Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LamaCube

    addikt

    válasz @rglaaf #9715 üzenetére

    Na megtudtam nézni a videót. Jól gondoltam. Amikor belerakta azt a különálló vasdarabot, akkor előtte beszórta boraxal /lehet nem jól írom/. Mivel az a darab edzhető acél és ahhoz, hogy össze kalapálja a borax nagy segítséget nyújt, így tökéletesen egy anyaggá válik és ahol kell edzhető marad. A végét azért vágta le, mert ahogy nyújtod az anyagot a végére kerül a "sima" nem edzhető vasból. Ezek után a modern technikára alapozva berakta egy hőkezelőbe :((( Ezt a régi szakik még tapasztalatból tudták, persze a kemence biztosabb. Fáradt olajban beedzette, ezek után /azt nem mutatták/ a lángba berakta és addig hevítette amíg leégett róla az olaj. Gyorsan le kell drótkefézni vagy vizes ronggyal törölni /én reszelővel szoktam, mert a hangján is hallatszik, hogyan keményedik/ és látszik a fém színén hogyan hűl el. Amikor kékből átmegy sárgába ott megint el kell hűteni és benne hagyni az olajban, ez a visszalágyítás. Ha ezt nem teszi meg, akkor olyan kemény marad az acél, hogy egyből kitörik az edzett rész. Persze, ha nagyon visszalágyítod, akkor meg kicsorbul és lehet kezdeni az edzési folyamatot elölről. Én speciel a visszalágyítás előtt megélezem.
    Hangulatos kis műhely régimódi dolgokkal, ezért nem is értettem a kemencét :(

    [ Szerkesztve ]

    HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

Új hozzászólás Aktív témák