Keresés

Hirdetés

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

  • Broken Roads teszt

    gp Azt, hogy mi történt az atomháborút követően Amerikában, jól ismerjük a Falloutokból. A Broken Roads e történetet ausztrál szempontból meséli el – igencsak hasonló eszközökkel.

Új hozzászólás Aktív témák

  • killbull

    aktív tag

    válasz Dißnäëß #155815 üzenetére

    "Kérdések :
    - mennyire jövőtálló egy 6G-s kártya egy 4G-ssel szemben ?
    - van érdemi különbség 6G helyett 8G-ig nyújtózni ?
    - kell nekem a 120Hz moncsi ? (60Hz vsync: off-al elvoltam a múltban)"

    A Vram memória kérdés az a kategória hogy hajlandó vagy e lejjebb venni a textúrát. Egyéni kérdés van aki Highon játszik csak, az én véleményem Low preseten is nullába lőlek ha Ultrán vergődsz és pl pont a fű miatt nem látsz rám mert lenne esélyed látni de mivel Ultrán vagy nem látsz én meg igen! :DDD

    Itt fontos a PCIe slot, ha olyan kártyát veszel pl PCIe 4.0 x8 as kártyát (RX6600XT) veszel akkor a slotod miatt ami mondjuk PCIe 3.0 alapból kevesebb lesz az fps ed, lehet nem laggol meg meg se reccsen de akármit játszol nem fogja hozni azt az fps t amit PCIe 4.0 ba hozna.

    Valakinek nem számít 10% fps minusz!

    Valamint ha betelik a VGA n a memória akkor a PCIe sloton keresztül fog kommunikálni, és ha régebbi az alaplapod mint amit írtam ilyen x8 as herélt kártyát veszel akkor is lassulni fogsz, ez a lényeg hogy PCIe 4.0 ba PCIe 4.0 való, de ha x16 sávos a VGA akkor az még elmegy, csak x8 ne legyen!

    Szóval ha betelik a Vramod akkor memóriából fog elvenni, és ha van elég akkor miért ne, nem fogsz laggolni a mai gépekkel. DDR4 ed van akkor az full tökéletes.

    Nézd végig hogy mivel akarsz játszani! Youtube, beírod a játék nevét, mellé a VGA nevét és keresel, akár a processzort is mellé írhatod.

    pl: I5 8500 GTX 1660

    Olyan videót keress ahol paraméterezik a bal felső sarokban az értékeket, Vram használat, CPU használat, Memória használat. Ebből látod mennyire fogja meg az adott játék amit venni akarsz!

    Nagy fps szám 120 - 144 - 160 - 244 csak FPS játékokban számít, ha 60 Hz en játszol akkor egy 244 Hz es monitoros ráadásul még ha fiatal is a játékos, nullába fog lőni mert többször lát téged adott időben ezért jobban tud célozni. Pl egy kapáslövés vagy mozgó célpont lekövetése te 60 fps el látsz 4 képet ő meg 4x akár 8x annyit és ebből fakadóan több információja lesz mire lőjön.

    Ha meg budget vagy és a játékélmény a lényeg 60 Hz is elég, Jocónak lehet 1,5 millás gépe ha te skillből 60 Hz en nullába lövöd full lowon! :))

    Kb ennyi! :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák