvana Live! a legbiztosabb választás, a leginkább all-rounder fejhallgató a 20ezer alattiak között, enyhén mélytónusú, egyúttal mindene megvan, ami majd a fiadnak bármilyen zenéhez kellhet (kivéve, hogy nem kifejezetten hordozásra termett méret). A témaösszefoglalónkban levő vagy azon felül adható egyéb fejhallgató-ajánlatok a CAL!-hoz képest egyénibb hangkarakterrel rendelkeznek, jobban ízlés- és zenefüggőek. Illetve ott vannak még olcsón a Superluxok, Takstarok, de ezek általában rondák, tehát nem feltétlenül szivesen adja ajándékként az ember (kivéve, hogy a legújabb Superluxok között vannak szebbek is), de hangilag olcsón jók tudnak lenni.

    És felmerül, hogy a fiad milyen szempontok alapján választotta a Fiio X3-at, mert amint a kollégák is jelzik, a hangminősége véleményes. Ha még ez a része is vitatható a projektnek, akkor ezen is gondolkodjatok el - lásd a téma céltopikját. Hangminőségileg például többet tudna nyújtani egy okosan kiválasztott (Cowon) iAudio modell vagy egy iRiver is, bár ezeknek nem lenne olyan látványos a teljesítményadata, mint a Fiio-nak - ellenben szebben szólnának, és akár több pénz is maradhatna velük fejhallgatóra.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz contaxg #19812 üzenetére

    Az én térgyemkalácsa küllemére még nem panaszkodott senki, sőt...

  • #71562240

    törölt tag

    válasz szasanyi #19815 üzenetére

    Sajnos egy ideje megszűnt a magyar forgalmazásuk, ezért csak külföldről rendelhetőek.

    iAudio 10
    iAudio 9+
    Cowon D20
    (Cowon Z2 - kicsit drágább)
    ...
    iRiver E300

    Az iAudio és a Cowon ugyanaz a márka.

    Mindazonáltal nem kell eleve kétségbeesned a Fiio-t ért ellenvetések miatt, azért az nem annyira igaz, hogy az említett Sansa Clipek jobb hangúak lennének. A Fiio X3 nem a lehúzás miatt kerül háromszor annyiba, hanem mert egyesíti a hordozható médialejátszók, a (hordozható) fejhallgatóerősítők és a (hordozható) DAC-k szolgáltatásait - a Sansa Clipek pedig ezek közül csak kisteljesítményű médialejátszó funkciót nyújtják. Tehát a Fiio X3 legalább három készülék egyben, így kvázi mondhatjuk, hogy a médialejátszós részegysége kb. éppen annyiba kerül, mint a Sansa Clip+. Lehet, hogy a fiadnak elég lenne a hordozható médialejátszó kategóriába tartozó készülék - és akkor több maradhatna a fejhallgatóra. Az iAudio/Cowon és iRiver médialejátszók viszonylag nagyteljesítményűek médialejátszóként, ezért elbírnak a nehezebben hajtható fejhallgatókkal is (persze ezzel együtt is sokkal kisebb teljesítményűek, mint az elsődlegesen fejhallgatóerősítő célzatú Fiio X3), ellenben jobb hangúak, mint a Sansa Clipek, amelyek emellett kifejezetten kisteljesítményűek is.
    Vitassátok meg a fiaddal.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz szasanyi #19821 üzenetére

    A hifiben bizony igen nagy szubjektív különbségek szoktak lenni készülékek értékelésében, a hifiben senki sem tud igazságot mondani, csak véleményt (egyetlen kivétel Kammerer). Egyrészt a hallgató szubjektuma, másrészt az adott rendszerkörülmények is sokat tudnak befolyásolni egy készülék hangján.

    Ha nincs lehetőség a készülék saját füllel való meghallgatására, akkor két dologra lehet támaszkodni:
    - sok vélemény statisztikai összegzése
    - Kammerernek mindig igaza van

  • #71562240

    törölt tag

    válasz vodkaboy22 #19848 üzenetére

    Megint túl sok az emotikon, - ellenben az óvatosság az ítéletalkotásban és a fogalmazásban túl kevés...

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Colnago #19853 üzenetére

    Hogy mi a jó segítség...
    Nem csak hogy "nem ilyen egyszerű megválaszolni" a feltett "kérdéseidet", hanem ebben az általános formában nem is lehet, főleg a második hozzászólásod-belieket. Miféle fejhallgató, miféle fülhallgató, miféle mobiltelefon, mit jelent az, hogy jobban szól...?
    Ez egy hobbifórum, a "kérdéseidet" ellenben minimum harmincoldalas tanulmányban, de még inkább egy nagymonográfiában lehetne körüljárni, amely mű részben éppen azt mutatná meg, hogy miért kezelhetetlen-értelmezhetetlen a "kérdésed" ebben az általános formában. A jó kérdezéshez is kell egy bizonyos fokú tudás. A hifiben nincsenek "A" megoldások, csak különféle paraméterek mentén való különféle kompromisszumok. Sokféle kompromisszum, sokféle paraméter mentén.
    Mondom, körül lehetne járni a naív kérdésedet, sok-sok oldalon.

    Az én véleményem egyébként az, hogy azonos árkategóriában a fejhallgatók általában jobban szólnak, mint a fülhallgatók, mert a fejhallgatók egy fokkal kevésbé elrugaszkodottak a valóságtól.
    Már korábban leírtam itt többször:
    Hangverseny vs. hangdoboz = valóság vs. játék.
    Hangdoboz vs. fejhallgató = valóság vs. játék.
    Fejhallgató vs. fülhallgató = valóság vs. játék.

    Az első három kérdésedre pedig pontos választ adtam: nem, nem, nem - kivéve amikor igen.

    Olvasgass, művelődj, nincs instant válasz ilyen "kérdésekre".
    Vagy kérdezz konkrétabban, kezelhetőbben, körüljártabban.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Rubyra1n #19871 üzenetére

    Lesznek más javaslatok is, de az egyik amit meghallgatsz, legyen a B&W P5. De ne a Mammutban levő Media Marktban, mert az ott levő példány jól hallhatóan rosszul lett megjavítva, az nem az igazi hangja. Menj az Aymara márkaboltba, ha Budapesten jársz - gondolom nem akarsz anélkül vásárolni, hogy meghallgattad volna a szóbajöhető típusokat.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz DBandi_ #19882 üzenetére

    Szoktuk javasolni használt vásárlását, úgy sokkal magasabb minőséget nyerhetsz adott árért.

    Nem tudom, mennyi tapasztalatod van fejhallgatóval, de arra érdemes felkészülnöd, hogy azt a kedves hallgathatós hangot, amit a jelenlegi, ügyesen összeválogatott hifi rendszered tud, azt fejhallgatóval ebben a formában nem nagyon lehet elérni, a fejhallgató más. Bizonyos szempontból "túlzottan" transzparens, és a hangszínei is mások.
    A harmincezerig tartó ársávban a témaösszefoglalónkban van néhány olyan ajánlat, amivel kicsi az esélyed melléfogni, az árukat nagyon megérik, és a tónusuk sem megosztó. Gondolom az általam még nem hallott Superluxok között is vannak ilyenek, egyúttal 16ezerért tipikusan ilyen a Creative Aurvana Live!. A keretedet majdnem kihasználóan a Shure SRH440 is elég széleskörű népszerűségnek örvend, de az már egy kicsit megosztóbb (kevesebb mély, nem mindig olyan kedves hangszínek), mint amilyen közszeretetnek örvend az említett CAL! a saját árszintjéhez képest.
    Ha 30ezerért tudsz kapni Audio-Technica M50-et, az nagyon megéri, nagyon jó hang annyiért, de nem "mindenki kedvence", vannak akik túlzónak tartják a mélytartományát, és azt mondják, hogy a mélytartomány ráül a közép- és magassávra. Én azt szoktam állítani (vagy igazam van vagy... igazam van), hogy az ilyen "túlzott mélyű", mélykiemelős fejhallgatók tudják azt a fajta tónust megjeleníteni, amely valamelyest felidézni képes a hangdobozok tónusának illúzióját. Ennek a tónusnak valamelyest ellenpontja az általad említett AKG K540, amely szerintem szintén nagyon jó fejhallgató, és annyiban hasonlít is a hangdobozra, hogy kedves-édes hangszínei vannak, annyiban ellenben nem nagyon hasonlít, hogy nem igazán "középsávorientált", hanem inkább "széthúzódik" a frekvenciasávja, megvannak az elvárható mélyei is, ellenben sokkal magasbahúzóbbnak érzed, mint például az M50-et, részben azért, mert sokkal magasbahúzóbb is. Az ilyenre szokás mondani, hogy éteri magasai vannak, amitől egyébként a hangdoboz kategóriában nem állnak távol a B&W-k. Aztán az M50 és a K540 fémjelezte két "szélsőség" között ott vannak valahol a tipikusan fejhallgatós hangú fejhallgatók, amelyek vagy a szikár/transzparens/technicista vagy pedig a jellegzetesen fejhallgatósan színezett hangszíneik miatt élesen elütnek a hangdobozok hangjától. A hangdobozhoz szokott fül számára szerintem ezek inkább ideiglenesen érdekesek lehetnek, mintsem hosszútávú kedvencek - kivétel a kivétel.
    Győrben azért meg tudsz hallgatni néhány jellegzetes típust, van ott Media Markt, talán a Meantime Audio is működik még. Próbáld legalább ezeket a jellegzetes karaktrereket megismerni minél jobban, hogy legyen képed arról, hogy neked milyen karakterű fejhallgató tetszik inkább.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Tsumaas #19885 üzenetére

    Ilyen kombót legalább ötféle logika szerint lehetne értékelni, ahogy azt szőrmentén jeleztem is az X3 téma kapcsán, miszerint az X3 afféle "mellékesen" lejátszó, a Fiio fejhallgatóerősítős hagyományaira alapozva, lásd mobiltelefonok, mint "mellékesen lejátszók", lásd lejátszók nagyon kicsi teljesítménnyel, tehát szűkkörű felhasználási lehetőséggel a fejhallgatók hajthatóságát tekintve... A zavaros helyzet mellett azonban a fő gond az, amit szintén jeleztem, hogy az igazán ajánlható lejátszók zöme ma már nem kapható Magyarországon, visszaszorulóban lévén az ilyen eszközök vásárlása.

    Lásd, amivel Vodkaboy nem meglepően rögtön előugrott, miszerint a most nagy sláger, olcsócska Sansa Clip+ társítása egy hozzá képest marha drága fejhallgatóval. Ez szerintem önmagában egy kicsit visszás, kétséges dolog (szívem szerint azt mondanám, hogy ez egy vicc) - és akkor még az a téma, hogy a kisteljesítményű Sansa Clip+ nem tudja rendesen meghajtani a 70ezer alatti kereten belül szóbajöhető fejhallgatók többségét. Persze te párosított kombót kérdeztél, na de ajánljon az ember egy kombóban egy olyan lejátszót, amely a fejhallgatók többségéhez kevés? Az utóbbi bekezdést persze részben azért pöntyögöm, mert a gyakorlatban sem értek egyet a Sansa Clip+ 50-60ezres fejhallgatókkal való társításával (ez egy aránytalan rendszer), és mert ilyen "kombósítást" olyan teljesítményű lejátszókkal tartanék korrektnek, amely teljesítmény bármely fejhallgatóhoz elég. Szerintem a Fiio logikájúak, Colorfly logikájúak, AK logikájúak lehetnek alkalmasak korrektül ilyen kombósításra, illetve a "lejátszó szegmensben" a Cowon/iAudio logikájúak, egyes iRiver logikájúak...

    Lásd utókérdésed, miszerint meg tudja-e hajtani a Sansa a 250ohmosokat - általában kevés hozzájuk.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz vodkaboy22 #19893 üzenetére

    Minden relatív, persze.
    Én egy olyasféle nézőpontot próbálnék kidomborítani, hogy ezek a Sansa Clip logikájú (Sony, Philips, Apple...) lejátszók (hasonlóan a mobiltelefonokhoz), tulajdonképpen semmilyen fejhallgató "rendes" meghajtásához nem alkalmasak, legfeljebb fülhallgatók meghajtásához értelmezhetőek, de ahhoz is csak megszorításokkal. Mondhatni "kényszerűségből" használunk Sansa Clip-eket a fejhallgatókhoz, mert a mobil médialejátszók logikája általában ilyen logikájú, azazhogy nincs meg a szükséges, korrekt teljesítményük, részben a kis méretük miatt. A jó hangminőséghez ugyanis kell egy bizonyos szintű teljesítmény is, ami a mobil médialejátszók (köztük a mobiltelefonok) zömében nincs meg, tehát ezzel a kis teljesítménnyel nem tudják valóban "kordában tartani" a fejhallgatókat. Ez is persze csak féligazság, de szerintem van annyira féligazság, hogy ilyen logikájú lejátszót ne javasolhassak jó szívvel kombóba. Ezért hangsúlyozom az adott ár- és készülékkategóriában a Fiio, a Cowon/iAudio és részben az iRiver logikát, illetve a velük funkcióban igen, sajnos árban kevésbé határos készülékkategóriát, Colorfly-ok, AK-k logikáját. A hangminőségnek sok összetevője van, de a Sansa Clipek és társaik a teljesítményhiány miatt eleve bizonyos nevetséges tulajdonságokat mutatnak a Fiio-khoz (Cowonokhoz) képest - szerintem ez eleve diszkvalifikálja bármilyen ajánlatból a Sansa Clip logikájú típusokat, - miközben persze kényszerből használjuk ezeket.

    Szerk.: Megjegyzem, a teljesítmény szempontjából való különbségtételem csak látszólag hasonlít a triódás Single Ended csöves erősítők problémájához.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz vodkaboy22 #19901 üzenetére

    Ezt a hozzászólást nem értem, bár a kakaót nagyon szeretem.
    Mérd meg, hogy az adott iRiver-ek, azoknál magasabban az adott Cowon/iAudio-k, aztán egy nagyságrenddel magasabb szinten (ez már a fejhallgatóerősítők teljesítményszintje) a Fiio-k, Colorfly-ok, AK teljesítik-e az adott torzítás mellett az adott teljesítményadatokat, amelyeket megígérnek a specifikációikban. Teljesítik, nem hazudnak, ami jól hallható is a hangjuk jellegzetességeiben. Azt állítod, hogy hazudnak? Hiába állítanád, mert a specifikációkban közölt teljesítményadataik ezeknek valósak.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #71562240 #19902 üzenetére

    Félreértés ne essék, az "Ezt a hozzászólást nem értem..." kitételem nem azt jelenti, hogy én nem értem, mert a szavait én értem, hanem hogy a szövegnek nincs meg a témánkra vonatkozó és a belső koherenciája. Hibás a szöveg, és hibásan vonatkoztatja magát a témára.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz vodkaboy22 #19907 üzenetére

    Brumi négy mondata két témára vonatkozik. Az első mondat a teljesítményre, a többi három mondat, ahol a szoftverről van szó, a hangminőségre vonatkozik, nem a teljesítményre.
    Nagyon sok ilyen eszközben a SOC végzi a DA konverziót, főleg, ha hardveresre van állítva a konverzió.
    A teljesítményadatok általában egyáltalán nem "bullshit", amennyiben adott eszköznél túloznak vagy szépítenek, általában akkor is irányadó információval bírnak. Hogy az adott tápegység mekkora árammennyiséget képes biztosítani, és ebből az erősítő milyen torzítások mellett mekkora teljesítményt bír kiadni adott impedanciákra, azt elég korrektül szokták közölni, illetve a teljesítményadatok szépítésének módja és mértéke eléggé egységes, tehát mindenki körülbelül hasonló arányban hazudik, tehát az adatok mindenképpen irányadóak. A teljesítményadat persze csak közvetett összefüggésben áll azzal, hogy mekkora hangerőig bírjuk hallgathatónak ítélni adott erősítő hangját különböző fejhallgatókon.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz vodkaboy22 #19909 üzenetére

    Brumi szövege: "Azért azt hozzátenném, hogy egy mobilban nagyságrendekkel komolyabb SoC van, aminek a fogyasztása már csak a különböző rádiók miatt sem egyezik meg egy X3 fogyasztásával."
    Vodkaboy szövege: "Nem a soc végzi a DA konveziót egy eszközben sem."
    De igen, sok mobiltelefonban a SOC végzi a DA konverziót (amikor nem a szoftver végzi), - persze a mai "igényesebb" "walkman" mobilok többségében van külön "dedikált" DAC. De a legfőbb furcsaság: miféle összefüggésben van a DA konverzió témája Brumi szövegének témájával s tartalmával?! Hogy jött Brumi szövegéhez a DA konverzióra vonatkozó kitételed - amely ebben a formában nem is igaz?!

    Természetesen a Fiioval kapcsolatos látszólagos számításaid sem korrelálnak a valósággal, már csak elvileg se. A táp feszültsége önmagában nem mond semmit az azt használó erősítő lehetséges teljesítményéről. A táp áramerőssége már inkább mondana, egyéb adatokkal összefüggésben... - de indifferens adatok csúsztatásos egymás mellé helyezése így is, úgy is indifferens. Ha már számolgatsz, akkor a szükséges és valós adatokkal, és a Fiio belsejében levő valóságos eszközökkel és kapcsolásokkal számolj, vagy pedig egyszerűen mérd le a kimeneti teljesítményt, és akkor csodák csodájára körülbelül azt fogod látni, amit a gyártó megadott. De nem kéne ezt húzni-nyúzni tovább, ugyebár nem kéne megpróbálnod "bebizonyítani", hogy a Fiio százszoros teljesítményadatot hazudott a szemünkbe a valóságoshoz képest?! Amit most csináltál, azért a Fiio olyan összegű pert nyerne ellened, ha akarna, hogy ihaj.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz DEJVID #19915 üzenetére

    Persze engem is érdekelne, de a negyedik napi is, azt kifelejtettem. Ha átküldenéd az email címemre a Kuniko két FLAC verzióját, előre is megköszönöm.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Big M #19921 üzenetére

    Nem biztos, hogy ezt ebben a topikban akartad kérdezni - lásd témaösszefoglaló -, de a lényeg, hogy így látatlanban a tünetek alapján körülbelül negyven hardveres és szoftveres oka lehet. Szerviz megmondja, vagy ha szétszeded, esetleg meglátod. Ha nem szakaszosan jelentkezne, akkor inkább a membrán szennyeződésére lehetne leginkább számítani, így inkább érintkezési hibára, membránsérülésre, elektromos alkatrész elfáradási hibára, szoftveres hibára... stb.

    (#19922) atom18 Ott vannak a témaösszefoglalóban.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Djsaba #19926 üzenetére

    De már tegnap se értettük, hogy mit akarsz ezzel, nem véletlenül nem válaszolt senki. Ismered a topik témáját és témaösszefoglalóját.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Djsaba #19929 üzenetére

    Mi az, hogy használható-e? Az atombomba használható?
    (Költői kérdések.)

  • #71562240

    törölt tag

    válasz mrhitoshi #19933 üzenetére

    Azok nagyjából benne vannak a témaösszefoglaló ajánlójában.

    (#19934) Djsaba Azt mondtad ismered a topik témáját és témaösszefoglalóját. Értelmezhetőnek tartanád, hogy elmenjél Hirosimába, és atombombafelhasználási tanácsokat-javaslatokat kérjél az ottani lakosságtól?

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Djsaba #19938 üzenetére

    "...írta valaki privátba, hogy ez a program segítségével olyanokat hall zenébe, amit még eddig sose." Mi meg olyanokat szeretnénk hallani a zenében, ami benne van.

    Van egyébként bőven ilyesféle játékokkal foglakozó topik, de ez a topik "antifoglalkozik" ilyen játékokkal. Mi zenét hallgatni akarunk. Topikellenes téma, - hogy még egyértelműbb legyek.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz jippa #19945 üzenetére

    Mi a helyzet a vállról indítható Sennheiserrel? Úgy láttam, nem írtál róla beszámolót a vezeték érkezése óta. Vagy csak elkerülte a figyelmemet?

  • #71562240

    törölt tag

    válasz DBandi_ #19971 üzenetére

    Majd írd meg az élményeidet annak fényében, hogy az M50 a 40-50ezres árkategória egyik legnépszerűbb, de nem minden ízlésnek megfelelő fejhallgatója.

Új hozzászólás Aktív témák