Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz Soma01 #87789 üzenetére

    Én sem raktam netet a tetőtérbe. Csak azért megyek vissza a földszinti routerből a tetőtérbe, mert közvetlenül az emeletre nem tudunk menni. Azaz vissza tetőtér - aztán le az emeletre. Azt írtam, ha mégis menne közvetlenül, akkor menjen úgy ...

    "Az is kérdés még, hogy hogyan lehet eljutni a lefelé menő fűtéscsőig a fentről jövő csatornából. " - Ő azt írta elérhető. Annyit írt még, hogy a földszinten lesz kábeles hálózat a vezetékes klienseknek - így valószínűleg menni fog kábel a fűtéscsőig is. Azonban ezt nem nekünk kell megoldani, ha a kérdező azt írja, hogy megoldott, akkor azt elfogadom tényként ...

    Igen, nem tudjuk, hogy hova érkeznek. Azonban ez lehet nem is fontos, mert pont ideális helyre érkeznek. Gondoljunk bele:

    - külön ennek csinált kábelcsatornán keresztül érhetőek el a szintek. Csak úgy csinálta, hogy jó legyen. Mondjuk, ha nem úgy csinálta, akkor sem tudunk segíteni, mert nem kérte illetve nem rajzolta le,
    - földszinten kábeles hálózat. Gondolom ez is valamilyen tervezés eredménye ...

    @zsolt20, #87788

    Sőt még annyit sem. Még közelről is inkább 60-80 Mbps inkább.

    Ugye most egy ONT -od van, mely router szerepkört is ellát. Amennyiben egy router biztos elég, akkor ezt kérd bridge módba és az őj router legyen a NAT -ért is a felelős (meg a WiFi -ért stb.).

    Amennyiben mind a két eszköz WiFi -jére szükség lenne, akkor za ONT maradjon router módban és lehetőleg a ház másik felébe rakd az új routert AP módba. Értelemszerűen csak ott lenne akkor 5 GHz -es meg AC -s WiFI ...

Új hozzászólás Aktív témák