Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • P.H.

    senior tag

    válasz #95904256 #559 üzenetére

    Egy kicsit elmélyedtem a Core2 micro-architecture-ben, egyáltalán nem érzem rossz döntésnek, hogy az AMD ermékvonalán maradok egyelőre. Ezzel a kóddal elég sok szűk keresztmetszetet megtaláltál, de pont nem azt, amit írsz.

    - Igaz, hogy négy decoder van, de csak az első tud több, mint egy micro-opból álló utasításokat fordítani, tehát 4-1-1-1 micro-opre forduló utasításszekcenviák tudják teljesen kihasználni a teljes decode-sávszélességet (...óhh, azok a boldog P2/P3 idők, csak ott még 3-1-1 volt a felállás. Minden OP reg, mem 2 micro-op-ra fordul le (op+load), szóval órajelenként csak egy XORPD reg,mem fordult le egyáltalán. Legalább a trace cache-t megtarthatták volna...

    - minden load micro-op a LOAD (port2) exetucion unit-ba kerül, órajelenként egyet tud fogadni. A Data Cache is egy olvasás/órajel szélességű, szóval ha más miatt nem, akkor emiatt is órajelenként egy XORPD reg,mem indulhatna el, egy kapja meg a forrásadatát per cycle. (K8/K10-en 3 AGU van, és a cache 2 load/cycle szélességű). A Data Cache és az core között nincs más ideiglenes tár a Store Buffer-en kívül - az már L0 lenne -, tehát ha még ugyanazt az egyetlen értéket is olvasod be minden utasításnál, akkor is a cache-hez kell fordulni mindig. A Store Buffer meg a store-forwarding-ot tudja segíteni, a kódban viszont nincs store.

    A 0.33 utasítás/cycle legfeljebb úgy érhető el, hogy XORPD reg1,reg2 alakokat használsz (úgy, hogy nincsenek függőségek, és reg1 != reg2, mert erre spec. gyorsítás van).

    Azt hittem, register-es címzést használsz, XORPD xmm0,xmm1 ugyanakkora méretű, mint az XORPD xmm0,[esi] és a XORPD xmm0,[esi+10h] is csak egy byte-tal nagyobb, +/- 127 byte-os displacement-ig. De pont a 4-1-1-1 felállás miatt itt mindegy, hogy egy 16 byte-os sorba 2, 3 vagy 4 utasítás fér el.

    [mod]: Dzsémi, ne rajtam hozzászólás-gyűjtögess! :D

    [Szerkesztve]

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

Új hozzászólás Aktív témák