Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M@trixfan

    addikt

    válasz yodamastah #4955 üzenetére

    Köszönöm a tartalmas válaszokat, ezekre a tapasztalatokra én is oda fogok figyelni!

    Egyelőre csak ICC profilt tudok készíteni számítógépről mert az i1DisplayPro koloriméter túl új már a hcfr-hez, ezt erősen benéztem. Meg kell még vennem a CalMan 4.4-es verzióját ami natívan támogatja az eszközt. (Naívan azt hittem az Xrite Profiler projektor tmogatása hasonlót jelent.) Hobbi szinten nem terveztem erre a témára ennyit költeni, de nem tudok mást tenni ha szeretnék valós idejű méréseket és valamennyire forrástól független kalibrációt.

    Az ICC profilból rögtön látszott, hogy kevés a vörös, ez valószínű az UHP lámpa tulajdonsága. Az eddig szemre állított kép láthatóan hideg volt. Az volt rögtön szembetűnő, hogy egyenletesebbek, részletesebbek lettek az árnyékok, de cserébe feljebb jött egy kicsit a fekete. Még így is, pusztán ICC profil készítésével sokkal természetesebb lett a kép.

    Lenne pár kérdésem tapasztalat hiányában amikben egyáltalán nem vagyok biztos:

    Van nagyságrendi különbség a vetítő beállításával történő kalibráció és az ICC profil készítése között? Arra gondoltam ha meglenne a Calman akkor rámennék a vetítőre és utána finomítanám egy ICC-vel PC oldaláról.

    Kalibrálás közben maradhat a dinamikus írisz? Mivel használni tervezem ezért úgy gondolkodtam, hogy annak hatását benne hagyom a mérésben, csak nem tudom jól gondolom-e... Amit kikapcsoltam az a Dynamic Gamma, Auto Black Stretch és a Color List "native" állásban van.

    Ha a szobában tökéletes a sötétítés, de világosak falak akkor is kijöne egy DILA JVC vagy egy jobb DLP előnye? Nézegetem merre lehetne lépni a Mostani Sanyo Z2000 után, de ennek függvényében nézelődnék.

    Bocsánat, hogy ennyit kérdeztem egyszerre, projektormérés témában senkit nem tudtam még itt megkérdezni. :R

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Új hozzászólás Aktív témák