Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sityupityu

    Topikgazda

    válasz CartmanLand0 #75209 üzenetére

    Az a vélemény, hogy ne vegyél ilyet, nézzél inkább valami normális olajat. Ráadásul a leírásból az derül ki, hogy ez 2T csónakmotorokhoz való. Tök véletlen horgászként járatos vagyok a csónakmotor témában és tudom, hogy a 2T csónakmotorolajok teljesen alkalmatlanok egy robogóba. A csónakmotorok furán hangzik, az úgynevezett "túlhűtött" motorok közé tartozik. Nyílt hűtőrendszerük van nem pedig zárt, folyamatosan hideg vizet szívnak onnan amiben mennek, míg az átmenő, már kifolyó víz épphogy langyos. Tehát a szokásosnál jóval alacsonyabb hőfokon megy végbe az égés. Olyan, mintha egy hagyományos motor még csak fél meleg lenne. Ebből kifolyólag a 2T csónakmotor olajokat úgy tervezik, hogy már nagyon alacsony hőfokon elégnek. Pluszban még a környezeti előírások miatt még egy olyan tulajdonsággal rendelkeznek pl a hagyományos szintetikus olajokkal szemben, hogy keverednek a vízzel. Akinek van ilyen olaja az könnyen ki tudja próbálni úgy, hogy pl egy kannába egy keveset önt ebből az olajból. Először fönn marad a vízen mint bármelyik hagyományos olaj, majd kb 15-20 másodpercen belül kezd feloszlani és a végén teljesen elkeveredik a vízzel. Ennek ugye ára van ami kb azt jelenti, hogy minimum 5-6 ezer környékén van literje ennek az olajnak bárki is dobja piacra (nem foglalkozik sok gyártó vele csak a nagyok pl castrol). Az egészből azt akartam kihozni, hogy ezt az olajat én sehova sem raknám. Se robogóba, csónakmotorba meg végképp nem, mert ennyi pénzért tuti, hogy nem ég olyan alacsony hőfokon ahogy kéne, a környezetvédelmi előírásoknak meg amiről feljebb írtam szintén nem felelhet meg.

    --albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Új hozzászólás Aktív témák