Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • stratova

    veterán

    Üdv!

    Az alábbiak társaságába PCIe VGA-t keresünk 256MB-os 6600GT helyére, amennyire érdemes játékra (ami még illik ehhez a cpu+ram pároshoz) és minél többféle HD anyag gyorsítására (itt talán a Geforceok játszanak inkább a korábbi szériákból a CUDA miatt. Mintha a korábbi Radeonoknál többfajta videót tudtak volna gyorsítani) lehetőleg energia- és költséghatékonyan:

    cpu: X2 3800+ alapórajelen
    ram: 1,5 GB DDR 400 MHz (2x512 + 2x256)

    Csak videolejátszásra javasolták a Geforce GT210-et de kiderült, hogy azért néha még előkerülne egy-egy stratégia lanban.

    Gondolom ez lenne az alja:
    Geforce GT220 512MB DDR3

    [ Szerkesztve ]

  • stratova

    veterán

    válasz dfdfdf #5199 üzenetére

    DDR2-es kártyát én sem vennék, hogy itt a leírásban téves a DDR3 vagy a megnevezésben a DDR2 azt nem tudom. Elég magas labdát kaptam...
    A tulaj azt szeretné, hogy valahogy egy kompromisszumokkal, de futtatható sebességet érjen el a GTA IV-ből (khmm szerintem inkább vegyen egy BOX-ot :) ). Mondván a minimum gépigénye:

    - X2 2,4 GHz ( itt már sántít a dolog bár nem tudom mennyire tuningbarát a 939-es X2 3800+ )
    - 1 GB ram Vista esetén 1,5GB ( 1,5-öt még megoldjuk valahogy 2-höz már venni kellene egy 512est )
    - VGA Gef 7900 vagy X1900-as Radeon (jó kérdés, hogy az optimális vagy a minimum VGAval kellene-e számolni a ram és a cpu ismeretében, ha érdemes vmivel)

    Gondolom ha valamit is el akarunk érni, akkor 1024x768 max 1280x960 jöhet szóba amúgy a monitor jelenleg egy 19-es CRT.

    A tápról egyelőre annyit tudott mondani, hogy 400W-os (márka típus ismerete nélkül ez az információ konvergál a nullához ha tudom majd pontosítom).

    Ha ezt tudom, akkor az A64 3500+ --> X2 3800+ upgradet sem javasoltam volna de már mindegy.
    (Erősen szvsz de érzésem szerint egy GTA IV AthlonX4+4GBram+5770 vagy GTS450 társaságától felfelé érezné jól magát)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák