Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    válasz insight #62244 üzenetére

    insight, rainman72: Köszönöm mindkettőtöknek!

    elindultam én is összehasonlításokkal, csak rossz helyen :DDD inkább a típusszám digitjeinek dekódolását kerestem, de arról nem találtam elég részleteset. Nem is értem miért nem néztem a gyártói honlapot összehasonlításra.
    A kávaméretet mondjuk nem találom ott, de az másodlagos, a talp/távirányító lényegesebb. Bár a MM-ban úgy láttam, a MR is használható simán, gombokat nyomogatva is (hogy külön ki kell-e/lehet-e kapcsolni hogy légegérként menjen, az mondjuk passz)

    Saját részre Philips felé hajlok, de az még odébb van.
    Apósékéval a legfrissebb nehézség, hogy kimérték, hogy nem létező 45-46" lenne a jó méret :)) eddig úgy volt hogy az 50" még oké, de tegnap óta nem. Azaz marad a 43". Legalábbis egyelőre :DDD

    Az IPS-hez (ezért az LG-hez) azért húztam kissé, mert egy dohányzóasztal két oldalán elhelyezett két fotelból nézik, a betekintési szög a merőlegestől 25-30 fokot kb eltér (persze oda kéne mennem mérni). Az általad linkelt Rtings viewing angle videóján viszont (bár az LG pontszáma jobb) a Samsungnál (talán) kevésbé zavaró a mérsékelten oldalról nézés: inkább a színtelítettség gyengül, míg az LG-nél inkább a kép sötétedik.

    Hasznos volt, köszönöm! A fenti miatt a Samsung került előre. (ezek szerint azon kell bánkódni h nem direct-, hanem edge LED) A fényerő maradt kérdéses egyedül, főleg hogy kiderült közben, hogy kb egész nap megy :D illetve hogy teljes sötétségben nem nézik, este is mindig megy a szobában legalább egy lámpa (tehát a sötét szobában mutatott fekete képtartalom szépsége nem számít)

    Kár hogy a konkrét TCL, Hisense, Philips modelleket nem találtam a rtingsen. Keresek még összehasonlítgatásokat, teszteket, de egyelőre ilyen részleteset nemigen találtam.

    [ Szerkesztve ]

    Whatever.

Új hozzászólás Aktív témák