Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Razarus

    tag

    válasz Melorin #2546 üzenetére

    Nem egészen értem ezt a szappanopera effekt körüli utálatot, bár lehet, hogy az én TV-m jól teszi a dolgát és nem olyan csúnya mint az olcsóbb TV-ken? :F
    Csak olyankor látni az alakok mögötti utánhúzást amikor gyorsan mozog az illető és sötét a jelenet.

    Nekem a valósidejű (vagyis szellemkép/utánhúzás) és "szappanopera effekt" mentes képi élmény az etalon és ha egy mód van rá, ragaszkodom is hozzá. A "Csak olyankor látni..." nekem sok, mert pont a gyors jeleneteknél, eseményeknél fontos a valóban éles és "realtime" képalkotás: pld. Forma1-nél és minden olyan sportnál, ahol sebesség is van, a legkisebb "utánhúzás" pont a közvetítések legfontosabb, legizgalmasabb eseményeit (amikor váratlan dolog történik!) amortizálja nullára.

    Most szembesülök ezzel és számomra kifejezetten kiábrándító az, hogy ezt 2 ms-os monitorral már úgy 10 éve pengén megoldotta , a Samsung (és nyilván más gyártók is) míg TV-ben, -2015-ben is- az ugyanilyen tempójú képalkotás majdnem csak extrának számít a jelek szerint.

    [ Szerkesztve ]

    Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

Új hozzászólás Aktív témák