Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Muki94

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tapasztalatot szeretnék megosztani:
    Egy 8 éves 43" IPS LG után váltani akartam.
    Telekom kínálatából kellett választanom, és két opcióm volt:
    Nagyobb TV, vagy kisebb de QLED. 200e Ft VS 209e Ft
    Így vacilláltam a 65"-os VA Samsung AU7000 széria (UE65AU7022 és UE65AU7122 ugyanaz) és az 55" Q60B QLED VA között.
    Boltban megnéztem mindkettőt, tényszerűen szebb a Q60 feketéje és színei. Viszont a színeket mindig lentebb veszem, egyszerűen zavar a szaturáltság. Valamint soha nem sötétben tv-zek.
    Magában nézve az AU7000 kifejezetten kellemes volt, főleg a hasonló árú LG társaival szemben (beleérte a NANO-kat is, szerint azok egyszerűen borzalmasak...IPS-hez képest is).
    /boltos tippje egyébként egy QLED-es TCL P735 volt, és hogyha lenne a Telekomnál, arra voksoltam volna/

    Végül megvettem az AU7022-t. Fényerő szűrt nappali fénynél elegendő, a beállításait az rtings AU8000 cikke alapján lőttem be. A szemem nem fárad tőle, nem akar minden pillanatban megdöbbenteni...elégedett vagyok.
    Viszont van egy sokat olvasott probléma, az edge LED.
    A Samsung logo felett és az egyik sarokban látható a bevilágítás. Viszont ez egyértelmű összeszerelési hiba, mert ahogy a keretet nyomogatom, változik a fénypaca mérete. Valószínűleg feszül a panel a házban valamelyest.
    A pici Samsung távirányító számomra kényelmetlen, valamint a Tizen OS felülete sem gördülékeny.
    Ettől függetlenül jó készüléknek tartom, kizárólag streaming szolgáltatásokra szánom, a tartalmat pedig minden esetben mobilról választom ki, nem a távirányítóval bohóckodom.
    Ha van kérdésetek vele kapcsolatban, utána járok, megfigyelem...

    :R

Új hozzászólás Aktív témák