Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • benyking84

    csendes tag

    Sziasztok!

    Úgy 2 hónappal ezelőtt megfogalmazódott bennem, hogy milyen jó lenne venni egy projektort és elkezdtem nézelődni a neten. Teljesen fogalmatlan voltam mindenről ami ehhez a témához kapcsolódik, éppen ezért nem is kapkodtam el a vásárlást. Olyannyira nem, hogy még mindig nem vettem gépet. Valahányszor eldöntöm melyiket választom, az utolsó pillanatban mindig történik valami ami miatt mégsem veszem meg.

    Közben olvasgatok a neten folyamatosan és egyre inkább kezdek rájönni, hogy minél több infót kapok, annál kevésbé látom át a helyzetet már csak azért is, mert sok az ellentmondás és a nem egyértelmű megfogalmazás mind a forgalmazók, mind a gyártók leírásaiban.

    Éppen ezért szeretném a ti segítségetek kérni. Elmondom mit szeretnék, mit miért gondolok úgy ahogy, stb. és kérlek titeket, hogy segítsetek tisztán látni.

    - ~120"-os képet szeretnék vetíteni
    - a vetítési távolság számomra lényegtelen, hosszában van helyem bőven
    - a szoba teljesen elsötétíthető
    - filmeket sötétben néznék
    - szoktam konzolon játszani, így a minél kisebb input lag fontos számomra
    - játék közben nem mindig sötétítenék be teljesen
    - 3D filmeket ritkán, de néznék. Ezeket kivétel nélkül médialejátszóról indítanám, PC-ről videókártyán keresztül nem.
    - Nem gond, ha a 3D megjelenítéshez külön kell venni kiegészítőt (emittert)
    - Szivárvány effektustól félek picit. Eddig youtube videókon néztem olyan videókat, melyek ezeket mutatják és látom őket.

    Típusok, melyeket eddig néztem:
    - Optoma GT1080
    - Optoma HD26
    - Optoma HD141X
    - BenQ W1070
    - BenQ W1070+

    Optoma GT1080
    Tetszik benne, a rövid vetítési távolság. Ennek köszönhetően könnyen hordozható, szinte bárhol használható. Nálam ez nem szempont ugyan, de sosem lehet tudni. Szintén tetszik a relatívan alacsony input lag.

    Optoma HD26
    Elméletileg nem, de értelmezésem szerint ez gyakorlatilag a GT1080 nem rövid vetítési távolságú változata.

    Optoma HD141X
    Ugyanaz mint a HD26, kicsit kisebb fényerővel és kontrasztaránnyal. Egyes leírások szerint ez nem hátrány, sőt... Cserébe olcsó.

    A fentiek alapján nekem eddig a HD141X a nyerő, de tudomásom szerint mindhárom DLP projektor 2× sebességű színkerékkel van ellátva, ettől pedig nagyon tartok.

    Pont emiatt jött képbe a BenQ W1070 és a BenQ W1070+

    Azt olvastam, hogy ezekben másfajta színkerék van és hogy 6× sebességük van. Máshol azt olvastam, hogy ez csak a W1070+-ban van így.

    Számomra nem volt egyértelmű, hogy az Optoma projektorokhoz hasonlóan, a BenQ projektorokhoz is kell külön kiegészítőt vennem a 3D megjelenítéshez, (nem PC-ről) vagy azokban már benne van?

    Kérdéseim:
    - BenQ W1070 és W1070+-ben megegyezik-e a színkerék típusa, sebessége?
    - BenQ W1070 és W1070+-hoz kell-e külön venni valamit a 3D megjelenítéshez?
    - A leírtak alapján milyen típusokat ajánlanátok?
    - 26 / 28 / 33 dB zajszintek mennyire zavaróak?

    Kicsit hosszú lett, de próbáltam részletesen leírni a dolgot, mert úgy gondolom így jobban látszik mit szeretnék és ti jobban tudjátok mire van szükségem.

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    Üdv: Beny

    [ Szerkesztve ]

    Először lőjünk rájuk atomot, azután valami durvát!

Új hozzászólás Aktív témák