Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szanya

    tag

    Sziasztok!
    Van jelenleg egy 1M ADSL- em az alattam lakóval rooteren keresztül, UTP kábellel megosztva. Egymás alatti szobánk ablakán kilógatva a kábel. Most szólt az ő mellette lakó, hogy neki is kéne Net. Én arra gondoltam, hogy egy 2Megás ADSL három felé dobva elég kell legyen csak netezésre. (Mivel az önkormányzatunk eladta a kábelt a FiberNetnek így erről a megoldásról letehetek.) Szal marad az ADSL mindenképpen. A Kérdés az lenne, hogy Wi-Fi- vel vagy UTP- vel kössük- e össze a harmadik szomszédot.
    A paraméterek: Mi kettenen a haverral szoktunk játszani, de ő többet. Most nekem egy Mac minim van, úgyhogy egyáltalán nem játszom, de van viszont beépített Wi-Fi 802.11g. A haverral szoktunk adatokat átvinni LAN- ban (ritkán).
    A harmadik szomszédnak csak Internetre lenne szüksége olcsóér' és elég lenne neki az 512- es is. Ő egy nyugdíjas tanár. Az a kérdés, hogy mi szól a vezeték nélküli megosztás mellett és ellen. Ilyen esetben mi lenne a helyes megoldás? Köttessünk be egy új ADSL modemet új szerződéssel meg egy mindenkitől egyenlő távolságra lévő Wi-Fi rootert? Vagy fúrjuk ki a falaket? Esetleg kígyóztassuk tele a három lakást ablakon ki- ablakon be megoldással? A kábel nélküli megoldás szerintem elég elegáns lenne meg divatos is, és valószínűleg ki is tudná szolgálni az igényeinket, de nem tudom, hogy mekkora mértékű az adatvesztés és hogy ez mennyire ézékelhető.

    ''Szanya csak egy van.''

Új hozzászólás Aktív témák