Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baboss

    őstag

    válasz Xaels #53712 üzenetére

    Próba nélkül nem veszek semmit,eddig minden ruhát felpróbáltam.A hirdetési adatok alapján jónak látszottak,de amikor felpróbáltam mindegyiknél volt valami mérethiba.Ha mér pénzt adok ki érte akkor legyen kényelmes,még ha használt is.Eddig úgy csináltam,hogy 3-4 eladóval megbeszélem az időpontot,és egy tervezett útvonallal elmentem minden címre ahol felpróbáltam a ruhákat,legalább motoroztam egy jót is.

    Az égés nagyon kellemetlen és nagyon fáj,még jó hogy megúsztad. :K
    emre
    Akkor a motoros lábbelinek is kb olyannak kel lenni mint a sí cipőnek,az aztán tényleg fogja a bokát,de alig lehet benne menni.

    [ Szerkesztve ]

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz Xaels #53712 üzenetére

    Na akkor elmesélem az én fillérbaßó motoros göncömet kicsit bő lére engedve. :DDD

    Nagyon kis pénzből motorozgatok 2 és fél éve. A jogsi kézhezvétele után Vateráztam egy használt cordura kétrészes göncöt (pőostával volt 24k a kettő együtt), ami az alábbiakból állt:
    Kushitani japán kabát. Isteni, mintha rám öntötték volna, és nagyon masszív kivehető protektorokkal rendelkezik. Könyök, váll, gerinc. Van hozzá termobélés, de csak 15 fok alatt szükséges. Amúgy 10-35 fok között teljesen jó benne a klíma, nem tudom hogyan csinálják, nem izzadok bele a Lidl-es aláöltözővel. Imádom, de annyira öreg, hogy az eredeti fekete színe helyett már csak középszürke, ráadásul a fényvisszaverő csíkjai is lekoptak rendesen.

    Vele együtt volt egy szinte újszerű Shox nadrág, na az egy rakás sz*r: dögnehéz, 3 rétegű, de egyáltalán nem szellőző anyagból van, plusz a kivehető termobélés. 10-15 fok körül meg lehet benne fagyni, 20 foktól felfelé (bélés nélkül persze) szabályosan belerohadok, folyik az izzadság a szárán alul kifelé. Ezen semmiféle aláöltöző nem segít, egy pár órás önfeledt motorozás után messziről bűzlik az egész. A benne lévő vékony szivacs protektorok szerintem sz*rt sem érnek, főleg hogy a térd az lecsúszik a fenébe, pedig a nadrág jó rám.

    Bő másfél évig egy legalább 10 éves gyalogtúra-bakancsban motoroztam, ami kényelmes volt, vízálló, de mostanra szétment, ráadásul mivel ilyen fémcsatos volt a főző része, így .- mivel a málhazsákra feszített sisakhálóban elakadt leszálláskor - kétszer borítottam miatta magamra a motort. Egyik alkalommal a benzinkúton, a kutasok röhögve "ástak ki" a gépem alól. Nem volt vicces. :O

    Tavaly karácsonyra megleptem magam egy 10 eft-os, noname, de teljesen vízhatlan és szinte vadonatúj motoros túracsizmával a Vateráról, és nagyon bevált! Kényelmes, magas szárú, van benne bokavédelem, ráadásul akár kilométereket is lehet benne gyalogolni, hegyet mászni. Persze a bokavédelem az nem versenycsizma szintű, de hát nem is annyival döcögök a kis 125-ösömmel. :B Szóval bevált!

    Kesztyűből többféle olcsó vackot vettem már (csak újakat), a legelső M-zone nevű gagyi pár hónap alatt szétfeslett a varrásoknál, pedig esőt soha nem látott. Aztán az Adamoto-tól vettem akciósan saját márkás pakisztáni bőrkesztyűt, jelenleg is ezt használom: nagyon kényelmes, de sajnos a tavalyi erdélyi túrán a 3 napos felhőszakadásban kissé megviselődött, azóta engedi a festéket. Amúgy szeretem, bár télen nagyon hideg.

    Februárban meg beruháztam a membrános Lidl-esre. Ez télen jó meleg, állítólag a vizet is bírja, de kinézetre nagyon snassz, és nyáron nem szellőzik rendesen.

    Ha meg lesz az új jogsi és a motor, akkor a csizma meg a kesztyű marad, de ha összejön a rávaló, akkor boltból fogok venni valami normális, márkás cordura göncöt túrázni.

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Új hozzászólás Aktív témák