Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BullZeye

    veterán

    válasz kranazoli #27885 üzenetére

    64Bites FF-nek kéne lennie a legutolsónak, így is a legnagyobb probléma, ha 400mbnál több memóriát eszik, ha meg még áttérnének a 64bitesre, kell a fenének, hogy 4 giga memóriát leakeljen egy bugos kieg.

    Sokkal inkább azt kéne már (kb 5 éve) megcsinálni, hogy több magot kihasználjon FF, mert röhej, hogy többször előfordult, hogy 25%on pörgött régebbi proci.

    Valamint amit már konkrétan 2 éve halogatnak, hogy az UI teljesen külön váljon a taboktól, és ne akadjon be egy sima oldalbetöltésnél egy-egy UI animáció. Az, hogy elvetették teljesen az ötletet, hogy tabok külön processbe fussanak mint Chromenál meg egyszerűen nevetséges.

    Ehelyett ilyen szarokkal pepecselnek, hogy akkor most legyen favicon vagy ne, aztán kiveszik, könyörgöm kinek ártott a favicon a címsorban?

    És akkor még sorolhatnám az idegesítő dolgokat ... de FF4 óta tényleg alig-alig innoválódtunk, pedig hány verziót is ugrottunk?

    Az új UI-t is már betervezték 13as FF-re abból se lett semmi, de még Nightly 17nél sincs berakva.

  • S-Attila

    aktív tag

    válasz kranazoli #27885 üzenetére

    "Ezért is kérdem, hogy most akkor Én ennyire rosszul tudtam ezt a fejlesztési fázis információt?!"

    Szerintem nem. Én is úgy tudom ezt, hogy attól, hogy ma megjelenik egy feature a Nightlyban, még semmi sem garantálja azt, hogy az benne lesz a 12 + a jelenlegi fejlesztési ciklusból hátralévő számú hét múlva megjelenő stabil verzióban.

    [ Szerkesztve ]

  • mrszitya

    senior tag

    válasz kranazoli #27885 üzenetére

    "Eddig a Google mintájára három fázist lehetett elkülöníteni: a Nightly volt az előzetes, a korai fejlesztési szakaszban lévő koncepciót érhettük itt el, a második fázis volt a Beta, ahonnan a már a nagy nyilvánosságnak is szánt tesztváltozatok voltak elérhetőek, illetve az utolsó változat a Final, ami a kész, stabil verziókat jelölte. Ez a rendszer most már négyeleművé vált az Aurora megjelenésével. Ez a változat a Nightly és a Beta közé épül be: már nem annyira kezdetleges, inkább csak koncepcionális, mint az előző, de még nem is igazán alkalmas a nagy tömegű tesztelésre, mint a béta-verzió." (ITcafé)
    Egy bővebb cikk ezekről: http://firefox.hu/2011/05/07/uj-vizeken-a-firefox-aurora/

    @BullZeye, DS39

    Azért én hadd védjem meg őket: :)

    A 3.6 óta "kismillió" kisebb, nagyobb fejlesztés történt, sokkal jobb lett a memóriakezelés, sokszorta gyorsabban bootol még sok kiegészítővel is, felgyorsult a javascriptek futtatása, megjelent a html5, webgl, a sync, egyszerűsödött/fejlődött a gui, stb.

    Az electrolysis projektért valóban kár, de ez van sajna, remélem majd valamikor újból bele vágnak. Cserébe azért van Memshrink, Snappy egyelőre.

    (A felhasználók 99%-ának talán fel se tűnt, hogy nincs favicon a címsorban, engem is csak 5 percig zavart, úgyis ott a tabokon. A http eltűnésével ugyanez a helyzet.)

    A stabilitás (nálam) nem tökéletes, ne akarjátok látni a crash-listámat. :D Viszont átlagos használat mellett nincs vele probléma.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák