Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrCsiT

    addikt

    Sziasztok!

    Új routert keresek.

    Digi 1000-es netem lesz elvileg a közeljövőben panel környezetben.
    Az 5 Ghz-es wifi jó hatótávja fontos lenne.

    Jelenleg egy Asus RT-AC68U-m van, tehát azt ne ajánljátok. :N

    Olyan kellene, aminek a WAN to LAN Throughput értéke nem olyan gyenge, mint az AC68U-é, hogy 754,5 a lista szerint és az 5Ghz-es Wifije is erősebb, mint az AC68U-ban lévő.

    Előny lenne, ha nem 5 éves modell, mint a linkelt smallnetbuilder teszt szerinti NETGEAR Nighthawk.

    Néztem Ubiquiti termékeket, de ahogy nézem, 5Ghz-es wifiben a neten talált tapasztalat szerint, az AC68U elveri azt a konstrukciót.

    Az AC87U instabil a topicja szerint.

    Az AC88U-nak csak 801.6 a Wan to Lan sebessége a mérés szerint, a NETGEAR Nighthawk ebben elveri, holott jóval régebbi modell.

    Tehát a kérdés:

    Mit lehet vásárolni 2017-ben, ami
    - képes a gigabites wan-t kezelni és
    - erősebb a wifije, mint egy AC68U-nak, ami 2014-es modell?

    update: MikroTik nem játszik, és semmi más olyan sem, ahol parancssorba kell beírkálni körmondatokat a konfiguráláshoz.
    Árban sem a csillagos ég a határ, de ha már AC88U-t is néztem, akkor nyilván nem 40e Ft.
    Link Aggregation-t is tudó modell előnyben.

    update2: AC68U tapasztalat: tele a hócipőm a kiváló Asus társasággal, ami le se sz*rja, hogy immár fél éve elszúrták az AC68U FW-jében a NAT-ot, és ettől a digis net sebessége 200Mbps-nél maximalizálódott a pl. 500 helyett, és csak annyi tellett tőlük fél év alatt, hogy egy "Facebook Edition"-hoz csináltak FW-t, ezt a hibát nem javították. Van Merlin FW, csodás, de mióta megfrissítettem, többször elhullott a vendég wifin a csatlakozó TV-m, amit korábban nem tapasztaltam. Tehát az Asus AC68U-val, vagy stabil vagy, vagy naprakész, de a kettőt együtt felejtsd el.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Új hozzászólás Aktív témák