Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    válasz _seth_ #35623 üzenetére

    +

    600D/60D/5D3/5D2 utángyártott markolattal is mutatja az utángyártott/eredeti akku töltöttségét külön-külön.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz _seth_ #35623 üzenetére

    Amatőr fotósoknak szerintem is érdemes utángyártott akkut venni, még a háklis típusú gépekbe is, hiszen egy gyári akku áráért 3 hasonló kapacitású utángyártott akkut kapsz plusz a hozzájuk való töltőt (akár USB kivitelben, ami tudja tölteni a gyári akkukat is, szóval most akár az autóban is tudom tölteni a gyári akkukat is).

    Nekem 750D-m van, azt az egy dolgot kell figyelembe vennem, hogy amikor berakom a feltöltött utángyártott akkut, akkor megnézem a számlálót és ha csináltam 300 felvételt, akkor kicserélem egy másikra az akkut.

    Videónál ha az elkészített videók össz ideje elérte a 30 percet, akkor szintén csere (10 perc video = 100 felvétel együtthatóval számolva jobb matekosok akár kombinálhatják is a dolgokat :) )

    A 3 akkuval így is tudok csinálni 900 felvételt vagy 90 perc videót, egy gyári akku árából :K

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Pelican

    őstag

    válasz _seth_ #35623 üzenetére

    Ez olyan mint a yongnuo vaku... nagyon jók, ügyesek, okosak... még egy kiforrott példány 2x halt meg nálam, azóta csak canon, amik érdekes módon nem romlanak el.
    Nálam Canon romlott már el, Yongnuo még egy sem pedig van/volt vagy 8, ettől még nem állítom, hogy a Canon szar a másik meg jó. Mindkettőt használom sok éve.

    http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

  • Soká

    senior tag

    válasz _seth_ #35623 üzenetére

    "Szerintem amíg D70-nek írod a 70D-t addig..."

    Bocsánat, elírtam, figyelmetlen voltam. Van három Canon vázam, de látod keverem a D betű helyét. Szerencsére mindenki értette miről beszélek.

    A többi kérdésről az a véleményem, hogy sosem leszünk pontosan olyan ismeretek birtokában, hogy kategorikusan kijelenthessünk valamit. A sokéves fórumozós tapasztalatom arra tanított meg, hogy elfogadjam, egymás mellett sokféle igazság létezik. Valójában kevesebb, de annyira nem vagyunk egyformák értékítéletben, hogy képtelenség közös nevezőre jutni, ebben része van annak, amit pszichének nevezünk. Ha valaki azt mondja, hogy ez és ez az eszköz ilyen hibákra hajlamos, akkor mi azt jó eséllyel akkor is detektálni fogjuk, amikor észre sem vesszük, hogy más esetekben is ugyanolyan eséllyel fordul elő az a hiba. De erről nem akarok hosszasan vitatkozni mert nem tudom bizonyítani.

    Van viszont olyan "bizonyíték" ami a magam számára elegendő útmutatót jelent. Nem cáfolni akarlak, csak röviden vázolom a saját tapasztalataimat:
    4 Canon gépet vettem idáig, amihez kb. 10-11 utángyártott aksit vettem. Kb. ahány annyiféle. (mindig új nevek találódnak ki) Tulajdonképpen egyikkel sem jártam úgy, hogy hibás lett volna, hogy ne bírta volna ki a garanciaidőt (sőt!) de az is egyértelmű, hogy nem bírt annyit mint a gyári. Viszont negyedébe került.

    Az utángyártott kiegészítőkkel sem volt idáig gondom, bár ez kimerül egy db gripben és egy YN vakuban.
    Ezzel szemben van 4 Canon objektívem, amiből a 2 L betűs már többször megjárta a szervizt, elég sokba került a javításuk. Bezzeg a kitobinak semmi baja, az 50/1.8-as meg már zuhant akkorát, hogy két darabban landolt, de összepattintottam és azóta is kiválóan működik. A Canon vakum pár ezer villanás után megadta magát, elég drágán javították. Nem sokkal később ugyanazzal a hibával megint elromlott, akkor már nem vittem szervizbe, fórumos segítséggel megtudtam, mit kell benne cserélni (filléres alkatrész) kicseréltük. Ment egy darabig, újra elromlott, újra javítva lett. Amikor negyedszer is megadta magát, akkor vettem egy YN-ot.
    A mostani (760d) vázamhoz már egy utángyártott markolatot vettem, miután az előző gép Canon markolata megadta magát és 20ezerért akarták javítani.

    Ezek után, szerinted nekem milyen véleményem legyen az "eredeti" termékekről és az utángyártottakról?
    Megjegyzem, én egy óvatos, majdnem pedáns fickó vagyok, ráadásul a négy gépemmel összesen exponáltam kb. 120.000-t.
    Bocsánat egy rossz tapasztalat kimaradt: az 500D-hez vettem egyszer egy utángyártott akkutöltőt (mert az eredetit vidéken hagytam és sürgősen kellett valami), nos az a töltő nagyon gyorsan megadta magát, de a magyar forgalmazó szó nélkül cserélte, igaz azt utána talán csak egyszer használtam, azóta se)

Új hozzászólás Aktív témák