Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fulcrumakos

    csendes tag

    Sziasztok,

    Mivel a jelenlegi LG lcd tvnk az elhalálozás jeleit mutatja (háttérvilágítás hiba bal felül, néha kép nélküli bekapcsolás), ezért elkezdtem új után nézni:

    Tévére szánt összeg, forintban?
    350-max400.
    2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
    Sport (bringa, nfl, nba, tenisz, kevés foci) film, sorozatok
    3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
    3.5-4.5m. 55 coll-nál a feleségem nagyon nem akar nagyobbat. (A mostani 43"-as még a korábbi lakásból jött, de legalább tavaly lett emiatt szemüvegem :) )
    4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
    Délután elég világos a szoba. Sport nappal, film és sorozat este.
    5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
    Szemből vagy kicsit oldalról
    6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
    Netflix, youtube.
    7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
    optikai, cmi+ kártya (remélem igy hivják)
    8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
    Mindegy, de a kép alja ne legyen lejjebb, mint 6 cm (soundbar miatt, különben kitakarja az alját).
    9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
    Lg, samsung, de 10 éve nem vagyok képben
    10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
    -
    11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
    új,

    Hang nem érdekes, yas306 soundbar van (jelenleg optikán kötve).

    Szeretnék "ennyi" pénzért "hűha" érzést, bár a mostani után minden az lesz :). Első körben oledre gondoltam, de csak vékonyan fér bele a keretbe ahogy látom (kisebb (48-50"), régibb (lg oled A series)). Aztán elolvastam a hátrányait, és már nem is vagyok benne annyira biztos, hogy ez kell nekem (beégés veszélye, fényerő?, ár), QLed talán több előnnyel bír nekem.

    Mit ajánlotok?
    Válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák