Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Songo

    senior tag

    Sziasztok
    Szeretnék egy kicsit közelebb kerülni a célomhoz.
    Szeretnék némi hálózat fejlesztést eszközölni, mert már minden eszközünk wifi5-6 kompatibilis, de a routereink és persze a vezetékekink is a múlt század maradványai :D Most jött meg a cat7 kábel. hétvégén kezdjük áthúzni a házat.
    1000es Digi netünk van a szolgáltatótól kapott routerrel. utána van egy kb 15éves TP link csoda meg egy még korábbi szolgáltatótól kapott Dlink ami acces pontként szolgál (már ezt is utálom hogy alapvetően az1 hálózat 2)

    Szóval adott egy régi kádár kocka családi ház 2 szint + tetőtér. A szokásostól eltérően itt az elsőn van a nappali és a főbejárat is.

    Tehát szükségünk lenne egy routerre ami lefedi a 3 szintet 80m2 alapterülettel. (a routert kb pont a mértani közepére tudom rakni a lakásnak)
    Wifi6 képes
    8 ethernet port (vagy ha 4 akkor kell majd egy megfelelő switch is)
    És ha maga a router kevés lenne akkor megoldás arra hogy a ház mögött a földszinten legalább 10m-es körben legyen még wifi hogy a teraszon és elérhető legyen (lehetőleg 1 hálózaton belül mert ez az acces pont megolád mondom kikészít hogy ugrálok 2 wifi között)
    árban sem vagyok nagyon tájékozott mert láttam wifi 6ot már 20tól felfelé. szóval mondjuk 40-50?
    A kinélzet kevésbé érdekel mint a teljesítmény :)


    Köszönöm szépen a segítséget vagy irányba rugdosást :D
    Üdv Songo

Új hozzászólás Aktív témák