Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Muki94

    aktív tag

    Sziasztok!

    Adhoc tv vásárlásra fogom adni a fejem a Telekom kínálatából.
    Egy ősöreg, Chromecast 3-mal megtámogatott 42collos IPS LG-t akarok lecserélni, kizárólag YT, Netflix és HBOmax felhasználásra, cirka 2.8méterről.
    Esti, nyugis megvilágítás mellett (1db 20wattos led fényforrás) nézem, de sosem sötétben vagy nappali fényben.
    Listaáron 240ezer Forintig megyek fel maximum.

    Elsőként a Samsung QE55Q60B volna az esélyes, mert az összes műszaki paraméterében ő a legkimagaslóbb (QLED, VA), Rtings teszten is jól szerepelt, ellentétben az LG hasonló árú NANO-jával.
    ....viszont, ilyen szintű felhasználásra van értelme ennyire rámenni a képminőségre? Inkább csábítson el a 65"? Nem igazán találtam teszteket az alábbiakról, csak azon véleményeket ismerem, amiket itt olvastam.
    Az alábbiak közül, a Samsungok VA panelesek, az LG-k pedig IPS?
    Nem kifejezetten jöttem rá, mi a különbség az LG Q7000, Q7500 és Q8100 széria között (talpat és színt leszámítva).
    Az alábbiak közül az én felhasználásomhoz melyiket ajánljátok? Kicsit összezavarodtam panel tekintetében.
    Gondolom bármelyik OS gördülékenyebb lesz, mint a mostani chromecast, bár esélyesen továbbra is telefonról lőném át a tartalmakat az egyes appokból. Hangzás nem releváns, optikán viszem tovább a hangot.
    (A NANO763 már inkább túlmegy az árbeli fájdalomküszöbön)
    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Muki94

    aktív tag

    válasz Vhiktor #71617 üzenetére

    Ha a képen látható Samsung UE65AU7022KXXH is VA, akkor esélyesen elegendő volna.
    Igazából most már magamnak kell dönteni, hogy 200-ért az 55" Q60, vagy
    173-ért a 65" AU7022.

    Köszi a segítséget!

  • Muki94

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tapasztalatot szeretnék megosztani:
    Egy 8 éves 43" IPS LG után váltani akartam.
    Telekom kínálatából kellett választanom, és két opcióm volt:
    Nagyobb TV, vagy kisebb de QLED. 200e Ft VS 209e Ft
    Így vacilláltam a 65"-os VA Samsung AU7000 széria (UE65AU7022 és UE65AU7122 ugyanaz) és az 55" Q60B QLED VA között.
    Boltban megnéztem mindkettőt, tényszerűen szebb a Q60 feketéje és színei. Viszont a színeket mindig lentebb veszem, egyszerűen zavar a szaturáltság. Valamint soha nem sötétben tv-zek.
    Magában nézve az AU7000 kifejezetten kellemes volt, főleg a hasonló árú LG társaival szemben (beleérte a NANO-kat is, szerint azok egyszerűen borzalmasak...IPS-hez képest is).
    /boltos tippje egyébként egy QLED-es TCL P735 volt, és hogyha lenne a Telekomnál, arra voksoltam volna/

    Végül megvettem az AU7022-t. Fényerő szűrt nappali fénynél elegendő, a beállításait az rtings AU8000 cikke alapján lőttem be. A szemem nem fárad tőle, nem akar minden pillanatban megdöbbenteni...elégedett vagyok.
    Viszont van egy sokat olvasott probléma, az edge LED.
    A Samsung logo felett és az egyik sarokban látható a bevilágítás. Viszont ez egyértelmű összeszerelési hiba, mert ahogy a keretet nyomogatom, változik a fénypaca mérete. Valószínűleg feszül a panel a házban valamelyest.
    A pici Samsung távirányító számomra kényelmetlen, valamint a Tizen OS felülete sem gördülékeny.
    Ettől függetlenül jó készüléknek tartom, kizárólag streaming szolgáltatásokra szánom, a tartalmat pedig minden esetben mobilról választom ki, nem a távirányítóval bohóckodom.
    Ha van kérdésetek vele kapcsolatban, utána járok, megfigyelem...

    :R

Új hozzászólás Aktív témák