Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haypro

    senior tag

    válasz Asbee #54478 üzenetére

    Köszönöm, végre egy normálisan megfogalmazott, összerakott választ is kapok. Össze se hasonlítható juve600 "érvelésével".

    Rengeteg tapasztalatom van, az elmúlt bő egy évben a következő kártyáim voltak:
    6850, GTX 660, 6870, 5870, 7870, 7850, 7950, 7790, 7770, GTX 650 Ti Boost (most is az utóbbi van)
    A zero core bug nálam rendszeresen előjött, majdnem az összes GCN kártyámmal, pedig sokféle drivert próbáltam.
    Az órajeles dolgot lehet hogy benéztem. (de továbbra is kétlem, hogy a sima GCN-es kártyáknál is ennyire jól szuperál)

    Ezt a dátumos dolgot félreérted. A vevőt nem érdekli, hányadik széria. A most megjelent kártyák közül a Maxwell-nek hála az NV kártyák fogyasztás/teljesítmény-ben kategóriákkal előrébb járnak.
    Egyébként meg szabad verseny van, hol van az megírva hogy az mindig az NV-nek kell kijönnie az új szériával... Tegyük fel, hogy az NV 2000-ben az AMD 2010-ben lépett be a VGA-piacra. Akkor most, 2014-ben, mikor "fejlettebbek" a 14. generációs NV kártyák, mint a 4. generációs AMD-k, akkor mondhatjuk hogy ez igazságtalan összehasonlítás, majd nézzük meg az AMD 14. szériáját, és azzal hasonlítsuk össze a szintén 14. generációs, csak éppen jóval hamarabb megjelent zöld kártyákat...? :F
    Jó, ez egy durva példa volt, de az NV egy lépéssel előrébb jár mindig.

    A Physx nem mindenkinek a mindene? Lehet, de legalább egy konkrét, gyakorlatban működő előny az NV-nél. Lehet, hogy valakinek kevésbé fontos, de az hogy ez egy előny a pirosakkal szemben azt senki se kérdőjelezi meg.

    Ilyen kellemes "apróságokból" rengeteg van az NV-nél, AMD-nél pedig nincs. Pl. ShadowPlay, TXAA, GeForce Experience, kisebb fogyasztás---> kevesebb hő termelése, folyamatosabb játékmenet néhány játékban, kisebb nagyobb effektek, stabilabb driverek... stb. (Igen, olvass bele pl. az R9 270-es topikba, tele van panasszal, meg olyan kérdésekkel hogy XY kártyámhoz melyik drivert rakjam fel, ami jól működik, mert a mostanival XY baj van. Statisztikailag sokkal több az AMD driverekkel ill. kártyákkal a baj)
    Olyen előny, ami a gyakorlatban is szuperál nincs az AMD-nél... Vagy mondjatok, mert a DX12, a Mantle és az OpenCL, TrueAudio, ZeroCore nem ilyenek. Jelenleg legalább is biztos nem, és csak ez számít.

    Látod, épp ez a vicces, a Far Cry 3 elején ott az AMD plecsni, mégis sokkal jobban megy NV kártyákon... :DDD

    Én természetesen ugyan úgy ajánlok AMD kártyákat is, az R9 270, az R9 280 és az R9 290 nagyon jó ár/teljesítmény aránnyal bírnak, az árukért jobb vételek az azonos áron kapható NV kártyáknál pl.

    Olyan drasztikus különbségek nincsenek szerintem se a két oldal között , csak az NV-nél van sok-sok apró kis extra, ami miatt pozitívan csalódik az ember a zöldekben. Ilyen a pirosaknál nincs. (vagy várom a felsorolást)

    [ Szerkesztve ]

    ,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

Új hozzászólás Aktív témák