Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Atapi #1953 üzenetére

    Ja igen, magenta + pirosból nem sok mindent lehetne kikeverni :B

    Integra: De itt is azt írja, hogy a Benq drágább,a képük meg eléggé hasonló (HA jól értem).

    "Consider the W6000 to the the step up DLP projector for those willing to spend $1000 more."
    "The two projectors side by side, are basically very similar in terms of screen image"

    Ezeket az összehasonlító képeket másképp kell nézni egy kicsit, és ez egy elég lényeges rész !!
    A második képről azt az infót kellene levonni, hogy egy kicsit kékes, hideg a fénye, több, mint 6500 K. Ez lehet beállítás függő. Nincs normális színre hozva a fekete, pedig ez az első lépés lenne. (Lehet, ez a gép három színmódját mutatja.)
    A valóságban ilyen ocsmány képet nem fogsz látni sehol, ezek túlexponáltak.
    Élőben látva lehetne biztosat mondani.

    Ellenben ha megnézed a lámpát a jelenetben, az a valóságban nézve megfelelő fényerejű lesz. A felső kép viszont lehetséges (valószínű), hogy sötét. A lámpa is és az egész, így nem lehet filmet nézni.
    De ezek mind beállítástól függenek. Filmhez akár szélsőségesen nagy kontrasztot is lehet nagyon sötéttel és nagyon világossal, cserébe kevesebb árnyalatot fog tudni.

    Elhelyezéssel azért nem lesz olyan nehéz dolgod, hála a jó nagy zoomnak, ez nem épp elhanyagolható előny!

    (Azt hiszem, említettem is, hogy ez talán túl fényes gép.) Szerintem takarékos módban (ha úgy szépek maradnak a színek) az igényelt 120 Coll-ra jó lesz fehér felülettel. Szürkével az a baj, hogy (állítólag) elbukhatod vele a szép fehéreket. Normálisan beállítva nagy rá az esély, hogy a fehér szürke lesz, ilyen vászonnal szerintem csak túl világosra állítva kapsz fehéret, az meg nem cél. Kontraszttal le lehet azt venni, és mint mondottam 120 Collnál a fekete is fekete lesz valószínű.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák