Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • valakky

    aktív tag

    Fórumtárs jóvoltából hozzájutottam jutányosan egy TP-LINK AX10 -hez, illetve egy AX200-as intel wifi kártyához ebayről (mpcie beépítőkerettel, mert a laptopban nincs m2 slot)
    Nekem csak helyi wifis hálóra, szobán belül AP-ként kellett (előtte van egy N-es AP-ként üzemelő router, azelőtt meg még egy router a modem után), mert az ac57u v1 + intel ac7260 -ból gyárival, padavannal is felfelé olyan 400 megabitet lehetett kicsikarni, le meg 500-at, maxokat, de ezt azért nem nagyon tudta folyamatosan, 5-10 giga felett. szóval nagyon rapszodikus volt. 400-500 és felfelében 300-400 között mindig ingadozott. Illetve sokat hurcolászom a notit, és olyan 300/200-ig szokott időnként leesni, mondjuk azt legalább folyamatosan tudta, olyankor általában már csak az újraindítás segített, hogy visszakapjam a sebességeket.
    Az AX10 egy délelőttös nyúzás után (készenlét, elvittem a helyiségből, stb.) egy 20 gigás fájlt le kb. 740 megabites átlaggal húzott, fel pedig 700 megabites átlaggal tudott továbbítani a helyi kis szerveremre.
    A rúter a laptoptól kb. 3,5 méterre van.
    Egy téglafal esetén, 6 méterre még majdnem stabilan hozza le/fel a 600 megabitet.
    2 téglafal, 10 méterre: stabil 250 megabit fel/le.
    Persze majd kiderül, hogy hosszútávon mennyire megbízható maga a hardver/szoftver.
    De ha valaki helyileg szeretne sok-sok wifit és van már hozzá AX-es eszköze, akkor úgy tűnik indulásnak nagyon jó vétel, főleg ha mondjuk beesik majd 20e ft alá.
    Gigabites nettel esélyem sincs tesztelni. Ha lenne, ránéznék, hogy mit tud mondjuk torrent mellett a 3x1.5 ghz CPU és a 256 meg ram.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák