Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lord Dragon

    senior tag

    Sziasztok!

    Nem tudom jó helyen van e itt, remélem igen.

    Egy videokártya hibával fordulnék hozzátok. Kérdésem az lenne, hogy mi lehet az oka a hibának?

    Vettem innen hardverapróról egy EVGA GTX 980 FTW-t. Nincs sok időm játszani, de ha van, akkor is 1-2 játékkal játszok csak.

    Megvásárlást követően azonnal leteszteltem a videokártyát: Unigine Valley Benchmark-al, AIDA64 Stressz teszttel és 3D Mark 2014-el. A tesztek egytől-egyig hibátlanul lefutottak. Majd Diablo 2 Resurrected-el kezdtem el játszani, illetve Elder Scrolls Legends-el. Mindkettő játék több óra játékidő után is hibátlanul futott, így mondtam az eladónak, hogy lezártnak tekinthetjük az üzletet. Aztán eltelt 2 hónap és továbbra is hibátlan volt ez a két játék és a mindennapos használat során sem volt semmi gond.

    Egy szép napon aztán úgy gondoltam, nosztalgiázok kicsit és előveszem a Subnautica-t meg az Age Of Empire III-at. Mindkét játék esetében 1-20 percen belül az a hibajelenség jön elő, hogy kikapcsol a monitor, de a gép még nem fagy rögtön, csak fél perc múlva kb. Ezután Reset-et kell nyomom és ami érdekes itt, hogy még a BIOS is elállítja magát: 100% -on kezdi el pörgetni az alaplapi ventillátort a resetet követően, ami csak úgy "gyógyul meg", hogy BIOS resetet is nyomnom kell. A BIOS reset után újra normálisan indul a számítógép és betölt a windows. Ha ismételten elindítom az Age of-ot vagy a Subnautica-t, akkor újra ugyanaz a hiba lép fel.

    Már arra is gondoltam, hogy időközben halt meg az elmúlt 2 hónapban valamikor a videokártya, csakhogy a Diablo 2 Resurrected és az Elder Scrolls Legends, illetve az ÖSSZES Stressz teszt és Benchmark TOVÁBBRA is teljesen hibátlanul fut akármeddig. Amikor egész éjszakára ott hagytam, akkor is hibátlan volt.

    Gondoltam lehet, hogy a túlmelegedés váltja ki a hibát, de ez NEM lehet, ugyanis a stressz tesztek során jóval magasabbak a videokártya hőfokok mint bármelyik játék alatt. Aztán arra is gondoltam, hogy a RAM telítettség okozhatja a gondot. Kerestem olyan stressz tesztet, ami megeszi az összes videóRAM-ot, illetve a Diablo 2-ben is felhúztam maximumra mindent, az is elég jól megette a VRAM-ot és mégsem volt semmi hiba.

    Hozzáteszem 2db Operációs rendszer is fent van a gépemen (Egyik SSD-n Win7, a másikok Win10). Mindkét Oprendszer alatt különböző verziószámú VGA driver van. A hibajelenség mindkét oprenszer alatt előjön az említett játékokban. De Elder Scrolls-ozni meg stresssz tesztelni is mindkét oprendszer alatt hibátlanul tudok. Szóval NEM a windows miatt van. Kérlek ne gyertek azzal, hogy telepítsem újra a gépet.

    Korábban másik videokártyával nem voltak ilyen hibajelenségek, csak azóta amióta a GTX 980 van a gépemben.

    Azóta összesen már több mint fél éve a gépemben van a videokártya és bármennyiszer reprodukálhatóak a leírt hibajelenségek, illetve stabil működések.

    Előre is köszönöm annak aki figyelmesen elolvassa és próbál segíteni.
    Üdv! L.D.

    U.I.:
    Configom:
    - EVGA X299 FTW-K
    - Core i9-7980XE
    - 64GB DDR4 2666 Mhz
    - EVGA GTX 980 FTW
    - EVGA SuperNova Gold 1300W

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz KAMELOT #166529 üzenetére

    Azt írtam, hogy Diablo 2 Resurrected... nem mindegy.... annak már nem egy 10 évvel ezelőtti intergált GPU a videokártya igénye, hanem GTX 1060 környéke.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák