Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dzsekó

    addikt

    válasz Hawk1979 #4549 üzenetére

    Szia!

    1. Lehet érezni picit a különbséget a két vinyó között, de ez sajnos nem szériafüggő, járt már nálam kb. 4-es rezonanciájú P7K500. Anyám kezébe vette és majdnem eldobta, olyan kellemetlen érzés. Ezek a pontok szubjektívak, csak érzékeltetik a különbségeket. GP és P7K között nincs sok különbség, de AAKS már picit rosszabb, durvább a motorja, amikor indul, akkor lök is egyet a kezemen. Ja és én nem a tetejét fogom a vinyónak asztalon, hanem a két oldalát, és tartom a levegőben, nem mindegy, a 2.-nál jobban érezni a különbségeket, pl a rántást is érezni induláskor AAKS-nél.

    2. A WinXP betöltési csíkokat az én hardveremmel írtam, így már jó támpont.
    Pl minél több vinyó van a gépben, annál többször megy végig a csík, nekem 4 vinyóm van... Ahogy néztem -1 vinyó -1 csík. Számít a feltelepített szoftverek száma is, szűz XP-nél nekem is 3-4 csík megy végig.
    Én évek óta ezeket a szoftvereket használom, van tuner karim is, ami plusz szoftver (2002-es).
    És amikor átcseréltem az AMD-s konfigomat Core2-re, akkor csak chipset drivert cseréltem, és kapásból 3 helyett 7-szer ment végig a csík, pedig a vinyó és az egész op. rendszer szőröstül-bőröstül nem változott.
    A rendszermemória időzítésén is sok múlik, most elég rosszak a DDR2-es ramjaim időzítései, míg a régi DDR1-es ramom 2-es volt. Hogy a te op rendszered mitől tölt gyorsabban, azt nem tudom, a fent leírt okokból bármelyik lehet (kevés szoftver, gyors rendszerram, stb.). Mindenesetre, amire próbáltam rávilágítani az előző hozzászólásomban, (a vinyó elérési ideje és sebessége nem nagy mértékben befolyásolja az XP boot-ot) arra te tökéletes példát adtál, átlagos vinyó sebesség és elérés, mégis gyors boot. Kicsit terjengős lett, de le kellett írnom a pontos körülményeket.
    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák