Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soma01

    veterán

    válasz zoli121 #66234 üzenetére

    Csak azért kérdeztem, mert azon gondolkodtam, hogy ha van már routered, akkor elég lenne az AP is erre a célra. Mert ha a stabilitás a fontos, akkor nem lehet elvárni egy darab eszköztől, hogy több szintet lefedjen az udvarral együtt. Tehát szerintem két AP-t kellene venni. Csak itt meg az lesz a gond, hogy a dual band AP-k nem olyan olcsók. 2 db 2,4-es 25.000 ft körül van (Tp-link), 2db duál meg 50.000 körül. 43.000 ft körül meg már 2 beltéri és egy kültéri 2,4-es is kijönne. És ezek már stabil lefedettséget adnának.
    Az meg el kell felejteni, hogy a ház tetszőleges pontjára leteszek egy csoda eszközt és onnantól kezdve lesz Wi-Fi-n keresztül net mindenhol! A lefedni kívánt terület közepére kell tenni lehetőleg és nem kell meglepődni ha kell egy kis kábelezés is, pláne több AP esetén. Szóval szintenként kellene 1-1 AP és azokat kábellel kellene összekötni a routerrel. Ezeket az AP-kat lehet falra vagy plafonra szerelni, tápot pedig az UTP kábelen kapják majd, ahol az is jön. Tehát egy kábel kell majd nekik.

    Most látom, hogy más márkából kijön 2db duál band-es 38.000 ft-ból is. (MikroTik)

Új hozzászólás Aktív témák