Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vladislav

    tag

    Sziasztok!

    Projektort szeretnék vásárolni, tudnátok segíteni tanáccsal?

    - mire szeretnéd használni a projektort: elsősorban filmezés, másodsorban játék
    - mire szeretnél vetíteni: lehet amatőr vagyok, de ameddig nem vásárolok vetítővásznat, egy sima felületű, világos falra.
    - mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, biztos nem ,,szabvány méret", de a mostani kölcsönkapott kb 6-10 éves projektorral kb egy 2 m hosszú, 1,3 széles falsávot vetítek be
    - illetve milyen távolságból néznéd azt: kb 3 m
    - mekkora a szoba: kb 20 m2
    - van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni): plafonról nem nagyon szeretném
    - mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?): brt 200-250
    - mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda: olyan sötét és világos, amilyennek akarom

    Ár-értékarányban, ha lehet ilyet írni, melyik a legjobb vétel? Nincs jelentősége számomra, hogy DLP vagy LCD-e, mivel, ahogy olvastam, mind két típus rendelkezik előnyökkel, hátrányokkal. Nem rendelkezek fullHD-s tv-vel, így az sem lenne egy rossz szempont, ha legalább a projektor fullHD-s felbontású lenne, de ez sem elsődleges elvárás.

    Árukeresőn nézegettem beállítottam a brt 250 maximum árhatárt, kb 600 projektort hozott fel találatként. Bőven van választék. Természetesen elolvastam 1-2 cikket, így van 1-2 szempont, amit figyelembe vennék (fentebb írtam), de így is nagy a kínálat.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv: Vlad

  • Vladislav

    tag

    Sziasztok!

    A választ köszönöm!

    Jelenleg is használok egy projektort, egy nagyon régi BenQ-t, az DLP-s, nagyon régi készülék. Szivárványeffektust nem nagyon észleltem, extrém eseteket kivéve (szem gyors mozgatása a kép egyik sarkából a másik sarkába, de kinéz, így filmet). Gondolom, hogy az újabb DLP-s készülékeknél még kevésbé feltűnő.

    A listát átnéztem, ha csak technikai adatokat vetem össze, nagyon hasonló a három készülék (fényerő, 3D technológia és nyilván a felbontás is), talán a 3LCD-es EPSON picivel jobb, mint a többi készülék (35.000:1 kontraszt, míg a többi 20.000 körül van). Árban is az EPSON a legjobb.

    De, mi a gyakorlati tapasztalat? megbízhatóság szempontjából.

    A szivárványeffektusért ,,cserébe" a DLP-k szebb képpel rendelkeznek?

    [ Szerkesztve ]

    Üdv: Vlad

  • Vladislav

    tag

    Sziasztok!

    Szerintetek ez a projektor szabadtéri vetítésre (elsősorban esti időpontban) alkalmas?

    [link]

    (ACER P1525)

    (Más oldalról megközelítve 4000 ANSI lumen fényerő elegendő?)
    Kb brt 250-000 Ft-ig van alkalmasabb modell, hogy az ilyen irányú elvárásaimat kielégítse?

    [ Szerkesztve ]

    Üdv: Vlad

  • Vladislav

    tag

    Sziasztok!

    Még mindig projektor vásárláson gondolkodok.

    Acer Z650 Predator projektorról mi a véleményetek? Most 269.000 Ft-ért megvásárolható lenne.

    Bár ,,gamer" projektorként van hirdetve, a játék másodlagos lenne számomra. Általános felhasználásra kell, filmeznék vele elsősorban, irodában nem használnám.

    Most 269.000 Ft-ért megvásárolható lenne a Z. Predator. Ebben az árban van jobb a piacon? Felemás teszteket olvastam a Z650-ről. Kikötésem, hogy fullhd -s készülék legyen. Az Acer Z650 projektorban a bluetooth audio, a beépített hangszórói, az elvileg gyárilag mellékelt 2 db 3D szemüveg megéri a felárat vagy 269.000 Ft-rt jobb ár-értékarányú készülék (nagyobb fényerő, kontraszt, tartósabb lámpa stb) is van a piacon?

    Üdv: Vlad

Új hozzászólás Aktív témák