Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stolbiroka

    újonc

    Routert vasarlashoz szeretnek tanacsot kerni.
    Az Internet ADSL -en jon be; kozvetlenul a modemre kotve a PC-t kb 6-7Mbps -os savszelesseget tudok merni (T-Online)
    Jelenleg egy Gigabyte GN-B41G 54Mbps routerem van.
    Az a gondom vele hogy miota a fiam torrentezik az ADSL kapcsolat instabil, megszakad, ujrakapcsol , uj IP cimet kapok stb.
    Ezt akkor is tapasztaltam ha a routert kiiktatom es modemre kotom direktbe a torrentes PC-t
    Mindegy, a lenyeg hogy akkor is performancia csokkenest tapasztalok ha nem megy a torrentes gep es wifin skypeolok , vagy youtubeozok, vagy pl tabletrol nagyon lassu, instabil a youtube.
    Vagy pl volt olyan iPhone telefon amelyik nem tudott rakapcsolodni...

    A lenyeg hogy regota hasznalom mar ezt a routert, itt az ideje a cserenek.
    Amit eddig tudok:
    - olyan 16.000 - 20.000 Ft -t szannek az ujra
    - olvastam van QoS WMM névre hallgató csomagütemezés. Tudjon ilyesmit vagy barmilyen egyeb csomagutemezest. A torrentezesnek mindenkepp low prioritast szeretnek adni, ha lehet ilyesmit routerbol.
    - ha belefer ebbe az arba akkor tamogassa a 5GHz -t, de „Simultaneous Dual Band” formaban, vagyis egyszerre is tudjon menni mind ketton
    - updatelheto legyen a firmwareje

    Milyen routert tudnatok ajanlani ami ennek megfelel illetve melyek azok amelyeket nem erdemes valasztani ?
    Pl. amit en hallottam ismerosi koromben, hogy Broadcom chipsest valasszak ...
    Vagy hogy Linksys-t vegyek es inkabb ne a TP-Link -et ami kinai.

Új hozzászólás Aktív témák