- Poco X6 Pro - ötös alá
- iPhone topik
- Ezekben a változatokban lesz elérhető a OnePlus 13 Kínán kívül
- Fotók, videók mobillal
- Mobil flották
- Exynos 2500-zal szerelt Galaxy S25+ tesztelt Geekbenchen
- Képeken a Samsung Galaxy A26
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Vodafone-ra áttért Digi Mobilosok
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
-
Mobilarena
Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Graphics
Jómunkásember
Kis segítség kellene, közbeszerzés keretein belül szereztünk be SSD-ket, de pár már elkezdett döglődni.
NA már most doboz alapján se igazán tudom beazonosítani , hogy melyik - melyik ( Kingston ), szóval tud valaki garancia ellenőrzésre oldalt, illetve kontaktot Magyar képviselethet ?
Vagy egyszerűbb , ha kérek RMA számot, és közvetlen a Kingstonnak küldöm?
[ Szerkesztve ]
Eladó HP Prodesk ( i3-6100T/8GB/128GB)
-
Frawly
veterán
válasz Graphics #48902 üzenetére
Ezt érdeklődjétek meg, mert a beszerzéstől is függ. Lehet a vállalkozás, nagyker, ahonnan beszereztétek, ők foglalkoznak a jótállással. A Kingston felé jelzést, és RMA alapján gariztatást csak az utolsó esetben lépném meg.
Meg a Samunsung előnye ilyen szinten is kijöhet, ha azt vetteket volna, annak van magyar képviselete, ahová ilyen tömegesen megdöglött meghajtókkal tudnátok fordulni, és nem kéne külföldre visszaküldözgetni semmit.
(#48901) Raymond: az még lehet akármilyen, technikai adatlapot, tesztet még nem néztem róla. Elvileg ha QLC-s, akkor viszont olcsó lesz, reméljük lenyomják az új 3D QLC és emelt rétegszámú 3D TLC-s meghajtók még jobban az árakat.
[ Szerkesztve ]
-
Raymond
félisten
válasz Frawly #48903 üzenetére
Ez a masodik QLC-s cucc a piacon, az ara nem az igazi, az utobbi hetben hirekben szereplo QLC gyartasi problemak utan es azutan hogy a Crucial-nek egyelore talan minden masodik BX sorozat sikerul normalisan en varnak picit Inkabb egy bevalt modellt ami mar egy ideje a piacon van.
(#48905) Duliee
Valami kepet akkor?
[ Szerkesztve ]
Privat velemeny - keretik nem megkovezni...
-
Dexter-2000
őstag
sziasztok,
Korábban Kingstone ssd-ket használtam meg is vagyuk velük elégedve. Ma néztem egy WD green ssd-t ezekről mi a véleményetek? 240Gb os modelleket nézek.
Érdemes váltani szerintetek?
Szép napot!
-
Frawly
veterán
válasz Dexter-2000 #48908 üzenetére
A Kingstone-oket (ejtsd: King Sztón) lecserélném, mert azok valami hamisítványnak tűnnek, mint az Adios cipő, meg a Pumpa melegítő. A Kingston-okat (e nélkül a végén, ejtsd Kingszt[ö]n) viszont nem érdemes lecserélni WD Greenre, hacsak nem a nagyobb tárhely miatt váltasz, a WD Greennél kicsivel drágábban csak jobb vételek vannak annál. Inkább az összefoglalóban lévő kérdőívet töltsd ki, megjelölve benne a rá szánt keretet.
(#48907) Emperor, (#48910) Duliee : bármilyen SMART-ot meg ATA-meghajtókat kezelő progi meg tudja mondani, hogy milyen SSD, milyen gyári szám, milyen firmware van rajta.
[ Szerkesztve ]
-
Emperor_
addikt
válasz Graphics #48910 üzenetére
Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik!
Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30
-
Frawly
veterán
válasz Dexter-2000 #48911 üzenetére
Ez még így mindig kevés infó. Ez a választhatsz hogy érthető?
A WD Green A-s vagy B-s végű modell? A Kinkstohnneh pontosan melyik modell? A400, UV400, UV500 vagy micsoda? Újonnan lennének vagy használtan? Melyikre mennyi gari van?
-
Piftuka
veterán
válasz Frawly #48899 üzenetére
Köszönöm a választ, és a segítséget Mindhármatoknak!
A kompatibilitás azért fontos, mert az Intel 256 GB-os SSD van az asztali gépemben; arról írok éppen.
Az sajnos nem működik a háztartásban megtalálható egyetlen SSD-vel, hogy kiveszem az asztaliból, leformázom a Win telepítővel, megnézem a T430-ban, feltelepítem a Windows-t, tesztelem aztán ha nem működik, akkor az asztali gépbe vissza, megint Windows-t telepíteni...
Hiszen akkor nem volna asztali gépem, amit viszont folyamatosan használok. (Plusz energiám sincsen esetleg "feleslegesen" Windows-t oda-vissza telepítgetni csak emiatt...)
Szóval ha megvásárolom mondjuk az 525 GB-os Crucial-t, akkor mindenképpen az kerül az asztali gépbe. Márpedig ha bekerül az asztali gépbe, akkor az Intel-nek már mindenképpen jónak kell lennie a T430-ban, mert átkerül oda.
"Aquila non captat muscas."
-
Frawly
veterán
válasz Piftuka #48914 üzenetére
Akár még reinstall sem kell hozzá. Kiveszed az asztali gépből az Intel SSD-t, berakod a laptopba. Bebootolsz valami USB-s rendszerről, és megnézed látszik-e a tartalma.
Ha egy SSD inkompatibilis, akkor az azonnal látszani szokott, Windows install nélkül is, hogy már a BIOS-ban sem látszik, meg másik rendszerek alatt.
-
NandoXXL
senior tag
Üdv,
A lenti m2 pcie átalakító működik rendesen, vagy milyet érdemes venni?1 x M.2 NVME M key + 1 x M.2 SATA B key PCI-E x4
[link]V.R.S.N.S.M.V.-- S.M.Q.L.I.V.B
-
Petyás
tag
válasz Frawly #48850 üzenetére
Sziasztok!
Közben biztos lett az alaplap:
MSI B450M Gaming Plus
Viszont az MX500 nincs a support list-ben m.2 csatolóval.
Érdemes inkább mást választani?
Pl.: Adata XPG SX6000 | Kingston A1000 | Adata SU800 | Crucial MX300
Fontos számomra az 5 év gari, ha úgy van, akkor jó a SATA csatoló is..
Köszönöm! -
Frawly
veterán
válasz Petyás #48921 üzenetére
Szerintem az MX500 menni fog benne. Ha nincs benne a támogatási listában, az nem azt jelenti, hogy nem támogatott, hanem hogy a gyártó ezzel a modellel nem tesztelte, így nem tudni róla semmit.
Mivel AMD-s lap, egyedül a 860 EVO-t nem ajánlom, azzal tényleg inkompatibilitás léphet fel AMD-s SATA vezérlővel szerelt rendszereken.
A többi, amit írtál, mind vehető. Az SU800-ra és az MX300-ra csak 3 év gari van. Ha fontos az 5 év, és az adott méretből belefér a keretedbe, akkor a Kingston UV500 és az Adata SU900 is megfontolandó.
-
Frawly
veterán
Előbb rossz topikba írtam, ide is beteszem.
Elnézve ezt az SU655-öt ez valami belső japán piacra szánt modell, egyébként ugyanaz technikai paraméterekben, mint az SU650. Nincs sehol készleten, és a datasheet is csak japánul van róla, a nemzetközi, angol nyelvű adata.com-on nincs is róla termékleírás. Semmivel nem tűnik jobb alternatívának az SU650-nél, tehát még azt sem lehet mondani, hogy valamiben ráncfelvarrást kapott volna.
A Crucial BX500-ról szintén nagyon keveset találni, a speckókból ítélve az MX500-nak egy kicsi olcsósított variánsa, hajszállal lassabb, kicsit alacsonyabb TBW-k, ami alapján az a gyanúm, hogy egy kicsit régebbi szériás 3D NAND chipeket szórnak ki vele, de ha ezt árban kompenzálják, és nem megbízhatatlan meghajtó, akár még vehető is lesz.
Ennek alapján még egyik sem ajánlható. Mindenképp meg kéne várni, míg tömegesen megjelennek a boltokban, és lesz róluk legalább pár nagyobb oldalon teszt meg részletesebb specifikáció.
-
Frawly
veterán
Fa + Somat 3 az 1-ben. Ezek az mSATA SSD árak nem lefelé, hanem felfelé mennek! 1-2 hónapja még az 500 gigás Samsung 860 EVO 100 GBP alatt is volt kapható (91 font volt a padló extra költség nélkül), most meg már 122-től indul az eBayen. A neweggen van 96 GBP-ért, de akkor meg listázza, hogy még szállítási költség, meg angol ÁFA rájön, és akkor is ugyanott vagyok, és rohadt sokára is ér ide. Esetleg UV500 480 gigás mSATA-ban, ez megáll 109 GBP-ben, amiben minden benne van, a kiszállítás is, ÁFA meg külön nincs, mert helyből jön, de ha GB/ár arányt nézem, így is ugyanott vagyok. Mindezt 0-1 év garival kell elképzelni, nem ilyen 3-5 éves luxusopcióval, meg hologrammos garipapírral.
Most már meg fogom rendelni, nem várok vele többet, mert egyre rosszabbul járok. Laposban már csak mSATA-nak van hely, Win10 fog rámenni régebbi játékokkal, de a 120-240 gigás méret nem elég, nem akarok a hellyel szűkölködni. Jelenleg USB3-ra kötött SATA SSD-t használok erre a célra, de idegesítő, hogy valami rá van lógatva a laptopra, meg a Windows is nyáladzik a Win To Go korlátozásos hülyeségein.
Elvileg lehetne azt is, hogy sima SATA SSD-t kibontani a házából, a nyákja már kisebb, és azt átalakítózni mSATA-ra, de az úgy meg nem biztos, hogy befér az X220-ba. Jól ki van ez találva, hogy kizárólag szopni lehessen vele, meg tuti le legyen húzva az ember.
Meg azt sem értem, hogy a sima SATA-s SSD-ket miért nem lehet úgy megvenni, hogy nincsenek beépítve házba, csak a nyákot venné az ember és így notiban is egynek a helyére be lehetne tenni kettőt. Mert ugye mSATA-nál meg M.2 SATA-nál működik, hogy nincs házban, de sima SATA-snál meg ragaszkodnak a gyártók hozzá, teljesen felesleges, és még azt is tiltják, hogy kiszedje az ember, mert akkor azonnal ugrik rá a gari. Sok esetben teljesen felesleges a gyártóknak az M.2-esre építeni, mert a SATA SSD nyákja sem sokkal nagyobb, csak a csatlakozója szélesebb. Még az SSD szellőzésének is jobbat tenne.
-
Frawly
veterán
válasz Graphics #48926 üzenetére
Az TP X220 elég régi gép. Sima SATA megy bele, de az már van benne. Egy mSATA meghajtónak maradt benne hely. Ezen még nincs M.2 csatlakozó.
Most találtam 860 EVO-t szerencsével 104 GBP-ért, ingyenes kiszállítás, semmi extra költség, berendeltem ezt. Mondjuk ez sem olcsóbb, mert hiába új, volt ez már olcsóbb, meg 0 garancia lesz rá, ami elég gáz. Bár lehet az angol/nemzetközi Samsung nem kér hologrammos garilevelet, mint a magyar, és ha véletlenül lenne vele valami, oda tudok fordulni. Vagy nem
[ Szerkesztve ]
-
DjTomboy
csendes tag
Sziasztok!
Samsung 850PRO és 860PRO közül melyik a jobb?
Illetve itt van még a 970EVO is.
A három közül melyiket ajánlanátok? Oprendszer fog futni róla, meg virtuális gépek (párhuzamosan akár 2-3).
[ Szerkesztve ]
-
DjTomboy
csendes tag
válasz Emperor_ #48931 üzenetére
ASUS H97-PRO
250 GB-os lenne
Guest rendszerként Windows Server 2016, Windows 7 és Windows 10 lenne, illetve néha Debian[ Szerkesztve ]
-
őstag
Sziasztok!
Legalja SSD-ből melyik a legvállalhatóbb/legmegbízhatóbb (ha van ilyen egyáltalán?)? Kingston A400, WD Green, Adata SU650?
HDD helyett kellene 1000 éves laptopba 1 db illetve adathordozásra+TV-hez kellene 1 db filmezni.
[ Szerkesztve ]
* Új Galaxy S21 FE tokok és üvegfóliák * Új Kyson 128GB pendrive * adatlapomon
-
CartmanLand0
senior tag
Sziasztok.
Friss SSD használó vagyok, eddig csak sima HDDket használtam. Kérdésem az lenne, hogy mennyi a normál üzemi hömérséklete egy SSD-nek? Az én SSDm tipusa : Adata Su650. A képen jelenleg 44 fokos, de volt már 48 fokos is ... pedig van egy venti ami hüti a meghajtókat ... a Samsung HDD terhelés alatt sem megy 30 fok fölé.
[ Szerkesztve ]
A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...
-
Piftuka
veterán
válasz Energie X #48933 üzenetére
Régi laptopba, hogy "csak legyen benne valami" szerintem szinte mindegy. A márka miatt ezek közül én az ADATA modelljét választanám.
Adathordozáshoz és televízióhoz viszont mindenképpen valami megbízható, tartós, jó minőségű típust vásárolnék.
"Aquila non captat muscas."
-
Piftuka
veterán
válasz CartmanLand0 #48934 üzenetére
Erről a kérdésről ebben a témában lehet bővebben beszélni.
Egyébként kevés az információ. Én szívesen megnézném a fotót a drive-ok, a kábelek, és a ventilátor elhelyezkedéséről!
Egyébként egy jó szellőzéssel rendelkező számítógép házban ennél alacsonyabb érték az ideális. Más kérdés, hogy memória chip-ek esetében még a 60 °C is messze van attól, hogy a hőmérsékletet problémásnak kelljen tekinteni. A túlzott melegedés esetében inkább az a kellemetlen, hogy az ilyen eszköz fűti a gép belső terét is, ami ugyebár nem kedvező.
Az én Intel 454s SSD-m, idén augusztus 18-án, a legmelegebb időszakban, közel 28-29°C-os szobában működő asztali gépben érte el a 42°C-ot. Egyébként bőven 30 fok alatt üzemel; most éppen 25°C.
[ Szerkesztve ]
"Aquila non captat muscas."
-
Piftuka
veterán
Nekem is van egy kérdésem...
A "CrucialScan" online utility alapján a számítógépem alaplapjával az MX300-ak közül ez a két típus garantáltan kompatibilis:
Ez azt jelenti, hogy az általam kinézett 525 GB-os modell nem kompatibilis vele, vagy csak azt, hogy azzal nem tesztelték?
[ Szerkesztve ]
"Aquila non captat muscas."
-
havri1
félisten
válasz Energie X #48933 üzenetére
Én nem értek hozzá, csak power user vagyok, de a gyerekeknek meg a nejemnek, sőt, anyósnak és egy ismerősnek az alábbit rendeltem egy akció keretein belül 11e-ért, első majdnem egy éves, szinte nulla infó volt róla, tökéletes mai napig.
Ezt tudja:
[ Szerkesztve ]
havri
-
őstag
válasz Piftuka #48935 üzenetére
TV-hez és adathordozáshoz pendrive-ra gondoltam eredetileg, de mikor láttam, h 8500 körül vannak ezek a 120 gb-os ssd-k úgy gondoltam talán ez jobb választás lenne, igazából csak az áraikat néztem Melyik megbzhatóbb modellt érdemes venni pendrive helyett?
* Új Galaxy S21 FE tokok és üvegfóliák * Új Kyson 128GB pendrive * adatlapomon
-
Emperor_
addikt
válasz DjTomboy #48932 üzenetére
A Samsung 970 EVO-t ajánlom.
x2 sebességen fog csak menni a lapodban, de virtuális gépek miatt jobb választás a NVMe csatolós SSD.
Keresni kell olyan boltot, ahol megadják az 5 év garit.(#48933) Energie X
WD green nagyon belépő szintű, planár TLC-s.
A400 alacsony TBW-jű, garijában írási limites típus
SU650 döglésről van hírAz Adata SU800 alá nem adnám.
[ Szerkesztve ]
Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30
-
Frawly
veterán
válasz Raymond #48928 üzenetére
De a neweggen is felmentek az árak USD-ben. Azt viszont meg kell hagyni, hogy az a 97 eurós 500 gigás 860 EVO az tényleg jó ár, csak arra még nekem posta, áfa, stb. is rájött volna, úgy meg már ugyanott lettem volna.
(#48937) Piftuka: valószínű megy mind abban a gépben, az 525 gigás is. A support lista csak azt jelenti, hogy a gyártó csak 275 gigás, és 2 terás MX300-zal próbálta, mert az volt nekik kéznél a laborban, szervizben. Ezért írtam itt pont valakinek múltkor, hogy ez a támogatási lista nem sokat jelent, ami nincs rajta, az is bőven mehet. Ha nem AMD-s lapod van, meg a laptop nem olyan nagyon régi, hogy SATA1 vagy korai SATA2 vezérlő legyen benne, akkor elvileg bármilyen SATA2-SATA3 SSD-nek mennie kellene benne.
(#48934) CartmanLand0: a 44-48 fok teljesen jó még. 70 fok fölött lenne baj.
[ Szerkesztve ]
-
Bodz
nagyúr
válasz CartmanLand0 #48934 üzenetére
Ha terhelve ennyi akkor rendben van, ha nem, akkor tud az sokkal feljebb is menni valószínűleg. Nemrég szívtam egy SU650-nel. Ugyanígy indult a dolog, szóval jó alaposan teszteld le szerintem.
[ Szerkesztve ]
-
Frawly
veterán
válasz havri1 #48939 üzenetére
Legalább van valakinek ezzel is tapasztalata. Érdemes ma már a legújabb 6.x-es Crystal Disk Markkal mérni! Mennyi írás van rajtuk, kondíció hogy áll?
Kicsit gyengusz, de átlag felhasználásra ez a szint még bőven elmegy, nem érzed lassabbnak egy NVMe-nél meg Samsung 860-nál. Ha régen vetted 11-ért, akkor megérte. Ma már a márkás 120-128 gigások ára annyira lement, hogy ma már alig többért vannak jó vételek. Ilyen kis méretnél az összes modell lassúcskább egy kicsit, ez a kis méretből adódik, mivel akkor kevés NAND chip van rajta, és a vezérlő kevésbé jól tudja a lemezműveleteket párhuzamosítani. A kisméretű Adata SU650, Kingston A400 sem gyorsabb, sőt, talán a UV500, SU800 sem.
Új hozzászólás Aktív témák
-
HARDVERAPRÓD
(rögzített hozzászólás)
Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.
Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.
Köszi
[ Szerkesztve ]
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Milyen SSD-t vegyek?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest